Feedback Noul conţinut Black Light Etern

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Ícaro_, 5 Noi 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. _basty13_

    _basty13_ User

    as vrea sa stiu si eu ce ca chiar asta nu inteleg
    SCP-XT10 are 2%daune+14% sanse de lovire lasare
    ce inseamna SANSE ?
    poate sa dau mai mult ?sau poate sa nu dea deloc?
    stie careva?
     
  2. "Module instabile noi (numai în eveniment)
    În timpul evenimentului care însoțește lansarea noii Porți Black Light Etern, vor fi disponibile module instabile speciale prin intermediul permisului de bătălie și a recompenselor din clasamente. Aceste module instabile garantează că o navă aleasă la întâmplare va primi cu siguranță un modificator de 10% atașat. De asemenea, există o șansă mai mare decât de obicei ca să fie aleasă seria de nave Orcus sau Centurion!
    "

    As dori o clarificare a acestui anunt din partea membrilor din suport si-anume:
    Aceste module sunt permanente (raman si dupa incheierea eventului) sau odata cu evenimentul nu mai sunt valabile?

    Conform logicii !!! recompensele date la terminarea evenimentului (vezi primele locuri, primesc o multime de astfel de module) care in teorie ar trebui sa fie folosite ulterior.

    Cum anuntul specifica *numai in eveniment* as dori o completare mai detaliata care sa ne spuna: e ALBA sau e NEAGRA , pentru ca momentan e GRI !

    Multumesc anticipat!

    my2cents
     
    Modificat ultima dată: 8 Noi 2020
    INVICTUS și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  3. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Cred că se referă la disponibilitate. Adică se pot obține doar pe parcusul eventului. Voi confirma în zilele următoatoare sau se va actualiza FAQ-ul dacă se confirmă.
     
    styv86 apreciază asta.
  4. leopart3

    leopart3 User

    Intrebare rapida, daca am murit la valul 192 si reiau poarta de la capat, mi se pun valurile in continuare la clasament ?
    Sau trebuie sa parcurg cele 192 de valuri, si abia dupa aceea imi continua clasamentul ?
     
  5. leopart3

    leopart3 User

    ok, asta am inteles, dar ma intereseaza si acele recompense, cand se vor da ?
     
  6. Ti se pun la obiective, respectiv poti obtine obiectivul ce necesita 306 valuri din multiple porti.
    La clasamentul general (cel cu recompense 1-100 top jucatori), ramane valabil nr. maxim acumulat intr-o singura poarta.

    my2cents
     
    ĄMŮИ-ŖĄ și leopart3 apreciază asta.
  7. Special

    Special User

    NU functioneaza corect schimbarea formatiilor de drone si schimbarea munitiei atat in poarta cat si pe harti....
     
  8. Mai BABANEBUNA (cont fals de membru staff) Nu am ce scuze sa-mi cer mai ales fata de PIANOMAN care mi-a sters postari si m-a banat ca mi-am spus punctul de vedere . Sa lamurim problema coruptiei ,staff-ul romanesc ne reprezinta, nu ne suprima ,corect?. Eu la orice postare a fost facuta pe forum nu am vazut raspunsuri din partea lor ,stau ascunsi dupa functie . Tu cum consideri asta "babanebuna", nu coruptie?
    Am mai spus-o nu ma faceti sa postez raspunsurile SUPORT pe forum (ca este interzis) ca radeti cu gura pana la urechi .Astia sunt si atat pot.
    Ce parte din timp si-a dedicat un angajat? Este datoria lui sa isi faca treaba.Urmareste d...u alte forumuri sa vezi cum isi fac treaba ceilalti membrii staff.Sunt sociabili si te poti intelege cu ei. CA o gluma sau nu am un azil bun pentru tine. Iti platesc contributiile cu placere
    Oricum AMR 48 zile
     
    Modificat ultima dată: 13 Noi 2020
    WIΖΛΓΔ și Fllorrenn03 apreciază asta.
  9. Un feedback onest al noului portal Ethernal Black Light.

    Portalul Valuri (1-51)

    Portalul nu merita completat in afara eventurilor intrucat este inferior pentru resursele investite de jucator.

    ================
    Daune de referinta: 13.000 Normal / 35.000 Blacklight (munitie X1, fara Seprom)
    Dificultate: Moderata
    Timp de Completare: 4h 40min
    Uridium: 30.092 Uridium (6000 Uridium / ora)
    Rinusk: 2786 Rinusk (557 Rinusk / ora; 457 Rinusk / ora considerand costul CPU-ului si incheiarea portalului la valul 52)

    [Rinusk]
    Folosind aceleasi damage de referinta pot fi vanate NPC-uri Blacklight Impulse mult mai rapid (la 16 Rinusk / NPC se obtine 960 Rinusk / ora).

    [Uridum]
    Colectand cutii Bonus normale se obtine 8.000 Uridium / ora pe hartile normale si 10.000 Uridium / ora pe hartile PVP, la care adaugam si alte recompense.

    [Amplificatoare]
    Amplificatoarele in portal trebuie modificate intrucat limiteaza algerea jucatorului cand acelasi multiplicator este primit. . Aici 7-arii de la pacanele. Macar daca primeai acelasi tip si valoare sa-ti dea jackpot bonusul lor cumulat.

    [​IMG]

    Voi ce ati alege :D ?

    Pe scurt, as se completa numai la Eventuri.
     
    Modificat ultima dată: 4 Ian 2021
    monika73 și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  10. monika73

    monika73 User

    In ce val cad cutiile cu care se laudau ? am facut Decodor black light si Black light cipher dar nu stiu la ce val apar cutiile sau ce or fi ele .. Cine ma ajuta cu un raspuns . Multumesc mult
     
  11. lala92

    lala92 User

    Cele doua mentionate de tine sunt doar niste cheite...cutiile le gasesti in hartile BL
     
    monika73 apreciază asta.
  12. monika73

    monika73 User

    Am facut sute de ani lumina m-am plimbat si nu am gasit nimic:D:D ....Si atunci am gandit ca poate cad in poarta Black Light Etern. Ms mult
     
  13. _basty13_

    _basty13_ User

    acelea sunt hartile bl in bl 3 cum cobori in jos din portalar trebui sa le vezi pe amandoua sunt diferite la culoare una rosie si una mov
     
    monika73 apreciază asta.
  14. **Picas**

    **Picas** User

    poti face milioane sau chiar trilioane de AL, dar nu vei gasi satisfactii in acest joc, un motiv este chiar logo-ul tau de final ... ;)
     
  15. Salut, poate ca sunt eu mai greu de cap sau nu am inteles bine : unde pot gasi cutii Black Light ? ca am cautat de dimineata 2 ore pe harta BL si nu am gasit nimic !! Sau poate trebuie sa intru in BL2 sau BL3 ?pentru ca acolo nu am lvl deajuns !!
    Vreu un raspuns sigur si precis iar cei ce va dati cu presupusul va rog sa av abtineti macar acum de sarbatori !!
     
  16. INVICTUS

    INVICTUS User

    intri in hartile bl ,te duci acolo unde iti poti construi baza si vezi in partea dreapta o cutie mov( aia e)
     
    *BUREBISTA* apreciază asta.
  17. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Da , tragi o linie imaginara intre baza si portalul dreapta jos si gasesti cutia pe traseu , cred ca e doar una .( la MMO )
     
    *BUREBISTA* apreciază asta.
  18. _ReekeR_

    _ReekeR_ User

    ce poti gasi intr-o cutie black light ? ai sanse la o nava centurion ?