"Nepregatire" salt Alfa ?

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de crod, 23 Ian 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. crod

    crod User

    Salut
    Am deschis alfa si aş vrea să o las asa ,să nu pregătesc saltul .

    Mă gândea că poate aşa deschid mai repede Gamma.

    1-Incalc vreo regulă?
    2-O pot pierde dacă dau logout?

    PS:sper că nu este buguleţ :eek:
     
  2. Nu esti obligat sa o pui pe harta , o poti tine acolo mult si bine ;) .
    Si cu siguranta vei avea mai multe sanse sa deschizi gamma mai repede ,daca nu pui pe harta poarta Alfa .
     
  3. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Deasemenea nu incalci nici o regula procedand asa si nu o vei pierde daca dai logout.
     
  4. crod

    crod User

    Multumesc ,aveam eu o banuiala ca trebuie sa mearga dar nu eram sigur .
     
  5. o sa deschizi mai greu gamma pentru ca o sa iti dea multiplicatoare de la alfa chiar daca ea e completa
     
  6. Pai si daca iti da multiplicatoare nu e mai bine ? Preferi bucati din alfa cand tu vrei sa deschizi gamma ? Sau preferi multiplicatoare cu care eventual vei prinde bucati la gamma ?? :rolleyes:
     
  7. rattyionut

    rattyionut User

    poti deschide cate 2 portii din fiecare si nu este bug. nu pirzi nimic daca dai log out
     
  8. iti pierzi gg in multiplicatoarele de la alfa !
     
  9. Omule,iti explic babeste ca vad ca nu intelegi..
    Am alfa completata ,deci numai primesc bucati din ea,ci primesc multiplicator , cand am 4 ,bifez si dau,sa presupunem ca imi pica 4 bucati din gamma .. .A doua varianta , nu am alfa completata,deci nu imi pica multiplicator,ci bucati din alfa .
    Care din variantele astea 2 ti se pare mai convenabila ? :rolleyes:
    Tu vrand sa deschizi gamma,nu alfa.
     
    bubuletz apreciază asta.
  10. Drakaar

    Drakaar User

    Daca ai 1-2 porti din cele 3 complete si ai multiplicator si il folosesti, sansa e sa-ti pice parte la orice poarta (inclusiv cele complete). In concluzie o sa ai surpriza sa "prinzi" multiplicatorul si sa primesti munitie, tu avand deja piesa pe care ai primit-o la multiplicator (avand poarta sau portile respective complete).
    Singurul avantaj la aceasta tactica este ca poti deschide poarta/portile ramase mai rapid primind mai des multiplicatoare.
     
    bubuletz și OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ apreciază asta.
  11. crod

    crod User

    Am deschis Gamma ,intradevăr mult mai repede,acum le-am lăsat aşa pt. a deschide şi Beta,ma-i aveam 16 bucăţi ,le-am luat rapid ma-i puţin ultima.

    [​IMG]
    Sunt puţin disperat a-m dat 500 şi ceva de extra energii si ioc ultima componentă.

    Intradevăr multiplicatoarele sunt componente din toate cele trei porţi (Alfa,Beta şi Gamma).
     
  12. Pai si care era ideea?? :eek:
    Voi sunteti turci? Omul asta vrea sa deschida gamma,cea mai buna strategie e cea de mai sus .. daca tu/voi considerati ca e mai bine sa pui si alfa pe harta ca sa deschizi gamma.. pai faceti asa , nu e problema mea ca o sa va treziti ca deschideti 3 alfa si gamma din enspe mi de GG-uri + uridium :rolleyes:
    O zi buna va doresc ! Numai am ce comenta pe acest subiect :oops:
     
  13. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    @ †●•»$kyzzø«•●†, e doar o părere, dezvoltatorul a avut grijă ca această "şmecherie" să nu funcţioneze.
    nu deschizi mai repede o anume poartă dacă nu le plasezi pe celelalte pe hartă ci doar primeşti multiplicatoare mai multe care-ţi aduc nu piese de poartă ci, în 90% din cazuri, xenomit, muniţie sau şi mai rău, extra life. de altfel multiplicatoarele sunt o "invenţie" malefică care nu te ajută de loc ba chiar şi atunci cînd ai nimerit o "bifă norocoasă" tu ai plătit de fapt 100 de uridium pentru a-ţi transforma multiplicatoarele anterioare (plătite deja cu cîte 100 de uridium), în piese de poartă.