Modificări portal LoW

Discuție în 'Probleme generale' creată de stopme001, 10 Ian 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. eu joc de cand a aparut jocul,poti face un efort sa fii on la spaceboll=300gg pe putin;),invazie,crazy cub,ice si la alte eventuri speciale....cand se va implementa acest upg la low o sa vedem lumea cum era inainte...6-7 nave la portal si mapa plina de playeri care faceau npc-uri si atunci aveai ce sa vanezi acum te duci pe mapa dai de vro 2-3 atat. si nu o sa se piarda nici-un premiu...avand in vedere ca poti trage cu rachetele mai repede,reparare gratis...deci tot are avantaje chiar dak nu mai o sa fie low-ul asa cum il stim;)
     
    _»ΣLΣЙλ«_[WΔЯ™] și Lance`Demon apreciază asta.
  2. una este sa bagi la mega ai uiri 2-3 zile si apoi gata iar tragi tare o saptamana intreaga sa faci 30,000 de uri si la finalul saptamni sa realizezi ca ai jucat degeaba in tot timpul asta si or sa se lase foarte multi , asta este parerea mea ca nu ori cine isi permite sa bage cate 200 de euro in fiecare saptamana la mega

    cum am zis stai 2-3 ani pe joc si faci cat sa iti upgradez tot la 16 iar nu imi zice mie ca inainte nu se faceau uri ilegal inainte se foloseau programe si bot ca nu aveau cum sa stranga uri ee acuma prin scoaterea low-ului vor aparea programe iar de bot si iar ii vezi pe tot cum aduna cutiute in 1-2 toata ziua si toata noaptea , nu mai ziceti ca este bine ca se schimba low-ul adevarat nor sa mai stea nici in low dar nici pe harti ca or sa se lase de joc !!!
     
    Modificat ultima dată: 12 Ian 2015
  3. Drakaar

    Drakaar User

    La spaceball 300GG daca ai computer bun, si conexiune buna, si nu se blocheaza (si nici asa nu e garantat), Crazi Cubi - nu stiu pe ce server joci, dar pentru multi e o ocazie perfecta de vanatoare (deci daca iti place sa fi tinta e ok), Ice - din nou depinde de server pentru ca e posibil sa nu fie cu nimic mai presus unui cub facut in 5-6 jucatori, si alte eventuri speciale in care ai sanse daca te nimeri in compania care trebuie.
    Si am facut low si il fac din cand in cand, cu kamikaze de la cap la cap, iar noul low cu NPC-uri de 3 ori mai puternice si fara kamikaze mi se pare o mare-mare eroare.
    Nu ma intelegeti gresit, mi se pare ideal modul in care este gandit, dar fara kamikaze nu m-as apuca sa-l fac (mai ales ca sunt premium si am enorm de castigat numai din faptul ca nu as plati reparatia petului).
    Deci din nou, ramane sa asteptam reactia jucatorilor si poate, macar de data asta, BP va lua in considerare activarea Kamikaze.
     
    Modificat ultima dată: 11 Ian 2015
  4. Nedelcu

    Nedelcu User

    Mam referit sa il lase asa dar sa rezolve problema! , De ce sa dezactiveze kamikazele ?? ca doar am investit in el sa ma ajute...
     
  5. vise frumoase si vorbe fara rost.vor fi mai putini jucatori nu mai multi,veti vedea.cam merge in jos jocu dar nu de acum ci de mai de mult
     
  6. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Corect , sunt clanuri care țin numa pt. ei cubi , restu ce fac ? Sunt sv. care unele companiile au supromația la palla , restu ce fac?
    Low era bun în felu lui , făceai falconu dacă erai destul de echipat fără să îl bagi în bug.
     
  7. Sa le tripleze HP/scut, nici chiar pomana. Dar ar fi bune niste npc noi/sa se schimbe recompensa.
     
  8. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Faza total lipsita de fair-play este imposibilitatea de a folosi pet kamikaze! In rest, nimic de comentat, astept sa testez implementarea. La cum suna, se pare ca vor exista si mai multi jucatori care vor renunta definitiv, avand in vedere ca cei mai slabi mai miscau ceva in low, pe harti insa vor fi vanati ca potarnichile...
     
    Veneficus și OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ apreciază asta.
  9. 4iphone4

    4iphone4 User

    NU e corect asa nu vreu sa se schimbe
     
  10. relax

    relax User

    Nu te-a intrebat nimeni.. si totusi.. din partea mea puteau sa-l scoata de tot.
     
  11. Am stat si am citit intreg threadul asta, si toata lumea zice ca o sa se inputineze playerii din cauza ca s-a schimbat asa tare low. Intr-adevar, sa nu poti da kamikaze in low e jalnic, dar adevaratul motiv pentru care multa lume o sa inceteze sa mai joace e asa numitul fenomen "lag" care nu inceteaza sa apara de indata ce se umple un pic serverul. BP are de lucrat acolo, si apoi sa vada de restul treburilor
     
    crod și _»ΣLΣЙλ«_[WΔЯ™] apreciază asta.
  12. legat de bug,trebuia reparat de mult dar nici acum nu e tarziu,de ce trebuie sa fie totul x3?se repara bugul si poarta ramane tot asa un portal de grup cum era inainte de problema si se facea in grup sau singur npcurile pana la falcon daca te tine nava nu inteleg partea cu x3,mai bine sal scoata de tot cine mai pierde timpu cu astfel de portal?
     
