Suport Nu pot intra in joc

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de LICALILI, 21 Oct 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Acum e si mai mort, nu nai merge nimica dupa ce reusesti sa te loghezi.
    Iar acu, fix de la ora 21:34(RO) site-ul a cazut complet:
    ------------------------
    504 Gateway Time-out

    nginx
    ------------------------
    Chiar si azi dimineatza, intre 03:30 si 05:20, harta client nu a putut fi deschisa iar in unele situatii nu se putea loga pe site.

    se pare ca s-a rezolvat dupa 14 minute, dar blocajul din cursul diminetii a durat MUULT prea mult.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 1 Apr 2024
  2. a patra zi fara conexiune.
    pe eg4 sunt zilnic, conform fără reclamă la site-uri externe, peste 400 de jucatori online.
    respectivii nu au fost afectati de atacurile lui peste?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 2 Apr 2024
    WIΖΛΓΔ, joda și ANTRAXpztv_MCPK apreciază asta.
  3. =ΞDDY*=

    =ΞDDY*= User

    a mers de dimineata, seara pauza conectare pe harta de joc
     
  4. Ma rezum la hartile pe care merge .
     
  5. sa ..intram ,client joc este ok ,dar..ca fiecare data..s-au redus ,sau nu m-ai sunt unele recompense din ,,outele ,,normale
    p.s cele ,,oute,, de extraterestrii,clocite,...
    nu m-ai sunt,,,a intrat,, ...protectia consumatorului ,,INTUNECATEI ORBITE,,
     
  6. Blocaj total, nu se poate face logon, nu se pot deschide pagini !!
     
  7. Blocaj total, iarasi !! Nu se poate face logon, nu se pot deschide pagini !!
    Incepand de la ora 20:40 (RO).


    Incercarea de logon produce mesajul:

    An error occurred while processing your request.
    Reference #221.56496768.1712857291.8a988e4
    https://errors.edgesuite.net/221.56496768.1712857291.8a988e4

    în care secventa de caractere se schimba la fiecare noua încercare.
     
  8. Se pare ca s-a deblocat dar nu stim pentru cata vreme .... ;)
     
  9. folositi windows 11 ,este de actualitate,,,cu rufus varianta ...nu pot ,.. nu ma lasa ..inimioara
    1. Create bootable USB with Rufus

    To create a bootable USB of Windows 11 to bypass hardware requirements, use these steps:
    1. Open Rufus website.
    2. Click the link to download the latest version.
    3. Double-click the rufus.4.x.exe file to launch the tool.
    4. Under the “Device” section, use the drop-down menu and select the flash drive to create the Windows 11 bootable USB media.
    5. Click the Select button.
      [​IMG]
    6. Select the Windows 11 ISO file.
     
    Modificat ultima dată: 12 Apr 2024
    • [​IMG]
    • Select the Windows 11 ISO file.
    • Click the Open button.
    • Select the “Standard Windows Partition” option in the “Image option” setting.
    • Select the GPT option in the “Partition scheme” setting.
    • Select the UEFI (non CSM) option in the “Target system” setting.
    • Under the “Volume label” section, specify a descriptive name for the Windows 11 bootable USB flash drive – For example, Windows 11 Bypass.
    • Use the default settings for the File system and Cluster size options.
    • Check the Quick format option.
    • Check the “Create extended label and icon files” option.
    • Click the Start button.
    • Check the “Remove requirement for 4GB RAM, Secure Boot, and TPM 2.0” option to install Windows 11 on unsupported hardware.
      [​IMG]
    • Check the “Remove requirement for an online Microsoft account” option to use a local account and bypass the internet requirements.
     


  10. D E G E A B A !!!! Azi avem urmatorul hyperbug:

    Azi 2704.2024, incepand cu ora aprox 14:30(RO) a reinceput "circul" de prost gust, fereastra client - harta de lupta nu se incarca:

    //conexiunea va fi stabilita...
    Te rugam asteapta ....//

    si, se asteapta la infinit, iar uneori mai da si "re-log/cancel"

    ****

    Asa a fost tot timpul, cu unele intreruperi ale acestui bug, in care am reusit cu greu sa deschid harta client.

