Nave si design-uri.

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de krinul_imperial, 9 Sep 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Salut. Va rog frumos imi puteti spune ce sa aleg dintre: - aegis ( veteran &elite)
    - goliath (diminsher & spectrum)
    -vengance (pusat & lightnig)

    Si imi mai puteti spune ce este mai bun dintre designul de vengace PUSAT si cel LIGHTNIG?

    Multumesc anticipat.
     
  2. depinde de ce vrei ru sa faci pe joc;sa culegi cutiute sau palla,sa faci porti si misiuni ,sa faci misiuni cu nave etc
    ca designuri din ce ai pus parerea mea ca spectrum pentru goli e mai bun si pusat la veng
    pusat iti da sloturi in plus.bafta si spor la joc
     
    krinul_imperial apreciază asta.
  3. Eu vreau sa imi spuenti o nava buna de acolo si ce design e mai bun pentru ea. Eu vreau pentru porti npc-uri (alieni) si nave.
     
  4. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    categoric AEGIS este cea mai potrivită pentru tine dacă ai suficientă putere de foc. dacă nu tragi suficient de tare cu zece lasere pe navă plus cele de pe drone atunci rămîi la goliath.
     
  5. mobob

    mobob User

    ::))
    tocmai daca nu ai o putere de foc foarte buna,eu as alege veng si pusat....vezi tu,aceasta combinatie iti permite sa te bati daca vrei,si sa o stergi repede daca e groasa....
    aegisul iti lasa doar optiunea luptei,fie ca vrei fie ca nu....
    iar la porti,sau npc-uri,conteaza mai mult abilitatea de a te tine la distanta suficienta ca sa nu poata ele sa traga in tine decit cit de mult hp are nava.
    designul pusat a schimbat enorm balanta in do....
    pina la aparitia lui, dilema era aegis versus goliath....vengul cam iesise din ecuatie. designul lightning ii dadea viteza,dar doar pe didtanta scurta,si doar la intervale (cooldounul abilitatii),dar tot slabut era.
    acum in schimb,vengul + pusat e nava perfecta pentru "da-i si fugi",sau "da-i cind fuge"....
     
  6. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    a fost un moft, desigur, dar am făcut toate porțile vechi cu un cont pe care aveam un bigboy și asta pe vremea cînd nu exista registru pilot și nici upgradeuri. nu trebuie cine știe ce viteza ca să te ferești de npc-uri în porți dar de putere de foc ai nevoie dacă nu vrei să faci zeta în șase ore. cum cele mai de bun simț obiective pentru un cont în dezvoltare sunt porțile și misiunile cu npc-uri nu văd de ce ai alege ca navă principală vengeance !
     
  7. mobob

    mobob User

    nu te supara wizara,omul vrea o nava cu care sa poata face de toate,inclusiv nave,nu doar porti si npc-uri...
    in plus ,acum hangarele multiple sint accesibile oricui...deci poate avea lejer si veng si goli...

    si nu te lasa inselat de nume...cind pui pusatul pe vengeance,ala ramine vengeance doar cu numele...in fapt,devine o nava complet noua,care combina puterea de foc mare cu viteza mare,avind ca unic dezavantaj fata de goliat hp-ul mai mic.
     
  8. relax

    relax User

    Da, si nava asta noua despre care vorbesti tu este foarte slaba! Nu te mai mira, eu unul dintre pusat si lightning aleg a doua varianta, si pot sa bat cu lightning orice pusat, bafta(SURGEON e cel mai bun).
    P.S.: am si pusat.. ca sa nu zici ca vorbesc in necunostinta de cauza
     
    Cehn apreciază asta.
  9. bubuletz

    bubuletz User

    Nu sunt de accord relax. Conteaza mult talentul/ experienta juctorului , dar dotarile navei si viteza fac in cele din urma diferenta . Eu personal joc mult pe venge(non FE ) , si am scapat mereu de majoritatea navelor , chiar si full elite , care m-au atacat ,exceeptie facand doar alte venge si surgeon mai nou. Pentru npc/porti ,daca stii sa faci kiting , ceea ce putini mai stiu /vor sa faca pe serverele DO de acum , stai mereu cu hp/scut full sau ai timp sa le regenerezi foarte repede.
    Cu goliath ,pur si simplu nu ai viteza necesara sa faci asta la fel de bine . Si referitor la diferentele dintre lightning si pusat ,pusat are viteza mai mare decat lightning in mod constant , la fel si putere de foc. Diferenta de hp curata dintre cele 2 desgnuri consta intr-o singura salva de laser ,saau chiar mai putin ,daca esti FE.Deci daca tu cu lightning vs pusat castigi mereu ,nu cred ca e din cauza designului, ci pur si simplu esti un jucator mai bun /experimentat ,in conditiile in care aveti dotari identice.
     
