Nu pot trimite Seprom/Promerium pe nava

Discuție în 'Probleme tehnice eventuri' creată de nbznoobzz, 30 Oct 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. daca aveti citadel,si cu protocoale de magazie puteti sa aveti 18000-22000 cargo,si atunci va puteti trimite diferenta din skylab
     
    Tibles apreciază asta.
  2. ok..multumim de informare… dar ce legatura au resursele alea cu cargo??? la mine cargo arata 0 … !!! Si daca nu vreau sa upgradez nimic de ce sa fiu obligat sa fac acest lucru???
    M.i se pare baiate de joc… Ar putea un CM sa ne dea si nou un raspuns concret??? sau iar suntem uitati pe acest forum , ca de obicei :confused::mad::mad:
     
    Veneficus apreciază asta.
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    pentru că așa vrea bp !
    pentru ca să nu poți profita și tu de cine știe ce bug conceput și destinat doar inițiaților, adică șmecherilor de pe acest joc cu care ne vom întîlni probabil pe hărți, noi cu un item upgradat la level 12 ei cu tot echipamentul la level 16 !
     
  4. ramram02

    ramram02 User

    nu merge cu izocronat am incercat si degeaba
     
  5. -==BENQ==-

    -==BENQ==- User

    La ce te referi, nu am bagat nici un cod si tot asa imi apare.
     
  6. Giany

    Giany User

    EG5 are pauza la skylab?
    este a doua zi in care postez!
     
  7. DUM.DUM

    DUM.DUM User

    Heeei, SUPORT, meritam un raspuns?
    Fara suparare, dar de cand ati bagat limita de 1 mil la upgrade, mi se pare piedrere de seprom in skylab (este full), si meritam sa jucam decent, daca tot il avem (seprom-ul) acolo.
    Cu respect asteptam un raspuns, chiar de ar fi sa mai asteptam, macar sa stim cat si daca se va prelungi eventul.
     
  8. cat mai stam fara skilab? EG5
     
  9. Atunci ,,, sa fie sanatosi cu toti protejatii lor …...:mad::mad::mad::mad:
     
    Veneficus apreciază asta.
  10. Veneficus

    Veneficus User

    eheheiii...
    te întinzi prea tare!
    CM-urile nu au obligatii si nu-i problema lor!
    cat despre uitare... noooo! nu uita CM-urile sa-si faca norma... ca le cade scaunul!
    moderarea acestui forum se rezuma la banari, stergeri/editari de postari si raspunsuri in doi peri!
     
    omul.negru, Tibles, WIΖΛΓΔ și alți 3 apreciază asta.
  11. COZMIN

    COZMIN User

    Emy a spus:

    Trebuie sa utilizati cele 15.000 de resurse pe care le-ati primit de la cod . Acelea se folosesc pentru accelerare la upgrade-uri , odata ce le-ati folosit puteti trimite cantitate pe care o doriti , dar fiti atenti cate resurse va mai ramas , presupun ca este o eroare grafica,am aflat si eu astazi . cu placere , spor la joc !


    COD BONUS: UPGRADE
    Codul este valabil până la 30 Noiembrie 2019.

    Conținut: 1x Generator SG3N-BO3; 150x Regulator de fascicul axion; 10.000x Izocronat.


    Acuma trebuie să consumi cei 10000 de Izocronat. Eu Am dat un laser de la 0 la 5 şi am accelerat upgradul cu izocronat pentru 5800 buc, şi prin urmare am făcut spaţiu in magazie cu toate că vorba lui Emy, printr-o eroare de grafică el nu apare ca fiind în magazie, dar jocul momentan îl percepe ca fiind acolo.
    O seară bună !
     
    xenadark apreciază asta.
  12. Cat_SPIRII

    Cat_SPIRII User

    Acu', dupa asa-zisele corectii, se constata ca Murphy a avut dreptate, citez: " Dupa corectie se constata ca inainte era mai bine ".

    In cazul meu, nu pot trimite nici macar un (1) singur seprom, desi cargo este mai mare ca 12000.

