Modificări portal LoW

Discuție în 'Probleme generale' creată de stopme001, 10 Ian 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. stopme001

    stopme001 User

    Salut!

    Vreau si eu sa stiu de ce, decat pe unele servere s-a schimbat modalitatea de a face Portalul de grup {LoW}?
    Pe Europa Globala 1 si 2 nu s-a rezolvat nici macar vechiul bug cu kamicaze in mijloc.

    DISCRIMINAREEE!!!
     
  2. Nedelcu

    Nedelcu User

    Pe ce servere sa schimbat ? pe Eg7 e la fel
     
  3. Jurjstyle

    Jurjstyle User

    Dintre cele globale doar EG6 a primit update-ul . In total sunt 3 servere pe care se incearca inainte sa se implementeze pe toate ... Pe forumul englez se gasea informatia dar momentan sunt banat :))
    Edit : Russia 2, Global Europe 6 and Global America 5 . - acestea sunt

    Oricum in maxim o saptamana va fi pe toate serverele . Gata cu uri-ul , se va reaglomera la loc 5-3 si atata tot .
     
    Modificat ultima dată: 10 Ian 2015
  4. si cum se va modifica un video ceva?
     
  5. Noua poartă de grupuri se ridică acum la înălțimea așteptărilor: poate fi jucată acum numai cu un grup.

    Salutări, piloți!

    Mulțumită părerilor voastre pe tema porții pentru grupuri am decis să o prelucrăm pentru a fi mai corectă pentru toată lumea! Acum este exact ceea ce și sugerează numele: o poartă care prezintă provocări pentru un întreg grup!

    Din acest motiv au fost făcute următoarele modificări:
    • Pentru putea sări în poarta de grup, grupul vostru trebuie să fie compus din cel puțin trei jucători.
    • Poarta de grup poate fi începută de îndată ce toți membrii grupului au sărit în poartă.
    • Poarta poate fi jucată mai departe atunci când un membru al grupului o părăsește (de ex. prin deconectare).
    • Un jucător care a părăsit poarta de grupuri, de ex. pierzându-și viața, poate reintra în poartă cât timp aceasta este activă, iar el este membru al grupului.
    • În cazul în care toți membrii grupului își pierd viețile (în poartă nu se mai află niciun membru al grupului), grupul va putea în decurs de 5 minute să reintre în poartă și să joace mai departe. După expirarea celor 5 minute, poarta se consideră pierdută.
    • Dacă un jucător părăsește grupul sau este exclus din grup, înainte să înceapă poarta, se va regăsi din nou pe harta X-1.
    • Dacă un jucător părăsește grupul sau este exclus din grup, după începerea porții, rămâne în poarta de grup și poate juca mai departe. Dacă își pierde viața, nu mai poate intra.
    • Toate navele NPC trebuie doborâte pentru a putea activa următoarea stație de releu.
    • Navele NPC din poartă vor fi acum de trei ori mai puternice decât înainte, iar recompense vor fi de 3 ori mai consistente.

    Ajunge cu vorbăria. Vă dorim distracție plăcută în nou poartă pentru grupuri!


    Echipa DarkOrbit


    Am intrat in low 3 jucatori FE cu duble pe noi, toti cu x2, 2 goli si una aegis. In 30min am terminat, consumand 38k x2 (inclusiv pet echipat cu protocoale de npc-uri) si am facut 12 500 uri. Parerea mea, nu se merita.

    Daca vrei sa faci singur low-ul, poti incerca cel mult sa faci npc-urile. Cand ajungi la falcon, iti da si 125k dmg. El da 60-70k cu laserul si aproximativ 15k cu racheta, plus vagrantii care dau x3 damage acum, iei undeva la 125k maxim (atat am primit eu).

    P.S. Modulul KAMIKAZE este inactiv in Low, deci luati-va gandul cei mici sa intrati cu aegis si full scut sa faceti npc-urile. A fost facut pentru a se consuma munitie.
     
    Modificat ultima dată: 10 Ian 2015
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  6. Asa e ,asa e ! Pai cum sa profite alti de acel bug si tu nu :eek::eek:
     
  7. stopme001

    stopme001 User

    Si normal ,eu stau si consum x4 la cubi sa fac 25,000 uridium intr-o ora si ei cu x2 +50,000 uri...nu e corect :eek::eek:

    Da, stiu pe cineva care a intrat cu x4 si in 1h si 20min a facut 39k uri ,dar a consumat 50k x4...si are full dmg totul lvl 16 seprom duble..
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 11 Ian 2015
  8. mda o_O , asta va inseamna un nou inceput pentru toti playeri :rolleyes:, mai mult uridium mai multa experienta onoare si mai multa munca :confused:
     
  9. de ce se face discriminare pe eg 3 fata de celelalte globale,nu mi se pare corect
    sau pe globala asta nu se mai baga bani suficienti
     
  10. pana acum se facea mijlocul la-ti modificat
    dupa aia ati modificat sa vina toate npc dupa noi ati luat si aia
    pana acum se facea falconu la-ti modificat
    acum ce veti sa faca anumiti playeri mai ales care sunt incepatori
    in loc sa incurajati lumea sa joace mai mult voi distrugeti tot ce ati construit
    de ce va bateti joc de noi,faceti discriminare fata de noi
    pe celelalte globale nu sa schimbat nimic
    pe celelalte globale de ce se plateste mai putin la uridium
     
  11. stopme001

    stopme001 User

    Ganditiva ca daca 200 de jucatori de pe fiecare server in parte (42) cumpara premium sunt 50,400 euro :)
     
  12. Hermes

    Hermes Guest

    Implementarile vor fi facute pe toate serverele, nu se face nici o discriminare. Intotdeauna se incearca pe 2-3 servere pentru a regla eventualele erori aparute. In cazul in care totul a fost in regula, modificarile vor fi aplicate tuturor serverelor .
    Pe toate globalele preturile sunt identice.
     
    motanu_1990 apreciază asta.
  13. stopme001

    stopme001 User

    Atunci de ce mai exista servere de test?
    Pe Europa globala 6 bug-ul din centru nu mai merge de peste 2 luni si pe europa globala 1 nu s-a rezolvat nici acum.
     
    Modificat ultima dată: 11 Ian 2015
  14. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    Dar de ce sa nu mearga kamikaze in noul portal ? daca s a marit hp la NPC trebuia sa aiba si grupul care intra un avantaj care consta in pet nu toata lumea are munitie si boostere :(
     
  15. stopme001

    stopme001 User

    Decat sa fi bagat update-ul acesta mai degraba scotea portalul de grup de pe joc :)
     
    Seth[RO] și crod apreciază asta.
  16. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Corect , că va fi egal cu 0.
    Dar problema cu battlarey ??? Sper să vină și acolo o mică rezolvare.
     
    Seth[RO] și stopme001 apreciază asta.
  17. iar vedem mapele ''impodobite'':)
     
  18. stopme001

    stopme001 User

    O sa vina si acolo o rezolvare cat de curand sunt sigur si dupa o sa apara iar programe pentru paladium :))
     
  19. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Sunt deja , dute pe la palla și privește minunăția.:))
     
  20. acolo ii poti bubui in low nu...