  10. relax

    relax User

    Am spus ca eu aleg, oricum imi place ce ai explicat tu aici si este in mare parte adevarat.. dar pentru un jucator non-ufe care vrea sa faca nave nu este de ajuns pusatul(decat in cazul in care gaseste nave cu acelasi echipament sau mai slabe si profita si de avantajul vitezei), in schimb... daca se intalneste cu un jucator ufe care misca din degete binisor pe butoane nu apuca sa se departeze pana sa fie distrus(ma refer la un goliath, sa nu mai vorbim de pusat sau lightning).. de aceea nu inteleg pentru ce ar alege veng, si mai ales pusat.. in schimb cu lightning ai avantajul vitezei peste goli, si ca sa fugi este nevoie doar sa activezi abilitatea(poti scapa lejer de un pusat chiar si pe harta pvp)... in schimb nu risti sa fii distrus atat de repede :).
    P.S.:niciodata nu folositi "japca" pe veng-indiferent de design-indiferent de echipament(ufe sau nu)
    Succes.
     
    bubuletz și magontec apreciază asta.
  11. magontec

    magontec User

    P.S.:niciodata nu folositi "japca" pe veng-indiferent de design-indiferent de echipament(ufe sau nu)

    poti sa folosesti '' japca '' daca ai misiuni cu nave [ iar aceea nava sta doar in zona portalului ...], dar config. a 2-a trebuie sa fie neaparat full scut pe drone combinat cu camuflaj .... si eventual '' jump ''de la locul faptei daca dai de un UFE :))... zic eu

    soso
     
  12. relax

    relax User

    As vrea sa te vad cu "japca" langa mine.. iti zic eu ca nu apuci sa fugi, si asta era valabil si inainte sa bage noua formatie "Drill", acum nu apuci sa schimbi nici configuratia. Pe langa asta era doar un sfat, fiecare face cum vrea-nu inseamna ca e si cea mai buna alegere.
     
  13. mobob

    mobob User

    ::))
    prieteni,trebuie sa privim lucrurile din punctul de vedere al celui care cere sfatul,nu din punctul de vedere al unui jucator care are lf4 si pe pet....
    evident ,nu se pune problema ca el sa faca "versus" cu jucatorii bine dotati. omul vrea sa poate face nave.e logic ca se refera la nave pe care sa le poata face...dar daca nu poate sa fuga de cei mai puternici decit el,va cadea la rindu-i victima.
    referitor la japca cu veng...eu folosesc o "semijapca", respectiv tin 6 bo2-uri pe configul de atac...celalat config,evident,fuga.
    ::)) si ,bineinteles,camuflaj. pentru a functiona smecheria,trebuie sa poti ataca prin surprindere.
    si da, cpu de salt amplasat pe comanda rapida....::))
    de asemeni,as mai recomanda sa ai si slm-urile amplasate tot pe comanda rapida,sa poti sa lasi repede in calea eventualului urmariror cite o "mamaliga" de care sa se impiedice. contra jucatorilor fara "steroizi" functioneaza in majoritatea cazurilor.putini reusesc sa o evite
     
    magontec apreciază asta.
  14. magontec

    magontec User

    corect ...:) , sper sa poata face o alegere buna pt. el din tot ce s-a scris :)

    bafta la joc
     
  15. In cazul asta goliath e cel mai bun
    -in porti pui un config cu scut(pt clini,sibeloniti etc+kamikaze) iar pe al 2-lea config pui lasere pe drone si 11-12 scuturi pe nava restul generatoare de viteza sa eviti loviturile de la kloni
    -la npc-uri avand in vedere ca nava goliath are 15 lasere eu zic ca e mai buna daca ai si dimisher sau venom si dai abilitatea te scuteste de un timp si in caz ca ai probleme cu munitia(x2-x3) faci si putina economie
    -la nave e simplu si usor daca vrei sa si dai si posibil sa scapi exista surgeon sau spectrum dai abilitatea si fugi (in caz ca sunt multi)
    eu azi am luptat impotriva legendarului pusat carea avea transfer de energie si toate tech-urile iar eu doar tech-ul de rachete si l-am facut si am si ramas cu jumate de hp
    Eu nu inteleg dc e asa importanta viteza asta...la pusat ai hp mai mic decat pe goli,dmg mai mic ...si ce rezolva viteza la o bataie?doar ca poti fugi(in caz ca ala nu are rachete de slow...)
    si daca nu vrei sa busesti poti face un npc in portal e mai sigur sau langa ...cu spectrum-ul sau cu venom-ul
    si inca un avantaj pt goliath poti vana in 5-2 sau in 5-3 fara probleme pui venom-ul si dai abilitatea pe cineva mai mic din 5-2 sau 5-3 iar el daca nu are emp si nu e aegis o sa buseasca:)
    -iar acum pt raspunsul cu Pusat si Lightning eu zic ca pusat-ul e mai bun in special daca ai formatia Wheel e perfect ...
     
    Modificat ultima dată: 10 Sep 2015
  16. mobob

    mobob User


    ::))
    ai dreptate,cind ai 50 lf4 ,10 rosii pe un config,10 albastre pe celalat,toate scuturile,laserele,dronele si lansatorul la 16,x4 si rsb pina in dinti,seprom,amplifi ,puncte la registru,etc,viteza nu e importanta....

    cind nu le ai insa,viteza devine dintr-o data cel mai bun prieten al tau...ca sa poti fugi de cel care le are
     
    bubuletz apreciază asta.