    Daca ar fi sa ma intrebati, va zic ca BigPoint incearca cu orice mijloace sa ne faca sa renuntam la acest joc.
    ... ... ceea ce , bineinteles ca se va intampla pentru cei mai multi dintre noi ;)


    Ma vad obligat sa inchei cu un alt citat (sau plagiat :p ... ) :
    " Der schlehter Reiter gibt die schuld auf sein Pferd " , sau in traducere:
    Calaretul prost da vina pe calul sau !!.


    Toate bune si spor la (alt) joc !!!
     
    **Just4fun**, sasha_die_katze și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  13. Nu voi pricepe vreodata de ce nishte kestii care nu au de-a face cu skylab sa-mi ocupe de-aiurea cargo, fara nici o atentionare sau macar vreum mesaj info.

    Pare ca acest joc a devenit un fel de spatiu pentru ca unii semeni (sic!) de-ai nostri sa-si deverseze acolo toate neajunsurile si frustralile vietii lor uitate de Dumnezeu (Godforsaken lives).

    Sunt deja cu al doilea ticket facut, dar cu problema nerezolvata !!

    De aceea sunt perfect de acord cu postarea de pe celalalt thread a colegului meu de clan,... Ca..._ . Si, vorba lui (plagiat la plagiat :)))) ... ) :
    " Der schlehter Reiter gibt die schuld auf sein Pferd " , sau in traducere:
    Calaretul prost da vina pe calul sau !!.


    Toate bune si spor la (alt) joc !!!
    (citat inchis)


    bft all,
    Sasha.
     
    Veneficus și .Talibanu. apreciază asta.
  14. ...si, de ce, ma rog, "trebuie" ?!?
    haida de, m-am saturat de "to do lists".

    Resursele alea nu au nimic de-a face cu skylab si cu cargo, nu vad nici un motiv ca sa-mi ocupe spatiu de cargo fara nici macar vreun avertisment sau anunt.

    Am 20000 cargo si nu pot trimite mai mult de 6000, adica BP face mishto de joc si de jucatori.
     
    Veneficus și .Talibanu. apreciază asta.
  15. Revin cu o informatie de ultima ora: am profitat de rabatul oferit luna asta si am cumparat cateva module IA de pet, pentru cargo. Degeaba, cantitatea posibila de trimis din skylab este si a ramas aceeasi.

    In plus, colegul ...Ca..., de care aminteam in postarea precedenta, nu poate trimite nimic (adica zero/zero). Desi nici eu nici el nu am folosit nici un fel de bonuri de UPGRADE.

    Concluzie: BP ne-a blocat cargo, ca sa ne puna sa producem seprom consumând alte resurse !!! .
     
  16. vezi hangar,nava,inventar,resurse,izocronat,ala ocupa spatiu in magazia navei,desi nu ar fi trebuit
    daca il scazi pe ala din calcul,trebuie sa mearga orice transport,succes
     
  17. hangar,nava,gestioneaza,inventar,resurse,vezi cit izocronat ai,ala ocupa din magazia navei,desi nu ar trebui,poti trimite doar diferenta pina la capacitate maxima magazie,spor la joc
     
  18. Cat_SPIRII

    Cat_SPIRII User

    Multumesc,
    asa e, nu ar trebui sa fie inclus in cargo !.

    Pâna se rezolva, pare ca trebuie sa:
    - facem upgrade-uri (dar nu e clar cum se consuma izocr., poate ca este scazut la sfarsitul upgr)
    - cumparam AI cargo pet lvl.3,
    - punem puncte registru pe "magazioner".

    Toate astea cu consumuri mari de uri !.
     
  19. [ARΣS]

    [ARΣS] User

    eu nu am reusit sa consum acel izocromat ;o fi 1 secret? nedescoperit de mine
     
  20. .Talibanu.

    .Talibanu. User

    am facut si upgrade si nimic. nu e nimeni de la DO competent sa ne lamureasca?