Misiuni

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de crod, 2 Feb 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. crod

    crod User

    [​IMG]
    Prima problema.
    Misiunea, "Fura cutiile cargo de la adversarii tai."

    -Ce trebuie sa fac la sarcina asta?


    1-Am furat cargo de npc distrus de inamic (galben) .

    2-Am furat cargo de la inamic dupa ce l-am distrus (galben).

    3-Am incercat sa fur cargo lasat de inamici dupa distrugere (albastru), si nu merge.
    4-Am incercat sa fur cargo lasat de npc distrus de inamici (albastru) nu merge.

    Pot sa jur ca acum ceva timp mergea sa furi cutiile albastre, primind minus onoare.
    Ori ce ideie este bine venita.

    ---------------------------------------------------------------
    A doua problema.

    [​IMG]
    Mai are rost sa tin misiunea asta? Are app. un an de cind o am , tot ce am facut este dinainte de "BigBand", sau "de pe timpuri".
     
  2. Prima problema: bag de seamă că aparțineți companiei EIC. Poza prezentată de dvs. arată doar nave EIC, presupunând că de la acestea ați încercat să furați cutiile cargo.

    Ați încercat să furați cutiile de la utilizatori VRU sau MMO, cât timp acestea sunt albastre și nu s-au contorizat la misiune?

    A doua problemă: misiunea se poate realiza atîta timp cât distrugeți navele solicitate de aceasta, respectiv Goliath și Vengeance. Misiunea specifică suficient de clar ce tip de nave trebuie distruse, subliniez, Goliath și Vengeance.

    Dvs. hotărâți dacă mai are sau nu, rost.
     
  3. crod

    crod User

    Da sint eic, acel cargo era al unei nave VRU.

    Am incercat acum,am distrus nava vru(in harta refractii ), am luat cargo nu sa pus la misiune.
    [​IMG]
    ps: am luat si de la mmo, si nimic.

    Si totusi acolo spune "Fura cutiile", eu asta vreau sa stiu daca este din setari de nu pot sa iau cutiile cind sint albastre?
     
    Modificat ultima dată: 2 Feb 2017
  4. Veneficus

    Veneficus User

    trebuie sa lasi un inamic sa distruga un npc si sa furi cargo lasat de npc cat timp e albastru...
    scrii mai sus ca nu merge... detaliaza...
     
    Modificat ultima dată: 3 Feb 2017
  5. Trebuie furată cutia produsă de o navă inamică fie prin distrugerea altei nave, fie prin distrugerea unui NPC. Dacă dvs. distrugeţi proprietarul cutiei, cutia nu mai aparţine unui adversar.

    Staţi pe invizibil, setaţi să vedeţi cutiile care nu vă aparţin, mergeţi pe o hartă inamică şi pândiţi distrugerea unui NPC de către o navă inamică. Furaţi cargo cât timp este încă albastru.
     
  6. crod

    crod User

    Asta am incercat sa fur cutia cit timp este albastra, dar in toate situatiile (cit timp este albastra, indiferent daca este cargo de nava sau npc), nu o pot colecta.
    Dupa cum se vede si in prima imagine imi da mesajul "Cutia deja se colecteaza!".

    Iata cum arata setarile:
    [​IMG]
     
  7. probabil o colecteaza cel care a facut npc-ul sau altcineva inainte sa apuci tu sa o furi
     
  8. sunt foarte multe misiuni pe care nu le poti face
     
  9. crod

    crod User

    Nu o colecta nimeni, am incercat de cel putin 10 ori.
    Incercati si voi sa vedeti daca merge sa colectati cargo albastru, si postati aici de merge or ba.

    le:
    Da da albastru pe naiba, galben toata ziua si chiar mai mult chiar in grup cu inamicii.
    Nu stiu ce sa intimplat ieri nu a mers tot aici in 5-2, tot cargo de la pirati.
    [​IMG]

    Va multumesc, se poate inchide.
     
    Modificat ultima dată: 3 Feb 2017
  10. True5.1

    True5.1 Guest

    La cerere,

    Tema inchisa !
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.