    _»ΣLΣЙλ«_[WΔЯ™] și Seth[RO] apreciază asta.
  13. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    modificările astea erau oarecum de aşteptat, prea multe controverse şi proteste a dat naştere acest portal iar funcţionarea lui "pe bază de bug" nu se putea să nu fie sancţionată de uni jucători care fie au ajuns FE, fie nu vor sau nu pot să profite de bug-urile care-şi fac veacul pe acolo. din această pricină bp trebuie să "ia atitudine" şi cînd e vorba de modificări dezvoltatorul ştie să manevreze spuza către turta lui. dacă se reparau bug-urile din portal şi se instituia regula de acces doar în grup (precum în poarta HADES) era totul ok dar oportunitatea e oportunitate şi aşa s-au născut npc-urile dotate cu voinicie triplă şi pet-ul rebel ce refuză să mai moară pentru stăpînul lui. noroc cu ultima implementare, aia cu capacitatea infinită de stocare a muniţiei, nimeni n-o să se poată plînge că n-are unde să adune din bonus box-uri destulă muniţie ca să poată mîntui falconu şi super dotaţii lui apărători.
     
    Veneficus și Seth[RO] apreciază asta.
  14. Hermes

    Hermes Guest

    Pe serverele de test se fac in prima instanta toate probele, uneori chiar cu ajutorul jucatorilor, insa adevaratele teste nu se pot face decat pe serverele reale, in conditii normale de joc si cu un numar de jucatori mult mai mare decat ar putea sustine serverele de test. Asa s-a facut intotdeauna , jucatorii mai vechi cunosc aceste etape.
     
    _»ΣLΣЙλ«_[WΔЯ™] apreciază asta.
  15. stopme001

    stopme001 User

    Pai de ce nu a facut acest test pe europa globala 1 ,acolo sunt cei mai multi jucatori fata de 6 unde eu zic ca sunt cei mai putini dintre toate europele globale.
     
  16. În momentul în care BP va anunţa vacant un post de consilier pe probleme de implementare a modificărilor din joc, am să vă anunţ ...:rolleyes:
     
    _»ΣLΣЙλ«_[WΔЯ™] apreciază asta.
  17. kk12

    kk12 User

    cu o singura modificare nu se face primavara. mai trebuie lucrat la joc caci acum VA FI HAOS in 53 . nu vei avea loc sa arunci un ac. compania dominanta va fi si mai dominanta . (unii au plecat de la compania dominanta tocmai datorita acestui bug). stau si ma intreb CE AR FI DARKORBIT FARA PALADIUM? ca sa nu mai vorbim ca trebui lucrat si la diferenta de dmg dintre lf3 si lf4 anormal de mica , la lag , mai ales la cel din timpul anumitor evenimente si as mai putea continua.
     
    Veneficus și crod apreciază asta.
  18. relax

    relax User

    "Ce ar fi DARKORBIT fara palladium?"
    Cum indraznesti sa intrebi asa ceva ?
    Primul raspuns care imi vine in minte.. ar fi acel Dark Orbit din 2009-2010. Categoric as gresi, pentru ca atunci era relativ usor sa te descurci fara palladium si cu destul de putini bani. Acum este relativ foarte greu sa te descurci fara palladium si fara multi bani.
    Si daca nu ar fi introdus low deloc acum si pana acum ce ar fi fost in 5-3 ? Dati-va seama ca cereti "inapoi" doar pentru ca "ati avut", dar daca nu ati fi avut ce mai cereati ? V-ati mai fi plans ca era prea aglomerat pe harti ? Parerea mea, foarte bine daca nu mai face nimeni low, jumatate de server era zilnic in low, nave fix 0 chiar si la cubi, pe hartile inamice. Dar ma tem ca astia din low, unii ca doar nu toti, vor iesi bine dotati de acolo.. pacat ca fara tehnica de PvP, ca navele "vrajmasilor" nu se blocheaza.
     
  19. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Știi care e diferența dintre 2009 și 2015 ? Diferența este următoarea : în 2009 nu exista LF-4 , în 2009 nu exista Hercules , în 2009 nu exista Havoc , în 2009 nu exista upgrade-uri , în 2009 nu exista pet iar lista poate continua , deci sa nu comparăm cerințele de atuncea cu astea de acuma , hai sa vedem noi în cât timp se face acuma un FULL LF-4 , FULL UPGRADE-URI , HAVOC , HERCULES (în felul cum era DO în 2009)astea sunt necesarele din ziua de azi(din multe altele). Deci hai să trăim prezentu , să constatăm și noi odata ca ce a fost a fost și ce va fi va fi , în 2009 făceam kloni și klini în 2-7 și îmi ajungea uridiumu produs plus atuncea făceam alfa , beta , gamma nu și alte porți ca acu, și aveam doar FULL LF-3 și 8 iriși (dacă nu mă înșel și registru , nu țin minte exact când a apărut). Sper ca ai înțeles la ce fac referire.
     
  20. kk12

    kk12 User

    gresit colegu eu ma intrebam doar ce ar fi darkorbit fara paladium acum in 2015. cu tot cu lf4 cu havoc hercule etc nu cum era in 2009. cum era atunci stiu si eu nu tre sa imi amintesti tu ca joc pe acelasi server din 4 octombrie 2009 cu acelasi cont acelasi nume , nici macar compania nu am schimat o nici macar odata . ar exista 3 companii echilibrate sau doar una singura?ar fi mai multe harti pline sau doar una? etc
     
    Veneficus apreciază asta.