P.E.T

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de _-*TtitooS*-_, 1 Ian 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. SALUTARE SI LA MULTI ANI....SPUNTI MI SI MIE CUM FAC CA PETUL MEU SA COLECTEZE SINGUR CUTIILE BONUS FARA CA NAVA SA PLECE DIN BAZA?
     
  2. lala92

    lala92 User

    e cam greu...trebuie sa pui petul full cu protocoale de radar lvl 3...
     
  3. Emy

    Emy User

    si totusi daca e full protocoale lvl 3 +modulul de colectare nu o sa plece din baza daca nu are in vizor o cutiuță .nu o sa poti sta in baza iar petu sa "lucreze":)
     
  4. crod

    crod User

    Nu pleaca, testat cu 12 protocoale radar lv3 in baza 2-8.
    Dar asta se stie de mult, si stiti de ce nu pleaca, pt. ca radarele in cod sint pe nava.
    ps:
    Parerea mea.
     
  5. mobob

    mobob User

    ::))
    singura baza din care petul poate coloecta cutii FARA ca nava sa plece de acolo este baza mare a EIC (cea din 2.8)...in restul bazelor petul pur si simplu nu are cutii in raza lui de activare.
    Dar cum tu zici ca ai testat deja in 2.8,atunci ce sa zic,e ceva in neregula.
    o sa testez si eu sa vad cum mai merge traba,si revin cu precizari
    LE
    Hmm...se pare ca se confirma...dar din cite am observat,problema nu e cu petul sau protocoalele,ele lucreaza ca de obicei...problema sint...cutiile.adica,dupa ce petul face curat in jurul navei si revine,timp de vre-o 10 minute (atit am avut eu rabdare sa astept) nici o cutie nu a mai spawnat in apropierea navei.trebuie sa te misti cu nava catre o alta zona.si pare-se ca nu doar in baza se intimpla asta,ci cam in orice parte a hartii...deocamdata,nu am testat decit in 2.8
    Si inca ceva crod,raza de actiune a petului,data de modul si protocoale e un lucru (reprezinta distanta la care petul se poate indeparta de nava),iar distanta de "activare" a modului autocolector,e altceva,si e mult mai mica decit raza de actiune.practic ,o cutie sau o resusrsa trebuie sa fie destul de aproape de nava ca petul sa se activeze si sa plece ...dupa aia el se poate indeparta mult mai mult,daca are cutii pe care sa le "pasca" una dupa alta.
     
    Modificat ultima dată: 2 Ian 2018
  6. crod

    crod User

    da cutiile se spawneaza foarte greu, probabil din cauza ca nu mai aduna nimeni.
     
  7. Emy

    Emy User

    puteti sa verificați si in alte hărți sa mergeți intr un loc unde are " raza" ,cutiute dar la un moment dat nu o sa mai colecteze pana nu va miscati. chiar daca o sa apara cutii. am pățit de câteva ori .
     
  8. Mie unul mi se pare ceva corect,adica lasi nava la marginea bazei si petul se apuca de colectat de nebun toata harta si dupa vre-o 2,3 ore sa mai gasesti si vreo 30k uri si cateva sute de gg....
    Parerea mea....
     
  9. mobob

    mobob User

    ::))
    Oricum nu merge...nava se delogheaza automat dupa vre-o citeva minute daca nu primeste nici o comanda