Onoare fara Experienta...

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de DΛRTHVΛDΣR, 17 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Salut,

    ce urmeaza pentru mine n-are logica, dar pentru ca astept opinii de la jucatori/admini/moderatori/etc si tinand cont si de faptul ca, cine ma cunoaste stie bine ca nu sunt incepator, problema ce urmeaza sa o expun ma depaseste... ori nu mai stiu eu matematica, ori jocul are in momentul de fata un bug.

    [​IMG]

    Pentru conformitate s-au "blur"-at numele jucatorilor, dar daca sunt moderatori/admini curiosi sa verifice discutam despre serverul Europa Globala 4.

    Pozitia 2: +38 milioane Onoare

    Cum?

    Varianta cea mai plauzibila:

    Din porti, spre exemplificare sa zicem ca ALFA,BETA,GAMMA = 600 mii onoare cumulat la cele 3 porti.
    Asta ar insemna ca pentru 38 milioane ar fi fost necesare aprox. 64 x cele 3 porti.

    Toate bune si frumoase, daca il tine pe om somnu` e treaba lui cate porti face intr-o saptamana.

    Si-acum nedumerirea mea... la aproximativ 64 de porti n-ar fi trebuit sa apara si in TOP saptamanal Experienta?
    Un calcul minimal ar insemna ca la 64 x ALFA,BETA, GAMMA => 64 x 24 mil. = 1,5 miliarde de experienta.

    Evident ca oamenii nostrii nu se afla nici pe departe in topul saptamanal de experienta, dar ii regasim in cel de Onoare.

    Astept sugestiile voastre, ca tare as face si eu onoare la nivelul asta.

    Ala mic, negru si care respira greu
    aka DARTHVADER

    P.S: Nu se pune problema misiunii cu onoare minus, oamenii nostrii sunt in top 10 Onoare :)
     
    Modificat ultima dată: 17 Aug 2014
    Зauцeb6274 apreciază asta.
  2. paria

    paria User

    păi dacă n-au făcut porţi (că experienţa lipseşte) poate au distrus vreo 60k de goliath da şi cu ăştia ar trebui să fie în topul săptămînii la experienţă. dacă n-au făcut nave poate au cucerit balizele astea de la minunatul event că astea dădeau doar onoare. deci am descoperit, au cucerit 120k de balize. aşa să fie oare !? au încăput 120k de cuceriri în 2 săptămîni !?:eek::rolleyes:
     
  3. Trebuie sa dezaprob descoperirea ta, mai ales ca aproape toti sunt din clanul nr. 1 si nu i-am vazut la eventul ce tocmai s-a incheiat, ba chiar nu i-am vazut pe harti mai deloc in ultimele 2 saptamani...

    Deci misterul continua... de unde atata amar de Onoare?!
     
  4. paria

    paria User

    eu mă dau bătut şi propun să dăm misterul spre rezolvare detectivului privat de pe server. el o să-i pună cu botul pe trenul de aterizare că doar n-or fi toţi "naşi onorabili" !
    abia aştept premiera.:D:p
     
  5. ursulet81

    ursulet81 User

    Voi doi cand ati luat ultima data amplificator de 50% onoare?
    Apropo am vazut 2 si nu au fost singurii din acel top blurat la BR zilele trecute :D.
     
  6. Da, acesta este un aspect pe care nu l-am luat in considerare, prin urmare putem reduce calculul la 2/3 (doua treimi) ceea ce ar insemna ca pentru 25 milioane de onoare jucatorul de pe pozitia 2 tot ar fi trebuit sa fie in top saptamanal si la experienta, cu UN miliard, ceea ce nu se confirma.

    Cu boostere de onoare (pro + normale) si tot ar fi trebuit sa aiba peste 800 milioane experienta, iar primul clasat in top saptamanal abia are 500 milioane.

    Asteptam si alte variabile pe care nu le-am considerat inca.

    Misterul continua...
     
  7. ursulet81

    ursulet81 User

    Din zeta 200000 puncte de onoare:
    200000+(20000*0.10)=220000(cu design de onoare)
    220000+(220000*0,10)=242000(+ amplificator simplu de onoare)
    242000+(242000*0,10)=266200(+ amplificator "share" de onoare)
    266200+(266200*0,50)=399300(+ amplificator de 50%)
    75 de zeta intr-o saptamana si ai facut 30 mil onoare si aproape 450mil exp fara amplificatoare de exp etc.
    Si daca respectivi stateau "buchet" la battleray si cu "duble" la onoare sa te tii... cata onoarea obtineau in urma unui intereceptor.
    Ma corectati voi la calcule...
    Dubios :D:D:D ...valeu cata onoare au facut intr-o saptamana.
    P.S. Mai simplu era sa fi intrat la ei pe ts si intrebat direct cum au facut de au locuri fruntase la onoare un ultima saptamana.
    Topu de experienta(ultima saptaman) este gresit ...:p
     
    Modificat ultima dată: 18 Aug 2014
  8. Daca tot vrem sa fim corecti...hai sa adunam si experienta de la NPC-urile din ZETA, inca 5 milioane / poarta, undeva pe la +800 milioane de experienta cu NPC-uri cu tot , cele 75 de zeta ale tale.

