Nehotarat

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de Barosanul20, 3 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Salut , in urma zilei de ieri am adunat cam 270 k uridium (2x alpha =40k , 2x beta=80k , gamma = 60k ,3x lambda 50k si o zeta =40k )a cam durat sa le termin dar a meritat efortul , portile au fost deschise in 3 saptmani de strans palladium 500gg/zi, am pe cont asa : 10 lf4 lv 16 , 9 drone lv 16 , 6 hangare cu toate navele si designurile (aegis e+v , citadel e+v , sperhead e+v si goli diminsher + venom) , 5 havoc , 2 hercule , formatii : molia , diamant , crab
    , bariera , colti , inima si stea, lv 21 . Nu vreau sa ma dau mare dar joc pe contul asta de 3 ani . problema este urmatoarea : nu stiu ce sa fac cu ei , vreau sfaturi si nu vreau sa ii bag in porti .
     
  2. eu zic sa iti iei zeus
     
  3. Baga la zeus si daca mai iei lf4, nu le mai upgrada. Cat ai bagat in cele 10 lasere (1 mil de uri presupunand ca nu detii niciun pachet pe cont) luai zeus plus cateva lf4. Singurul item care merita momentan upgradat la contul tau sunt dronele. Si nu mai alterna kappa si zeta; observ ca ai atat havoc, cat si hercules. Fa-te si tu intai full havoc si pe urma bagi in kappa.

    Daca tot e eventul asta, asteapta momentul cand compania ta domina si cumpara atunci BK, pt a beneficia si de reducerea de 5% si baga cheile numai la zeus, nu la sansa dubla lf4. Dupa ce iei zeus, o sa bagi numai acolo oricum.
     
    GARNIER1769 apreciază asta.
  4. Am facut pana acu 19 zeta si din cate am vazut am o sansa foarte mica la havocuri , kappa am facut doar 4 si din ea am scos si un lf4 , 2 hercule si numic. Mai trebuie sa fac 2 epsilon (o saptamana )si termin si kronos . Upgradeul l-am facut doar cand este ora de 25% (de 4-5 ori) , de bagat nu stiu cat am bagat dar in ultimele 5 luni am facut doar lambda (2 la 3-4 zile , o lambda duce cam la 600 gg ) si tot uridiumul cam 20k(poarta+npc) mergea mereu pe upgrade , am in total 67 lambda terminate (pentru mine mi-se pare o poarta usoara intr-o ora o termin , dmg-ul meu cu aegis fiind de 7-8k cu promerium si de 9-10k cu seprom si cu bariera , am 37 pct de cercetare dintre care si acele lasere care dau 12% dmg in npc )
     
    Modificat ultima dată: 5 Aug 2014
  5. D ce nu faci zeta? E cea mai avantajoasa poarta pt tine si nu vb doar de havoc. Iei 25 BK (37 500U), 50 Log files (15 000 U), plus 48 sau 49k (npc+ recompensa). Daca tu bagi 600 de gg intr-o lambda, mai bine strangi 1800 si faci o zeta. Din alea 3 lambda iei 72k U (24k/poarta), iar din zeta iei putin peste 100k si mai mult x4.
     
    Modificat ultima dată: 6 Aug 2014
  6. Dap cam ai dreptate , o sa incerc sa fac cat mai multe zeta si o sa strang cheite pentru zeus , dar mai am o intrebare : Din cate cheite pot sa termin zeus (am 7 parti) ?
    Voi din cate cheite ati luat zeus ?
     
  7. Cu 500 gg pe zi , ajungeai mult mai departe . Eu tot cam de 2 ani spre 3 cu o poarta pe luna in vremurile bune am tot la maxim. 270 k uri este putin , strange in continuare si baga la sansa zeus.
     
  8. Da dar in acesti 3 ani de jos in jur de 50% am tinut pauza , pentru ca ma plictiseam ... in primele 6 luni deblocasem regele midas :)) ce e drept ca nu jucam corect pe atunci
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.