Feedback Noua navă Tartarus - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ©ØrrØsivΞ, 27 Iul 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Din păcate nu am fost atent la toate specificaţiile navei pe parcursul sesiunii de test şi nu pot confirma / infirma viteza respectivă. Într-adevăr viteza era superioară celorlate nave cunoscute însă nu îmi amintesc valoarea acesteia.
     
  2. Se poate sa pun videoul de confirmare pe forum? Am filmat la pusatul acela nou cu design si atat aveam viteza...
     
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    păi pune-l !
    pentru a posta un filmuleț (cuminte/decent) pe forum nu ai nevoie de aprobări din partea nimănui.
     
    Veneficus apreciază asta.


  4. Minutul 7 si 15 secunde. Se poate observa ca pe parcurs viteza ramane 823.. Nu 853 ci 823. Totusi este o viteza prea mare.
     
  5. mobob

    mobob User

    ::))
    si iata ca aparut un nou anunt vis a vis de tartarus.....
    acum viteza navei a scazut...pe hirtie,cu abilitatea de viteza activata ,va avea aceeasi viteza ca si goliatul...un laser mai putin,dar un pic de hp mai mult...dar deoarece pentru a mentine aceeasi viteza ca si goliatul necesita activarea abilitatii,ceea ce ii scade cu 5% forta laserelor,rezulta ca e mai slaba decit un goli...

    ::))
    ceea ce ma face sa intreb:unde e "viteza SI forta de atac"?
     
    Viorel_77, Cehn și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  6. Aceeaşi întrebare a fost aderesată dezvoltatorului jocului. Aşteptăm lămuriri suplimentare!

    L.E.: Din informaţiile preliminare pe care le-am obţinut, se pare că abilitatea care măreşte viteza navei are un efect de 40% creştere a vitezei.

    Deşi acest lucru este deja implementat în funcţionarea navei, se pare că descrierea text a abilităţii nu a fost modificată în concordanţă.

    Reducerea de 5% a puterii de foc este cea corectă şi nu 3% cum este menţionat în descrierea navei. Puterea de foc a noii nave este dată de daunele create de cele trei salve rapide trase cu rachete din clasa Hellstorm.
     
    Modificat ultima dată: 22 Aug 2016
    lala92, styv86, Viorel_77 şi o altă persoană apreciază asta.
  7. Crede-ti ca or sa bage si un Design cu bonus pt. Tartarus curand? Adica logic ar fi normal sa fie ceva gen cum e la Aegis, Spearhead si Citadel... Si cel mai important, o sa se bage si la licitatie pe viitor? :)
     
  8. relax

    relax User

    De ce e asa logic, ma rog?
    Nu iti poate raspune nimeni la asa ceva.
    Eventual, peste vreun an, doi... sa nu te amagesc. Dupa ce o cumpara aproximativ toti cei care cred ca e utila.
     
  9. mobob

    mobob User

    am cumparat nava si am testat viteza in primul rind...
    si da,are aceeasi viteza pe care o avea pe serverul de test.
    adica 644,cu roata si abilitatea de viteza activata...bineinteles,full gn7900 si promerium
    fara roata,viteza 622...mai rapid cu 3 decit pusat CU roata
     
    Modificat ultima dată: 22 Aug 2016
  10. kk12

    kk12 User

    Ai facut si un test dmg?
     
    Veneficus apreciază asta.
  11. styv86

    styv86 User

    Prieteni, este super acest tip de nava Tartarus....este potrivita pentru joc..felicitari DO.
     
  12. mobob

    mobob User

    nu
     
  13. Th3GuN

    Th3GuN User

    Deci.. cu aceasta "venerare" a noii nave, nu credeti ca ar trebui sa se conforme ca si celelalte? Adica sa poata fii prezenta la licitatie.. ca sincer, nu toti au acces la aceasta nava. Mai pe "romaneste", nu toti au uri ca sa-si permita aceasta nava. So.. cand l-ati pune la licitatie? As dorii un admin/suport care are "acces" la aceasta informatie sa-mi raspunda cu exactitate. Multumesc!
     
  14. relax

    relax User

    "So", pusatu' de la licitatie s-a luat?
    Nu are nimeni, probabil nici nu s-a pus problema stabilirii unui termen pentru asa ceva.
    Ai observat tu o repetitivitate in aceasta introducere a navelor la...
    ...deci. Ia durata de timp in care navele Aegis, Citadel, Spearhead au fost prezente doar in magazin... si pentru aceasta nava va fi cel putin la fel de lunga.
    In fine.
    P.S.: cu siguranta nu ma numar printre fanii acestei noi nave. Clasica tehnica de "da-i si fugi daca-i mai tare"... isi face din nou aparitia dupa "invechirea" fostului design Pusat(actuala nava). Felicitarile mele sincere, BP.
    Un Tartarus nu ar trebui sa fie capabil de a invinge un Surgeon(echipament pe cat se poate de asemanator), dat fiind faptul ca se bucura de -1 laser, si -11% daune.
    Ramane valabila vanatoarea de incepatori(pentru veteranii acestui joc ce, de la o vreme, doar asta mai stiu sa faca) si fuga de cei ramasi cu Goliath-ul in folosinta, carora nu le pot face fata, bineinteles.
    Noua nava nu reprezinta o alternativa pentru jucatorii incepatori(in cazul in care opteaza pentru achizitionarea navei, facandu-si sperante)... deoarece:
    1. Vor fi distrusi intr-o perioada scurta de timp... fuga iesind din calcul(rachete Ic3 si DCR...).
    2. Evident ca si jucatorii UFE vor avea aceasta nava, tocmai pentru a nu le scapa prada.
     
