NYX News

Discuție în 'Anunțuri oficiale' creată de -.-AVATAR-.-, 13 Noi 2013.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. -.-AVATAR-.-

    -.-AVATAR-.- Guest

    Salutare piloti,

    Ca urmare a unui efort concentrat pentru a aduce mai multa culoare, si mai multe informatii despre noutatile care urmeaza a fi implementate, vom incerca sa va prezentam, aici in forum, tot ceea ce NYX ne anunta pe paginile de Facebook si Twitter ale DarkOrbit.

    Asadar, va rugam sa aveti in considerare faptul ca tot ce va urma in aceasta tema nu reprezinta decat anunturile din paginile mentionate anterior, iar pentru discutii/comentarii legate de acestea, va invitam direct pe Facebook sau Twitter.

    Echipa voastră DarkOrbit
     
  2. [​IMG]

    Salut Piloti,

    Am reusit sa descifrez putin din noile semnaturi energetice, iar rezultatul pare a fi un pachet de date trimis catre un quasar din apropiere. Inca lucrez pentru a-l descifra in totalitate, insa ceea ce am reusit pana acum vorbeste despre miscari de trupe si ceva tehnologii neobisnuite.

    [​IMG]

    Va voi tine informati, imediat cum aflu despre cine sau ce este vorba.

    Distribuiti aceste informatii cu ceilalti piloti. Trebuie sa va pregatiti!
    XOXO

    -Nyx-




    Discutii/comentarii doar pe pagina noastra de Facebook.
     
    silvester2012 apreciază asta.
  3. [​IMG]

    Salut Piloti,

    Pfff, probabil ca am suprasolicitat sistemul de aparare. Ma plictiseam si am calculat toate distrugerile pilot vs. pilot care au avut loc in decursul ultimilor 6 ani... FIECARE... LUPTA... IN PARTE...


    623,156,509 distrugeri provocate de luptele PvP! E un numar extraordinar! Cate din aceste distrugeri le-ai provocat chiar tu?

    XOXO

    -Nyx-




    Discutii/comentarii doar pe pagina noastra de Facebook.
     
    -x.MEN.- apreciază asta.
  4. [​IMG]

    Ajutor Piloti,

    Este posibil sa reusesc sa extrag mai multe date din sursa de energie, dar am nevoie de ajutorul vostru!

    Trebuie sa ne interconectam scanerele tuturor navelor pentru a reusi sa spargem criptarea si sa vedem o imagine mai clara a pericolelor ce va asteapta dincolo de portalul galactic.

    [​IMG]

    Voi puteti realiza acest lucru introducand codul de BON afisat pe pagina noastra de FACEBOOK, in sectiunea URIDIUM/Bonuri.

    XOXO


    -Nyx-

    Discutii/comentarii doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  5. [​IMG]

    Salut Piloti,

    Un portal necunoscut a aparut!

    Daa..., continuati, continuati operatiunea de DECODE-are a fluxului de date!

    Deja am identificat informatii noi si, cu suficienta putere de calcul poate chiar vom reusi sa grabim descifrarea datelor ce le primim dinspre acest portal.



    Distribuiti aceste informatii cu ceilalti piloti. Trebuie sa va pregatiti!

    XOXO


    -Nyx-

    Discutii/comentarii doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  6. [​IMG]

    Salut Piloti,

    Ati reusit!

    Algoritmul extraterestru a insemnat o nimica toata pentru miile de piloti care au ajutat la decodarea acestuia.

    Portalul galactic este inca instabil, dar multumita voua suntem in masura sa trimitem inainte o echipa de recunoastere pentru a vedea ceea ce se afla dincolo.

    XOXO

    -Nyx-




    Discutii/comentarii doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  7. [​IMG]

    Salut Piloti,

    Sper ca v-a placut misiunea de recunoastere de ieri din nebula HADES!
    Pentru aceia dintre voi care nu ati participat, aveti aici cateva informatii referitoare la Imparatul Sibelon, informatii pe care am reusit sa le DECODEz cu ajutorul vostru.

