Onoare

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de SwizX, 2 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. SwizX

    SwizX User

    Am urmatoarele bonusuri de onoare , daca mai fac o statie cu amplificator de onoare se aplica doar 100% sau bonusul intreg de 120% + statia ? ?
    [*]formatie drona 20%
    [*]design 10%
    [*]amplificator 70 % bo1+bo2+50% cumparat
    [*]registru 25 %
     
  2. Bismut

    Bismut User

    Da se aplica.
    Ex: Din ce ai spus tu ai 125% sa spuneam ca o sa ai 5 baze cu modulul de onoare la nivel 16 (+50%) , asta ar inseamna 175% .
    La gamma in loc de 300,000 o sa obtii 825,000 onoare , sau daca faci hades cu alti playeri care au si ei duble pe onoare se mai aduna si de acolo :)
     
  3. Cehn

    Cehn User


    Sa inteleg ca se amplifica efectul a "X" baze?
    Pe vremuri, parca, efectul era local...pe harta.
     
  4. relax

    relax User

    Pentru bonusul de daune, si nu "pe vremuri", ci si acum.
     
  5. Bismut

    Bismut User

    Bonusul de daune se aplica doar pe mapa unde ai baza , iar onoarea si experienta oriunde.
    P.S: Bonusul de onoare si experienta este de maxim 50%.
     
  6. Scuze ca intervin cu o intrebare, dar la formatia de drone veteran bonusul se aplica si la recompensa din portale....
    si ma refer de ex la gama 300.000 de onoare + 20% de la veteran?
    pt ca la formatia liliac primesti bonusul de exp doar la distrugerea npc-urilor

    Multumesc anticipat
     
  7. relax

    relax User

    Da, se aplica si la terminarea portilor.
     
  8. Bismut

    Bismut User

    La misiuni sau la portale daca vrei sa primesti mai multa experienta cu ajutorul unei formatii de drone foloseste Bariera :)
     
  9. Ce intreb eu si ce raspunzi tu....
    Ms de raspuns
     
  10. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    păi te-a îndrumat bine !
    la experienţa primită din poartă, pe lîngă bonusul primit de pe urma design-ului VETERAN mai poţi primi încă un plus de 5% dacă în momentul primirii recompensei ai nava echipată cu formaţia de drone BARIERA !
     
  11. mobob

    mobob User

    ::))
    omul intreba de formatia de drone veteran, nu de designul de nava veteran....
    asa ca avea dreptate sa zica "unde dai si unde crapa"...
    din cite stiu eu,nu poti sa ai SIMULTAN doua formatii de drone echipate,asa incit referirea la formatia bariera era evident in afara subiectului intrebarii...

    ::))
    sper ca nu urmeaza sa imi raspunzi "ba poti,pe doua configuratii diferite"...
     
  12. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    da, ai dreptate !
    la pana de inspiraţie a bp în procesul de botez al noilor formaţii de drone s-a adăugat şi neatenţia mea. :)
     
  13. Bonusul maxim de la baze e de 50% nu ? Daca am 7 baze cu 7 module lv 16 nu se pune onoare ?
     
  14. Bismut

    Bismut User

    Nu, poti avea si 20 baze cu onoarea si experienta la nivel 16 , dar bonusul ramane la 50% (maxim).
     
  15. Pai am fost intr-un clan si aveam 12 baze fiecare modul de xp si onoare era de nivel 16 .. si ce aveam eu boostere cumparate + registrul .. imi aparea acolo 140% :)) deci lamureste-ma si pe mine .