    ****

    Sugestii pentru alte jocuri ?? ?? ;);)

    Dupa ce am postat acum 22 minute, am reusit sa deschid harta client (oare pentru cat timp ??)

    Este coincidenta, sau e la mishto ?!?

    Da' de unde ... :p
    fericirea a fost de scurta durata :D

    hyper-bug-ul a reaparut !! Harta client refuza sa se incarce !!

    Boicotul "fara bani in acest joc" se va prelungi corespunzator.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 27 Apr 2024
    Oscar_The_Owl apreciază asta.
  11. Mai baiatule pe ce globala joci ?
    Am mai scris cu ceva timp in urma , nu stiu daca e valabil pe toate servarele . Pe eg4 se poate juca pe urmatoarele harti daca ai lasat nave : 1-4, 1-3 , 2-4. 3-3, 3-4 , 4-5 , 5-2 . Se poate ajunge si cu salt avansat . Oricare salt facut in afara de aceste harti nava va ramane blocata un timp daca esti pe invizibil si alt timp in functie de dmg primit de npc-urile care te ataca daca nu esti pe invizibil in cazul in care ai folosit salt avansat , daca sari normal prin poarta ai de asteptat mai putin . Informatia e sigura , am experimentat .
     
    Oscar_The_Owl apreciază asta.
  12. EG7 - ID 91413735. Fereastra client nu se incarca. Bara verde cu conexiunea va fi stabilita se invarte la nesfarsit. Am sters cache, am restartat jocul, etc, nu merge. Culmea ca tot pe EG 7, pe alt cont pot sa ma conectez. Ciudat!
     
  13. Se pare ca problema este cauzata de boti care farmeaza excesiv pe hartile unde evenimentul "Sabotaj de Primavara" este activ, prin urmare hartile respective devin inaccesibile pentru jucatorii care mai folosesc clientul de joc.

    Am reusit sa intru folosind o nava localizata pe 2-4.

    Deindata ce am intrat, server-ul este plin de jucatori tip bot.

    Problema nu ii afecteaza pe ei, nu folosesc clientul de joc.
     
    Bumblebee[Ro] apreciază asta.
  14. *Romeo89*

    *Romeo89* User

    EG 7 Nici eu nu ma pot conecta la clientul de joc. Bara verde cu conexiunea va fi stabilita se invarte la nesfarsit!
     
  15. Nava cu care am incercat sa ma conectez este in 2-1, am incercat cu alta care se afla in 2-8, tot nu ma pot conecta la joc.
     
  16. Am facut un salt in 2-6 si conexiunea a devenit imposibila.
     
  17. Pe contul pe care am reusit sa ma conectez, nava este in 2-8, pot sa confirm cele spuse de MidNight_Striker. E plin de "avioane" pe harta. Am pus click pe unul sa vad cum se misca, se deplasa dintr-un capat al harti in altul cu o viteza incredibila, mult peste cea ce ofera jocul in mod normal cu tot cu modul de viteza.

    Acum nu mai pot intra in joc nici cu celalalt cont!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Apr 2024
  18. EG 3 merge . In 1,2,4,5,6,7 daca ai nava in x-4 merge , ramaneti acolo la cules si nu faceti salt . Transferati mai multe nave in x-4 .
     
  19. Salut,

    Pare ca depomde de ora si de harta. S-a mai intamplat sa depinda de harta, dar acum e o chestie mai speciala: timp de vreo ora merge, apoi timp de vreo doua ore nu se incarca.

    Apoi fenomenul se repeta.

    xxxx

    Este clar ca depinde, cu prioritate, de harta.
    Sfatul cu 2...3 nave in anumite harti este foarte foarte bun !! Multumim !
     
    Timbaland[HQ] apreciază asta.