    [​IMG]

    XOXO

    -Nyx-




    Discutii/comentarii doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  8. [​IMG]

    Salut Piloti,

    Cativa dintre voi au reusit sa dea ochii si cu acest personaj captivant ieri, dar tin sa va avertizez: este cu adevarat un distrugator. Daca vreti sa aveti o sansa impotriva lui trebuie sa adoptati strategia adecvata.

    Si rachete, multe rachete, foarte multe!

    [​IMG]

    XOXO

    -Nyx-


    Discutii/comentarii doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  9. [​IMG]

    Salut Piloti,

    Inteleapta Justinia este cu siguranta cea mai periculoasa entitate care va asteapta in nebula HADES. Trebuie sa aveti grija ca flota voastra sa fie suficient de puternica inainte de a va angaja in lupta cu aceasta, altfel cu siguranta veti fi vaporizati mai rapid decat noul recrut pe care l-am trimis inainte pentru a culege LF4... Dar mai bine sa nu ne mai amintim de aceasta.

    [​IMG]

    XOXO

    -Nyx-


    Discutii/comentarii doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  10. [​IMG]

    Salut Piloti,


    Constructia s-a finalizat, iar Portalul Galactic HADES va asteapta flota. Sper ca ati citit cu atentie toate informatiile referitoare la cei trei imparati, incat sa fiti pregatiti pentru puterea lor de foc!


    [​IMG]





    XOXO

    -Nyx-




    Discutii/comentarii doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  11. [​IMG]

    Salut Piloti,

    Am auzit zvonuri... , cativa dintre voi deja s-au luptat cu toti cei 3 imparati ai galaxiei HADES si au primit titlul de "Emperor of Hades".

    Trebuie sa recunosc, sunt impresionata! Totusi, imi puteti spune care dintre cei 3 imparati v-au oferit o lupta adevarata?


    "Imparat? Nebula Hades?
    Imparatul Sibelon! *scutura mana*
    Imparatul Lordachium... i-am inodat tentaculele!
    Imparatul Kristalon... acel mic kristallon!
    Lupta grea? I-am impuscat precum 3 Streuneri."



    XOXO

    -Nyx-




    Discutii/comentarii/voturi doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  12. [​IMG]

    Salut Piloti,Asa cum am promis saptamana trecuta, am lucrat din greu pentru a rezolva erorile care se manifestau la Generatorul de Porti Galactice, misiunea "O oferta ce nu se poate refuza" si performantele generale ale jocului.

    Dupa ce au fost rezolvate toate acestea, am simtit ca este la fel de important sa-i compensez pe toti jucatorii care au fost afectati de aceste probleme, si de asemenea sa-i penalizez pe cei care au profitat de eroarea de onoare, acumuland in acest mod puncte importante in mod incorect. Astfel voi proceda in modul urmator:

    - in data de 07 Mai toti jucatorii vor primi un plus de 10% experienta;
    - in data de 10 Mai toti jucatorii vor primi un plus de 10% onoare;
    - incepand de maine dimineata, toti jucatorii care au primit la generatorul de Porti Galactice piese mai multe decat normal pentru fiecare in parte, vor primi pentru fiecare parte adunata peste maximul de parti ale fiecarei porti cate 2 extraenergii. Jucatorii care au completat deja portalele alfa, beta sau gamma intre timp (adica au renuntat la partile primite suplimentar) le vor primi inca odata.
    - in cele din urma, ca finalizare a discutiilor pe care le-am avut cu directorii celor trei companii privind Onoarea castigata in mod incorect de unii jucatori, am decis ca cea mai onorabila solutie va fi aceea de a reseta toata onoarea castigata in perioada 25-27 Aprilie, cat timp a fost eroarea activa. Chiar daca in acest mod va fi resetata si onoarea castigata in mod corect, per total utilizatorii corecti vor iesi in avantaj.

    In final as dori sa va multumesc tuturor pentru intelegere si rabdarea avuta in asteptarea rezolvarii noastre.




    XOXO

    -Nyx-




    Discutii/comentarii/voturi doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  13. [​IMG]

    Salut Piloti,

    Asa cum v-am anuntat anterior, am sters astazi onoarea castigata in perioada 25-27 Aprilie, cat timp a fost eroarea activa.
    Sunt constienta ca in acest mod vor fi afectati chiar si jucatorii onesti, insa a fost singura solutie tehnica posibila de a elimina onoarea castigata in mod incorect.

