Feedback Noul conţinut Black Light Etern

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Ícaro_, 5 Noi 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Ícaro_

    Ícaro_ Guest

    Salutare piloți,

    În acestă temă echipa de dezvoltare a jocului așteaptă feedback-ul vostru în ceea ce privește noul conţinut Eternal Black Light.
    Vă rugăm să evitați off topic-ul și să încercați să fiți obiectivi.

    Vă mulțumim și vă dorim distracție plăcută!
     
  2. _basty13_

    _basty13_ User

    este a 2 oara can ma scoate afara din poarta si trebuie sa reiau valul din nou si vad ca sunt destul de grele valurile si sunt full
    ce facem? ceva nui in regula cu acest event
     
  3. theend

    theend User

    la fel mi se intampla si mie
     
  4. theend

    theend User

    cate vieti ai in aceasta poarta?
     
  5. bas_69

    bas_69 User

    nu se poate face poarta ma da mereu afara in x1 ... pierdere de timp
     
  6. theend

    theend User

    am ajuns la valul 50 si s-a blockat
     
  7. theend

    theend User

    e destul de grea poarta asta, mai ales cand ai 2 uber kristallon modificati
     
  8. Buna ziua, nu inteleg de ce ati pus poarta asta de la un anumit val nu mai primim uridium deloc de la npc avand in vedere ca consumam foarte multe resurse ca sa terminam valulurile + ca ne scoate foarte des afara din poarta si trebuie sa intram din nou si sa batem valul de npc-uri. :(:mad:
     
  9. Ma gandeam ca este ca eventul acela trecut care este oarecum asemanator. Aici ma refer la valurile infinite. Dar dupa ce am citit ce au scris ceilalti si anume ca de la un anumit nivel nu mai primesti uridium, ce rost mai are? Pe langa ca la intrare trebuie sa faci 20-30 de invoke ca sa ai suficiente fragmente. Sa joace developeri in continuare.
     
    DΛRTHVΛDΣR apreciază asta.
  10. _basty13_

    _basty13_ User

    de la val 90 nu se mai da uri
     
  11. Special

    Special User

    ce rost are poarta daca nu da uridium??
     
  12. poarta nu mai dă uridium de la valul 90 și ceva în sus
    nu are rost să faci mai mult, te lași distrus și o iei de la capăt și faci iar până la 90, restul valurilor sunt de umplutură... faceți un efort și adăugați înapoi uridiumul sau măcar să primim ceva muniție..
     
  13. -AlbinutA-

    -AlbinutA- User

    eu nu gasesc poarta ...eu si multi altii...
     
  14. OK, hai sa facem ce-mi place mie cel mai mult, un calcul matematic:

    Prometheus
    Upgrade nivel (de la 1) la 16
    Necesar: 299 ABR , 42 Ulei + Uridium (depinde de pachetele rabat/premium - 30% reducere)
    Obtinem: 7,5%+ la daune

    Upgrade nivel (de la 16) la 20
    Necesar: 620 ABR, 256 Ulei + Uridium si IAC (momentan nu stiu cat de usor se obtine !!!)
    Obtinem: 7,5% + 2% = 9,5%+ la daune

    Omitem consumul de uridium, noua resursa si avem urmatorul paradox:

    Pentru +2% daune, ar trebui sa cheltuim ABR si Ulei cat pentru a upgrada 2x (DOUA) lasere la nivel 7,5%, deci la UN SINGUR laser ar trebui sa sacrifice jucatorii 15%+ daune.

    Felicitari dezvoltatorului pentru oportunitatea oferita jucatorilor, mai ales pentru cei noi care sunt abia la inceput...

    my2cents

    P.S: Elita (ma refer la b@ts care stau 24/7) o sa isi sporeasca avantajul la daune/scut/etc., iar ceilalti - muritorii de rand - o sa ne minunam cat de TARE (daune) pot sa traga.
     
  15. Recent am ajuns si eu dupa 11 ani de joc sa fiu aproape full. Aici ma refer la 29 prometheus la nivel maxim si 8 spartanuri. Mai aveam putin si eram full elite. Niciun bai ca au mai adaugat si alte upgradeuri. Pana in 2022 o sa se ajunga la nivel 100 pentru iteme. Doar ca sa intelegeti eu in 11 ani am ajuns la 1200 de ore jucate. Putin in comparatie cu boti. In fine. Au zis ca au dat ban la boti dar nu se vede. Inca il vad pe un ex-bot care in 200 de ore de butat o ajuns full spartan, prometheus etc. Da dmg mai mare ca mine si are scut ca-ca-lau. Nu-i bai nici asta. Timp de 6-8 luni l-am facut in fiecare zi de cateva ori pe zi pana am ajuns la misiunea acea de 10k inamici sa am 400. Nice. chestia e ca au zis ca cei care au avut bot au primit ban sau li s-au extras de pe cont bunurile obtinute ilegal, dar el care acuma are 400 de ore este tot full. Eu ma chinui ca prostu 1200 de ore sa ajung full, fac porti cu duiumu, si stau sa fac numai impulsi pt prometheus si inca nu am reusit sa fac full. In fine. Am inteles ca boti au cotizat la joc cu bani reali, spre deosebire de mine, dar jocul asta a ajuns de tot rasu. Adica cod care da 4k munitie. Ce sa zic. Bataie de joc la nivel inalt. Spor la butat si cei cu conturi full sa ajunga si mai full iar cei mai mici sa manance mici in continuare.
     
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  16. poarta se activează asamblând un CPU și apoi se activează CPU-ul, exact ca la poarta QZ din x-7 și poarta o găsești pe harta X-BL
     
  17. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    dacă asta-i oportunitate io-s popă budist. stau și mă întreb cîtă vreme va mai răbda comunitatea jucătorilor bătaia asta de joc? după ce am făcut upgrade la 45 de lasere lf4 au introdus laserele prometeus, upgradate și astea cu un consum imens de resurse. acum se pare că dezvoltatorul își imaginează că ne-am prostit de tot și vrea să cheltuim de zece ori mai multe resurse pentru a obține cu doar 2% mai multe daune decît pînă acum. totul ne conduce spre ideea că big p dorește cu tărie să ne convingă că utilizatorii de programe super eficiente sunt adevărații utilizatori ai acestui joc !!! chiar așa ?:eek:
     
    Modificat ultima dată: 5 Noi 2020
    ST0PB0T apreciază asta.
  18. De la valult 101 nu mai primesti uridium de la porcaria asta de event
     
    muclesmo apreciază asta.
  19. Mai fratilor ce dracu nu intelegeti BP in coalitie cu reprezentantii nostrii fac toate acese magarii posibile WIΖΛΓΔ tu stii mai bine ai fost acolo.
    SA vedem pana unde ajunge nesimtirea , cred ca o sa ajunga sa se bata cont de ADMIN cu cont de ADMIN pe joc restul o sa isi vada de viata lor jocul a luat-o razna. Posibil sa fie pe ultima suta de metri si vor sa mai ia ceva banuti ( fara rautate si Pianistul nostru convins ca este singurul salariat corupt din partea romana la BP)
     
    _basty13_ apreciază asta.
  20. _basty13_

    _basty13_ User

    de la val 90 nu mai da uri