Nu pot trimite Seprom/Promerium pe nava

Discuție în 'Probleme tehnice eventuri' creată de nbznoobzz, 30 Oct 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. .Talibanu.

    .Talibanu. User

    ce am reusit eu: am facut upgradeuri si mi-au ramas 1600 izocromat (asa arata in inventar). pe nava intra resurse pana la 3000. am putut sa trimit 1400 seprom. oricum e o porcarie pentru ca nu vad de ce izocromatul ar fi pe nava din moment ce la resursele de pe nava nu apare nicaieri iar in magazia navei am 3000 spatiu liber. e a treia zi de cand a aparut anomalia si nimeni nu rezolva problema. si daca am izocromat, asta inseamna ca sunt obligat sa-l consum ca sa pot aduce seprom pe nava? am mai spus ca jocul se tot complica, apar tot felul de resurse de nici nu mai stiu la ce sunt bune. poate ca DO ar trebui sa intocmeasca un ghid pentru utilizarea tuturor resurselor pe care le-a inventat pana acum in care sa specifice de unde se pot procura, la ce folosesc si cum se combina pentru a obtine alta resursa sau articol de pe joc.
     
    WIΖΛΓΔ și Arezan apreciază asta.
  2. e si weekend acum… poate daca au chef pe luni.. marti o sa repare chestia asta. interesant este ca daca vrei sa trimitic din skylab nu se poate, chiar daca magazia e goala. dar daca culegi cuti cargo... totul decurge normal :mad::eek::eek::eek::eek:
     
    .Talibanu. apreciază asta.
  3. Cat_SPIRII

    Cat_SPIRII User

    Multumesc,
    asa e, nu ar trebui sa ocupe loc in caro !.

    Dar probabil ca BP doreste sa ne puna sa cheltuim uri facand upgrade-uri si cumparand module pet AI cargo - si poate chiar sa reset registru si punem cinci puncte pe "magazioner". :)))
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*!, Tibles și .Talibanu. apreciază asta.
  4. _basty13_

    _basty13_ User

    am 2 paladium pe nava ,magazia o am de 14200 si nu pot sa trimit nici macar 1 seprom ca imi zice ca am magazia plina
    se rezolva ceva cu skilapul?
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  5. ce se intampla nu pot trimite nimic din sky? nici macar 1 seprom nu ma lasa sa trimit rezolvati odata aceasta problema
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  6. Hermes

    Hermes Guest

    Se consuma pentru accelerarea upgrade-lor. Dupa ce alegi Item-ul , nivelul de upgrade si dai drumul la operatie, iti apare butonul Omite. Daca il apesi , se consuma Izocronat si se face upgrade-ul instant.
    Pot confirma acest mod de functionare , momentan, al SkyLab-lui. Nu avem inca informatii , daca este o eroare care va fi remediata sau daca acesta este modul dorit de functionare. In momentul cand vom avea o informatie oficiala o vom posta, nu are rost sa venim cu presupuneri . Cat despre ghid, poti utiliza si gasi marea majoritate a noutatilor , modul de colectare, locul unde poti gasi diverse resurse, etc AICI.
     
  7. .*ShaGgY*.

    .*ShaGgY*. User

    Daca SKILAB ar fi produs si aceasta resursa ,numita IZOCROMAT as fi inteles ca acea resursa aflata pe nava sa ocupe magazia dar odata ce IZOCROMAT este altceva ce dracu cauta in magazie? Pai atunci de ce nu si designurile de drona nu ocupa magazia,si LF urile si etc???? In mare porcarie se transforma jocu asta.Pacat al indragisem destul de mult.
     