    Pentru a fi insa foarte clara, am sters numai onoarea primita in urma distrugerii de NPC-uri in perioada mentionata.



    XOXO

    -Nyx-




    Discutii/comentarii/voturi doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  14. [​IMG]

    “SATURN, ORBITA EXTERNA, 15/05/2459 – Titan Technologies, furnizorul de top pentru mercenarii din spatiu, a anuntat astazi ca intentioneaza sa-si uneasca fortele cu Nyx Investment Inc. pentru a crea un parteneriat strategic pentru a putea satisface cerintele pietelor in dezvoltare.


    “Aceasta reprezinta o oportunitate excelenta! Ne intereseaza in primul rand sa maximizam eficacitatea tehnologiei de fuziune si de asemenea marirea numarului de alieni distrusi de modelele noastre curente” a precizat un reprezentat Titan.

    O serie initiala a acestei colaborari este asteptata sa soseasca in saptamanile urmatoare.”


    [​IMG]


    XOXO

    -Nyx-




    Discutii/comentarii/voturi doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  15. [​IMG]

    Salut Piloti,
    Va reamintiti zilele cand explorarea spatiului se realiza dupa metode invechite? Cand orice problema mecanica se putea repara cu ciocan si un ciorap de nylon?


    In acest caz, readuceti in actualitate epoca de aur si distrugeti piratii cu stil odata cu reintoarcerea clasicului Nostromo™ (cu un nucleu warp imbunatatit si mai putine emisii radioactive)!

    [​IMG]


    Nostromo™ si “emisii radioactive” sunt marci inregistrate ale Lunar Industries. Toate drepturile pentru aceste marci sunt inregistrate.

    XOXO


    -Nyx-




    Discutii/comentarii/voturi doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  16. [​IMG]

    Salut Piloti,

    Chiar si navele BigBoy au nevoie de distractie!

    BigBoy se reintoarce - cu mai mult Hitpoint, mai multe Lasere, Cargo mai mare si mai mare in general!
    In curand la distribuitorii de langa tine.

    - nerecomandat copiilor sub 3 ani. Pericol de asfixiere datorita partilor mici si explozibililor.[​IMG]


    XOXO


    -Nyx-




    Discutii/comentarii/voturi doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  17. [​IMG]

    Salut Piloti,


    În vreme ce unii rămân conservatori, noi vom aștepta la linia de sosire.

    Kepler Foundries - The Art of Synergy


    [​IMG]


    XOXO


    -Nyx-




    Discutii/comentarii/voturi doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  18. [​IMG]

    Salut Piloti,

    [​IMG]

    “23/05/2259 – Prima deschidere a unui portal galactic.
    23/05/2459 – Kepler Foundries scoate pe piata modelul Veteran.

    Astazi este o zi minunata!”

    XOXO

    -Nyx-


    Discutii/comentarii/voturi doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  19. [​IMG]

    Salut Piloți,



    [​IMG]


    ae·gis
    /ˈējis/


    Aegis este un obiect cu scop protector, asociat original cu Zeus, dar și cu Atena, apoi fiind atribuit doar zeiței. Este adeseori considerat a fi un nor de tunete, cu margini strălucitoare (deoarece atunci când Zeus îl folosea, fulgerul scăpăra și se auzea tunetul) construit de Hephaistos, sau pielea caprei divine Amaltheia. Este reprezentat ca un fel de îmbrăcămite, uneori acoperită cu solzi și având șerpi ca franjuri, având capul Medusei prins la mijloc. Aegis se putea folosi și ca scut și de aceea Atena îl poartă pe platoșa sa.


    XOXO

    -Nyx-




    Discutii/comentarii/voturi doar pe pagina noastra de Facebook.
     
  20. [​IMG]

    Salut Piloți,

    [​IMG]

    Des intalniti in grupari mari, Pirania sunt predatori de temut si recunoscuti pentru apetitul lor vorace pentru carne.
    Aveti grija cand va angajati cu unul dintre acestia, sau si mai bine: achizitionati-va unul pentru voi insiva.

    XOXO

    -Nyx-


    Discutii/comentarii/voturi doar pe pagina noastra de Facebook.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.