    Modificat ultima dată: 22 Aug 2016
  15. mobob

    mobob User

    aici e discutabil relax...adica faptul ca jucatorii noi vor fi mai repede distrusi..noua nava asigura un "POOL" de hp si scut generos....deci timp mult mai mare pentru a scapa cu fuga....in ciuda dcr si ice.adica au sanse mult mai mari de a supravietui perioadei de incetinire sau "inghet",deoarece pentru a putea sa isi urmareasca victimele,atacatorii vor fi nevoiti sa umble cu abilitatea activa ,deci vor avea damage diminuat.daca o dezactiveaza,cele 10 secunde de "cooldown" face ca ei sa nu mai poata urmari "victima"in timp util.treaba pare destul de bine gindita.
    in ciuda parerii mele initiale,cred ca de fapt aceasta nava va reface un echilibru rupt mai demult,prin introducerea succesiva a dcr,ice,surgeon si pusat....ramine doar problema celor 200k uri,necesari achizitonarii ei.
     
  16. relax

    relax User

    Nu mai repede, ci la fel de repede ca si pana la aparitia navei. Scutul nu este mai mare decat pe un Goliath obisnuit.
    -5% nu reprezinta atat de mult impotriva jucatorilor slabi, dat fiind faptul ca si pana acum s-a umblat pe Goliath cu inel... si nu cred ca se mai obosea nimeni sa schimbe formatia pentru a distruge un jucator slab... deci nu se pune problema daunelor.
    Nu este tocmai restabilirea unui echilibru... dat fiind ca acum nava asta intrece un Pusat(care a rupt echilibrul)... l-as numi un dezechilibru si mai mare. De ce? Tocmai cum am spus... pentru 2 jucatori UFE, cel cu Tartarus nu cred ca va reusi sa distruga un Surgeon, deci ii ramane fuga... care era si pana acum foarte folosita de cei cu nave Pusat, care, tot asa, nu puteau distruge un Surgeon in 1vs1.
    Acum doar... a fost inlocuit Pusat-ul. Pentru ca daca stam sa ne gandim... acel HP de pe Tartarus ii permite sa reziste celor 2 lasere pe care Pusat-ul le are in plus... viteza Pusat-ului nu mia reprezinta o cale de scapare.
    Nu cred ca e chiar o mare problema... orice jucator cu macar 8 drone tip Iris(si echipamentul aferent unei nave FE) poate aduna aceasta suma(si npc-uri si cutiute) intr-un timp nu foarte lung... nici tocmai scurt, dar este posibil.
     
  17. TipOK

    TipOK User

    salut, de ceva vreme vad playeri care au Tartarus Borealis si detin o viteza de 688(dar Tartarus are 621), dar in descrierea la desing nu ofera nicio informatie in legatura cu viteza
     
  18. este un bug cu viteza;)si nu numai la nava noua.
    ps.cine se foloseste de acest bug probabil va fi sanctionat
     
  19. mobob

    mobob User

    ::))
    uiti un mic amanunt relax....respectiv,cit de multe salve poate incasa o nava,inainte de a fi distrusa ,sau inainte de a se putea salva sarind prin portal ....tartarus e mai rapida si cu ceva hp in plus decit un goli...si nu va putea fi urmarita decit tot de un tartarus...de unde rezulta ca numarul de salve pe care il poate absorbi e mai mare,si deci va avea mai mult timp la dispozitie sa poata ajunge la adapost,plus ca va ajunge acolo mai repede...eu la asta ma refer cind spun ca e un avantaj pentru cei care isi pun nadejdea in fuga,si nu in lasere.
     
  20. relax

    relax User

    Nu uit nimic, am explicat foarte clar.
    Da, am si spus ca doar un Tartarus va urmari un alt Tartarus. Si da, un jucator UFE va reusi sa fuga de un alt jucator UFE, daca nu vrea sa lupte.
    Dar daca iei cazul Pusat-ului, eu subliniam diferenta dintre un jucator FE sau sub-FE si un jucator UFE. Incepatorii care si-au pus speranta ca Pusat-ul ii va ajuta sa fuga, au fost brusc opriti de veteranii care, normal, avand si ei nava... judeca... tu, in calitate de jucator UFE si cu experienta, de cate salve ai nevoie ca sa-l distrugi pe unul cu 8 drone...?
    Deci problema e la tine, ca nu intelegi ce scot eu in evidenta.