no comment

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de WIΖΛΓΔ, 24 Noi 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    [​IMG]
    n-am să comentez felul în care interpretaţi în mod repetat comentariile mele vă las pe dumneavoastră să cugetaţi la el...
    ce ziceţi însă dacă acel cont ar fi primit de la început chiar numele de "test account" ?
    şi de ce testarea se face tocmai pe un server unde nu se întîmpină asemenea probleme ?
    şi de ce nu s-a testat licitînd pe un item neinteresant în loc de o navă rîvnită de foarte mulţi ?
    sunt suficiente şi pertinente întrebările de mai sus ?

    poate că "transparenţa" n-ar fi fost chiar de lepădat !

    dacă veţi considera că v-am ştirbit autoritatea redeschizînd o temă pe care aţi închis-o accept să fiu sancţionat.
     
    Modificat ultima dată: 24 Noi 2014
    Veneficus apreciază asta.
  2. Salvaţi comentariul meu şi în Cloud, pt. mai multă singuranţă, ca nu cumva să vin noaptea pe furiş, să modific pixelii imaginii!

    Cu excepţia cazurilor când observ mici greşeli de dactilografiere sau anumite inconsistenţe în transmiterea unui mesaj, nu obişnuiesc să-mi modific / şterg comentariile / opiniile. Nu era necesar să vă pierdeţi timpul cu "print screen-ul", puteaţi cita! ...ca fapt divers.


    Ce ziceţi, dvs. vă puteţi crea un cont cu aceeaşi denumire? Care ar fi fost chichirezu? Prin mesajul de mai sus, dvs. tăgăduiţi afirmaţiile unui BoardAdmin, ce încredere aţi putea avea într-o denumire a unui cont de joc? :rolleyes:

    De unde ştiţi că n-ar fi probleme pe acel server? Nu zic nu, poate chiar nu sunt, însă siguranţa cu care faceţi afirmaţia respectivă, mă face să cred că sunteţi ubicuu, jucând din toate ţările lumii din care DO poate fi jucat. Dacă, de exemplu, cei din Insulele Solomon întâmpină astfel de probleme, probleme care s-ar putea datora tocmai localizării / IP-ului de ţară / direcţiei vântului etc. etc.?

    De ce tocmai pe acea navă? La fel cum am arătat mai sus, problemele cu care se confruntă sistemul de licitaţii pot avea cauze diverse. Dacă pe server-ul "fără probleme" s-a testat licitarea tocmai pe nava aceea, de ce nu am admite existenţa unei probleme tocmai din punctul ăsta de vedere?

    Nu sunt "developer" / "programator" etc. etc., deţinând cunoştinţe în aceste domenii atât cât să nu "mor" curentat însă, cred eu, suficiente cât să nu cad în păcatul ridicolului.


    Nici eu n-am să mai comentez modul în care, în orice problemă a jocului, dvs. vedeţi mâna răuvoitoare a cuiva, urmând să vă mulţumiţi (sau nu) şi de data aceasta cu afirmaţiile făcute de un BoardAdmin, atunci când v-a comunicat că respectivul cont de joc a fost creat şi utilizat de către departamentul tehnic al BP.
     
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    transparenţa, aşa cum am menţionat ar fi fost un prim pas în direcţia evitării oricăror suspiciuni. (sunt idealist, nu-i aşa ? ):)

    1. am făcut "printscreen" deoarece a fost mai uşor, tehnic vorbind. cînd închideţi o temă citarea oricărei intervenţii nu se poate face decît cu ajutorul unor "artificii" mai laborioase. şi da, salvez orice intervenţie a mea, cred că am mai multe postări şterse decît cele prezente şi vizibile pe forum. sunt necesare pentru elaborarea cronicii neoficiale a forumului. :):rolleyes:
    2. spre insatisfacţia unora joc pe serverul respectiv şi am vreo 4-5 conturi active deci sunt în măsură să ştiu.
    3. sunt sigur că IP-ul de ţară nu are nimic de a face cu problemele respective şi cu atît mai puţin "direcţia vîntului" pe care o invocaţi.
    4. problemele au fost raportate cu referie la iteme diverse, nicidecum doar la un anume tip de navă.
    5. hai să nu intrăm în detalii referitoare la nivelul de acces al unui BA vizavi de şmecheriile posibile pe do (dumneavoastră ştiţi asta la fel de bine ca şi mine şi mai ştiţi că nu pe dumneavoastră vă fac răspunzător).
     
    Veneficus apreciază asta.
  4. Temă închisă.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.