Modul comert lv 2

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de Cristian, 28 Mar 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Cristian

    Cristian User

    Vreau sa strang credite pentru aegis si ma intrebam daca se merita sa cumpar un astfel de modul sau sa strang pentru cel de level 3...imi puteti spune voi?
     
  2. Sfatul meu: chiar daca ai un cont mai mic, nu investi in module de lvl 1 sau 2 niciodata. E pierdere de uridium, pentru ca oricum vor trebui inlocuite. SINGURUL modul de lvl 1 care se merita sa il achizitionezi este acela care iti repara petul (nu combo reparatii, care iti repara nava).

    Modulul lvl 2 de comert costa 12 500 U, insa petul iti va fi inactiv timp de 1 minut si iti da doar 15% in plus la vanzarea minereului. Ia modul de lvl 3, care iti da dublu (+30%) si costa 37 500, dar petul e inactiv doar 30 secunde si iti garantez ca nu iti va parea rau.
     
    .Ξ¨C¨Š¨†¨Д¨Š¨Ÿ. apreciază asta.
  3. Cristian

    Cristian User

    Multumesc... Imi poti spune in cam cat timp as strange 1 miliard de credite cu acel modul?
     
  4. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    doar tu poţi răspunde la întrebarea asta. contorizează creditele pe care le produci într-o săptămînă, înmulţeşte cu aproximativ 50-60 % şi afli singur.
     
  5. E o intrebare fara raspuns. Depinde cate ore joci pe zi, daca iti trimiti la timp promerium pentru a-l vinde cu petul, cata magazie ai. Plus ca pe joc vei face npc-uri, de unde vei primi credite. Depinde cate cargo culegi, de la ce npc-uri. Nu poti primi un raspuns exact la intrebarea asta. Poate tu culegi cutii bonus sau paladium uneori, timp in care nu produci credite multe.
     
  6. Cristian

    Cristian User

    Nu..stau doar prin hartile cu cubi si ia cargo de la cubi si vand..am magazia 3000 si intru mereu la timp cand se finalizeaza transportul plus ca joc 3-4 ore pe zi
     
  7. După cum ţi s-a recomandat deja, pe baza anumitor criterii specifice jocului, îţi poţi estima şi singur "veniturile" viitoare.

    Mulţumesc pt. intervenţii!

    Temă închisă.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.