  8. omul.negru

    omul.negru User

    Dar un raspuns oficial mai putem primii ? mai sunt admini pe jos sau forum ?
    RUSINE MARE adminilor si suportului
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  9. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    se consumă doar în cazul în care ai ce să upgradezi și dispui și de celelalte resurse necesare procesului de upgrade !
    în cazul nostru însă, bp a avut grijă ca peste 95% dintre jucători să nu poată trece la upgrade căci odată cu nefericita modificare introdusă a inventat o resursă nouă pe care nimeni nu o poate produce dar care (se spune vag în textele informative) se poate obține din misiunile zilnice, după finalizarea anumitor GG sau din unele evenimente. bineînțeles că din nici o misiune zilnică nu am primit ABR iar duminica asta (probabil datorită unui nefericit bug apărut independent de voința bp :D:eek:) porțile nu au dat nici ele ABR.
    ca atare, după șmecheria cu cadoul otrăvit făcut jucătorilor prin blocarea artificială a cargourilor navelor care sunt ba goale, ba cu spațiu insuficient, bp a reușit să blocheze skylab-ul și întreg sistemul de upgrade atît de necesar jucătorilor !
    bineînțeles că este o eroare, o eroare intenționată a bp care nu are decît de profitat de pe urma acesteia. nu avem nevoie de o confirmare din partea dumneavoastră ci de o intervenție serioasă către suportul tehnic și șefii bp care să adeverească starea de nemulțumire a jucătorilor legată de acest abuz al bp.
     
  10. ramram02

    ramram02 User

    Avand in vedere ca si eu am aceeasi problema ,propun celor de la BP 2 solutii provizorii pana se rezolva problema cu izocronitul, ori sa ne ia izocronitul pe care il avem ca sa eliberam magazia ,ori sa ne dea niste ABR sa putem face un update sa scapam de izocronit,pana se rezolva problema,ca nu se poate sa tina atatia jucatori pe dreapta dintr-un motiv ca asta.Eu cred ca toti suntem de acord sa ia izocronitul pe care il avem,numai sa putem juca ?
     
  11. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    dar de ce să ne ia izocronit cînd bp poate să ne dea ABR că doar nu-l procură contra aur de pe NASDAQ e vorba doar de a insera o linie de comandă în scriptul jocului ! evident însă că nu se va întîmpla asta căci chiar bp a plănuit cantitățile în așa fel încît să blocheze procesul de upgrade al tuturor jucătorilor !
     
    _ΞNOLΛ-GΛY_, *^*NEMESIS*^*RO*^*! și Tibles apreciază asta.
  12. Reauavointa(nu incompententa) este vadita in actiunile staf-ului.(ca dovada au oprit acordarea noilor resurse-ABR- la terminarea portalelor exact cand toata lumea asta facea-portale).Asta este si motivul pentru care nu rezolva imediat problema cu skylab-ul-nu vor(nu lipsa personalului calificat,nu lipsa feedback-ului jucatorilor/adminilor de pe forumuri).
     
  13. .Talibanu.

    .Talibanu. User

    == Overview ==
    The '''ABR''' (Axion Beam Regulators) is a collectable material used in upgrading your items in the Upgrade tab, found in the Assembly tab.
    == Obtaining ==
    * Daily Missions
    * Galaxy Gates
    * Events
    * Daily Login Bonus
    * Assembly ''(This was possible in a test instance.)''

    == Codes ==
    * You can obtain 150 ABRs by using the code '''UPGRADE'''.
    <blockquote>'''CODE VALID UNTIL 30th NOVEMBER 2019.'''</blockquote>

    == Drop Rates ==
    This information is correct at the time of writing this and '''''may''''' change in the future:
    * Galaxy Gates - 4 Per ''(Unknown if Double Rewards doubles this value or not)''
    * Alpha Gate - 3 Per
    * Beta Gate - 3 Per
    * Gamma Gate - 3 Per
    * Delta Gate - 4 Per
    * Quarantine zone|Quarantine Zone - 20 Per
    * Kronos Gate - 100 Per
    * Lambda Gate - 4 per
    * Kuiper Gate - 6 Per
    * Hades Gate - 1 Per
    * Epsilon Gate - 4 Per
    '''Please note these figures are tested and verified. If you find the figure to be different please comment or edit the page.'''

