misiunile noi

Discuție în 'Probleme generale' creată de motanu_1990, 5 Dec 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. cum pot sa fac misiunea :in limite: care iti cere sa renunti la sempromul pus pe lasare si rachete in cele cateva luni de cand nu mai joc?este chiar bataie de joc la adresa celor care ,ne mai putand juca o perioada ,au tot trimis semprom pe lasare si rachete,iar acum ori renunta la el pentru misiune ori renunta la facut misiunile noi.felicitari celor care au gandit asa incat sa ne faca sa ne lasam de tot
     
  2. johny25812

    johny25812 User

    eu nu am jucat mereu , doar ma conectam pentru transport de seprom sa pun pe lasere .. asta ar insemna sa arunc pe geam cele 6,278 milioane de trageri ... mai bine nu fac misiunea decat sa renunt la seprom ...
     
  3. De ce nu pot accesa noile misiuni , nu cele care pot sa le accept doar la lvl 24 , ci sunt altele noi dar nu inteleg de ce nu pot sa le accept :
    https://prnt.sc/lr6vbs
    [​IMG]
     
  4. daca ai misiuni active mai mult de 5, nu poti accesa nici-o misiune noua
     
  5. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    există un bug (am mai vorbit despre asta) care te împiedică să accepti cea de a cincea misiune dacă ai activă o misiune săptămînală. renunţă la misiunea săptămînală, dă un refresh şi vei putea accepta incă o misiune, după aceasta poţi să reaccepţi misiunea săptămînală.
     
    dady77-7 și Veneficus apreciază asta.
  6. inca asteptam opinia unui admin in acesta privinta
     
    Veneficus și *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  7. Nu am activata nici o misiune saptamanala :
    https://prnt.sc/lrox6y

    Am cu pirati 3 misiuni si una cu 30 nave dar nici una saptamanala
     
  8. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    acea misiune evidenţiată în printscren-ul postat de tine face parte din misiunile accesibile doar după efectuarea celor două misiuni de început: "Voci abandonate" şi "În limite" !
     
    Veneficus și styv86 apreciază asta.
  9. Emy

    Emy User

    Este foarte bine ca au pus misiunea aceea, pentru ca sunt o multime de jucatori care au milioane,miliarde de trageri cu seprom ,pt a face acele serii de misiuni o sa fie nevoiti sa "scape" de ele :)
    O idee buna,sper sa nu o schimbe !
     
    styv86 apreciază asta.
  10. daca tu nu esti in stare sa strangi semprom pe lasare nu inseamna ca e corect ce au facut.probabil faci parte din cei care stau la npc-uri non stop si te cam oftici cand vine unu cu semprom si te pocneste
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  11. Emy

    Emy User

    ba da e corect! si probabil nu sunt unul din ala care stau la npc uri . si da repet de ce unul sa aiba milioane si miliarde seprom si sa acceseze acele misiuni ?? au gandito foarte bine , te ai saturat de nave , cubi , porti sau alte misiuni iti pui promeriumul pe lasere/ rachete si faci restul de 60 de misiuni !
    p.s Fac pariu ca si tu stai la npc uri am si cunosc jucatori care baga peste 200 de euro pe luna si da fac npc ,toata lumea face ! cu impresi ca tine sunt satul , mai erau „jucatori“ care nu faceau npc dar erau in top 10 la npc uri distruse :))) asa ca ... fiecare are de ales!
     
    styv86 apreciază asta.
  12. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Îți recomand dezactivarea butonului ''Afișează misiunile indisponibile''.
    @WIΖΛΓΔ subliniază corect:
    Mulțumim pentru intervenție!
    Feedback-ul vostru referitor la acestă problemă a fost transmis și este luat în seamă, însă nu există încă o decizie sau un răspuns final în legătură cu o eventuală modificare.
     
    Veneficus și styv86 apreciază asta.
  13. Gandesti ca un om fara minte. De ce sa sufere cei care si-au upgradat corect laserele si rachetele ,care nu s-au folosit de bug-uri,care au trimis sute de transporturi din skylab ?
    De ce BP nu ii baneaza pe cei care s-au folosit de bug? BP se gandeste doar la bani dar noi nu trebuie sa le dam satisfactie.Cu unul ca tine au castigat un punct.
     
  14. multumesc de raspuns si implicare.ramane sa asteptam ,poate totusi vom vedea si din partea stafului o implicare
     
    Veneficus apreciază asta.
  15. baietica eu nu stiu cum poti sa spui ca e corect ceva ce tu nu poti realiza.uitate ce gandire ai, invidioasa ,ca altii au milioane de semprom pe lasare.poate nu stii ca ai laborator si daca nu stai pe joc asa ca tine la npc 24 din 24 se strange sempromu pe lasare si daca mai ai prins si cateva eventuri cand se facea semprom la asamblare ai chiar milioane daca nu chiar zeci de milioane de trageri.nu stau sa te invat pe tine acum cu ce se papa jocul asta ,dar iti spun un secret ,(ca vad ca nu stii )ca se poate trimite semprom 9k (cam la o zi si ceva ore )asa ca fa si tu ceva calcule daca sti si poti face asta
     
    Veneficus și *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  16. Emy

    Emy User

    nu te mai tot "matai " asta este parerea mea, daca o sa se schimbe asta e,daca nu foarte bine !
    nu incearca sa ma inveti jocul il stiu foarte bine, aceasta misiune ,parerea mea a fost pusa,expres, pt cei ce au "profitat" si chiar FOARTE bine ! cat despre restul care nu ati jucat si ati trimis din skylab si ati stat la paladium,cutiute ca sa nu spargeti, imi pare rau ! .
     
    styv86 apreciază asta.
  17. .Talibanu.

    .Talibanu. User

    sunt obligati cumva sa faca misiunea? sa renunti la atata seprom pentru 1 laser? nu vad logica.
     
  18. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    din păcate bp nu se dezminte, de fiecare dată a preferat rezolvarea bug-urilor sau a "rezultatelor" acestora prin măsuri care-i afectau şi pe cei care au jucat cinstit, neprofitînd de acele buguri, iar aceste nedreptăţi au fost resimţite cel mai acut tocmai de jucătorii cinstiţi.
     
    johny25812, ĄMŮИ-ŖĄ, dancsee și alți 5 apreciază asta.
  19. corect
     
    Veneficus și *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  20. ar trebui sa se faca un sondaj pentru deblocarea celorlalte misiuni (75)..am trimis seprom si jucat zi de zi cinstit ,iar acum din cauza unei misiuni nu le putem continua pe celelalte, o mare nedreptate pentru jucatorii cinstiti :(