    Singurul argument pe care l-am putea valida ar fi existenta unei erori in topul saptamanal de experienta... dar eu inca nu mizez pe acest aspect.
    Hai sa dam totusi credit echipei de programatori BP si sa speram ca nu-s chiar atat de nepriceputi.

    Ziua 2: Misterul continua...
     
    Modificat ultima dată: 18 Aug 2014
  9. paria

    paria User

    de ce nu intri tu pe ts-ul lor că tot te oferi să le ţii trena şi să le găseşti justificări !?
    hai că tot ai nevoie de postări pe forum !
    dezvoltă, argumentează!
    sau ai vreun canal direct cu zeus ori mai degrabă cu mesagerul lui ??!

    ps: de ieri pînă azi, unul dintre împricinaţi şi-a mai adăugat 9 milioane de onoare ! 20 de zeta nu ? :eek:
     
    Modificat ultima dată: 18 Aug 2014
  10. Din ce am observat la topul de experienta intra doar jucatori pana la un anumit nivel iar dupa ce treci acel nivel nu conteaza ca ai mai multa experienta ca toti din top ca nu o sa apari.
    S-a nimerit sa adun experienta facuta in 2 saptamani neconsecutive si trebuia sa fiu in top 5 la experienta insa ia de unde nu-i ca nu am aparut in top, cat despre onoare...in 5 zile cu bostere de onoare(pro+normale+50%+registru(25%)) am facut lejer 25 milioane si aveam doar promerium pe lasere insa nu am prea avut timp sa joc destul, dar pentru unul care are si timp si seprom(bug skylab) am vazut facand peste 50 milioane dar tot nu aparea la top experienta si omul facea poarta dupa poarta in fiecare zi.
     
  11. Si la noi topul de experienta este "stricat". Nu am aparut acolo nici cand am luat 50% exp si am facut aproape toate misiunile in 5 zile. Facusem peste 4 miliarde exp si nu existam nici in top 10. Acolo apar niste nave de lvl mic mereu, cred ca niciodata nu a functionat cum trebuie.Tocmai de asta eu urmaresc doar top onoare ultima saptamana si top utilizatori; niciodata experienta.
     
  12. paria

    paria User

    nu te pune nimeni să verifici !
    nici să intervii în temă nu era necesar dar na, nu strică ceva postări în plus (poate ţi le contorizează şi la pensie :))
    crysty_iceman & _»ΣLΣЙλ«_[WΔЯ™] mulţumesc pentru precizări !
     
    Veneficus și _»ΣLΣЙλ«_[WΔЯ™] apreciază asta.
  13. paria

    paria User

    n-ai aflat nimic !
    nici măcar să înţelegi ceea ce scriu eu în româneşte nu poţi pentru că a fost mai simplu să-ţi linguşeşti profesorii decît să înveţi limba română.
    nu mai scriu deocamdată, am fost banat pentru că încercam să te învăţ pe tine bunele maniere şi limba română dar se pare că limba ta, aşa cum e, e mai folositoare în alergii. :p
     
    Veneficus apreciază asta.
  14. Deci e stricat topul saptamanal de experienta...e bine de stiut!
    Ramane sa ne confirme un admin/moderator daca asta e verdictul final si apoi se poate inchide tema, sa nu cream post hunting inutil.

    :)
     
    Modificat ultima dată: 19 Aug 2014
  15. Miuriel

    Miuriel User

    Stai asa ca nu-i asa !

    Daca faci Kappa ai 357,000 onoare recompensa finala si 10,712 de la npc-uri.

    Cu amplificator de onoare 50% + 25% registru + 20% duble + 10% desing +5%formatie deja este 110% (daca mai ai si ceva baze...)
    367,712 se transforma in 772,141 onoare

    Asta ar insemna aproximativ 49-50 de Kappa

    Eu o kappa cu x4 si seprom fara dube la dmg o termin in 20 de minute.

    Daca el are duble pe dmg si punctele pe alieni termina o Kappa sub 18 minute asta ar insemna sa joace cate 4 ore pe zi si sa termine 5-6 kappa , face asta timp de 5-6 zile si asa ajunge cu 38mil onoare la ultima saptamana.

    Iar la "topul saptamanal de experienta" nu se afla pentru ca acolo ii arata decat pe cei care ai nivelul mai mic de 20.
     
  16. ursulet81

    ursulet81 User

    :)
    Tema in care s-a discutat o gasiti si AICI .
    Si cum jucatorii respectivi au stat cu orele la BR, nici nu ma mir cum de au obtinut 38 mil onoare in saptamana cu amplificator de 50% onoare prezent in joc.;)
     
  17. Pai si i-ai lasat sa stea la BR? Tu!!! Marele disturbator din harta 5-3...

    Deci eu m-am lamurit, nu-i arata pe astia din top la experienta ultimei saptamanii ca dupa aia se sperie aia micii si se lasa din start de joc.
    Deci nu-s incapabili, doar smecheri... programatorii BP.

    Se poate inchide tema!
     
  18. Temă închisă.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.