    == Changelog ==
    29.10.2019 - Released.

    sambata si duminica am bagat porti: alfa, beta, gama, epsilon, kappa, kronos si zeta si am primit 2 ABR. in ritmul asta ABR-ul din parti, nu din porti.

    asta am gasit

    https://darkorbit.fandom.com/wiki/ABR
     
  14. hermes ,poti sa te faci politician ca numai aia raspund la o intrebare clara si concisa ,cu tot alfabetu care exista numai la ce vrea omul nu raspunde, deci te propun ca noul prim ministru inlocu lu dancila ,te votez cu amandoua mainile succes
     
    Modificat ultima dată: 4 Noi 2019
    _ΞNOLΛ-GΛY_, dragomas112 și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  15. Emy

    Emy User

    nu stiu daca e ok sa postez aici doar ca...
    duminica trecuta nu sa primit deloc ABR-resursele care te ajuta sa uppgradezi lasere/scuturi etc. era ziua dubla la porti , era normal sa primim dublu acel ABR ?
    sau mai bine deloc...
    precizez ca sambata si luni sa primit ,am finalizat porti. dar duminica. nimic, iar problema nu a fost doar la mine !
    muultumesc anticipat !
     
  16. Posibil sa vina "STAPANUL" sa te baneze ai folosit un cuvant care nu ai voie sa-l folosesti in nici un context.
    In rest sunt de acord cu tine daca nu il am in cargo de ce imi este cargo ocupat?
    Nu le mai da tu idei ca astia sunt in stare sa ne bage si munitia pe care o ai in cargo
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! și WIΖΛΓΔ apreciază asta.

  17. Varianta galbena este posibila, varianta rosie .....nu cred ca este posibila nicodata nu a dat DO ceva gratis decat in momentul cand a dat cu stangul in dreptul ( asta sa inchida gura targului )
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  18. nevora

    nevora User

    dupa utilizarea codului bonus UPGRADE ati primit 10000 izocronat, acesta, desi nu se vede, ocupa spatiul cargo al navei
    solutia este sa il consumati
     
  19. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    din partea bp nu va veni nici o "rezolvare", cel puţin nu în felul în care îşi doresc jucătorii !
    dacă pînă la această implementare încă mai aveam oarece mici speranţe că bp vrea să introducă în joc lucruri benefice, chestii care să fluidizeze jocul, să-l facă mai plăcut fără ca să atenteze la plasticul utilizatorului, odată cu această modificare am căpătat convingerea că toate acţiunile bp sunt guvernate de un singur scop, încasarea de cît mai mulţi bani. asta este tot ce-i interesează pe şefii de la do !
    ca să argumentez am să vă spun că "ocuparea" spaţiului disponibil din cargoul navei nu este un bug şi nu este nici o greşeală căci intenţiile de viitor ale bp-ului (evident, nemărturisite pînă acum sub nici o formă) sunt acelea ca toate procesele de upgrade ori de construire de tech-uri să se alimenteze cu materii prime aflate în cargoul navei fapt care va duce la creşterea timpului petrecut aiurea de jucător pe fereastra de joc încercînd să descîlcească meandrele şi capcanele noului sistem de upgrade ori ale construirii de tech-uri. de fapt se urmăreeşte, aşa cum am mai arătat, creşterea timpului pe care jucătorul trebuie să-l petreacă logat pe hărţile de joc şi în felul ăsta diminuarea timpului în care jucătorul beneficiază de amplificatoarele cumpărate cu uridium sau bani reali.

    serios !?
    hai povesteşte-ne tu cum consumă izocronatul un jucător începător care nu are uridium, rinusk şi nici celelalte resurse necesare krafting-ului ori upgradării ? :eek: ori poate faci tu cadou fiecărui nou sosit pe joc cîteva sute de euro pentru ca să aibă ce vărsa în conturile bp !
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 7 Noi 2019
  20. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Doua intrebari pentru cunoscatori .
    Ma poate lamuri cineva daca a fost anuntata undeva marirea hp-ului la nave ?
    Dronele nu mai primesc daune . Bug sau nu ?