Misiuni saptamanale

Discuție în 'Probleme generale' creată de luci_halas, 17 Aug 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. luci_halas

    luci_halas User

    Buna ziua.Am o problema cu misiunile saptamanale.Saptamana aceasta sunt misiunile cu portal Alfa pentru 10 kihalon,portal Gama pentru 20 kihalon si 2 zeta pentru 40 kihalon.Eu nu am decat portal Alfa pt10 kihalon,portal Gama pt 20 kihalon iar misiunea cu 2 zeta pt 40 kihalon la mine nu apare,mentionez ca nu am facut niciun portal saptamana aceasta .Ultumul portal facut a fost Duminica 2 kapa pt 40 kihalon.Am scris la suport de 3 ori insa nu am primit un raspuns care sa ma multumesca,tot ce au spus a fost ca vor transmite mai departe dar nu au cum sa imi activeze acea misiune.In urma cu 2 sau 3 saptamanai cand era tot 2 zeta pt 40 kihalon,am finalizat acea misiune insa dupa un relog la mine aparea misiunea activa din nou,posibil sa fi fost cv bug ..nu stiu ce a fost dar se poate verifica ca eu am finalizat doar 2 zeta pt 1 misiune iar cand a aparut activa din nou am anulat misiunea tocmai pt ca stian ca nu e cv ok ,fiind un jucator corect nu mi s-a parut normal sa repet acea misiune.Acum sincer imi pare rau pt ca saptamana aceasta eu nu o mai am.Mai are cineva problema aceasta se poate rezolva cumva???O zi buna ,multumesc .
     
  2. Ai verificat daca nu ai acceptat deja misiunea?
     
  3. luci_halas

    luci_halas User

    Da am verificat ,nici nu mi a aparut nu aveam cum sa acc...
     
  4. rattyionut

    rattyionut User

    incerca si cu alt browser (daca am scris gresit scz) si mai curata cooche/cache poate asta te va ajuta
     
  5. Când se va mai întâmpla să vă confruntaţi cu acest gen de problemă, vă rog să mi-o semnalaţi în această temă, de preferabil în una din zilele lucrătoare ale săptămânii în care o sesizaţi.

    Când se va mai întâmpla să vă confruntaţi cu acest gen de problemă, vă rog să efectuaţi misiunea şi a doua oară când apare, fără vreo teamă că veţi fi sancţionat în vreun fel.

    După ce aţi efectuat-o şi a doua oară, vă rog să îmi semnalaţi acest lucru, în această temă, indicând şi userID / server joc / data / ora.
     
    luci_halas și Veneficus apreciază asta.
  6. luci_halas

    luci_halas User

    Buna ziua din nou.Istoria se repeta din pacate.Sa inteleg ca in saptamana cand sunt 2 zeta pentru mis cu 40 Kyhalon eu nu voi avea disponobila aceasta misiune?Ieri am facut misiunea cu 2 delta pt 40 Kyhalon iar azi bine-nteles nu am decat 2 misiuni,1 alfa pentri 10 kyhalon si 1 gama pentru 20 kyhalon ,misiunea cu 2 zeta pt 40 kyhalon nu exista la mine:( Noi suntem 3 membri in familie si jucam DO toti 3,sotul si baiatul meu au disponibile toate cele 3 misiuni iar eu nu,dealtfel toti colegii mei de clan au .Nu inteleg ce se intampla.Din partea mea va rog sa faceti o verificare a navei, a contului si ve-ti vedea ca sunt 1 din putinii jucatori corecti si nu cer decat ce se cuvine oricarui jucator .pentru mine 40 de Kyhalon inseamna mult si nu am de unde sa recuperez aceste materi.Va rog sa gasiti o rezolvare acestei probleme in vreun fel sau altul sa pot obtine cei 40 de kyhalon.Am perdut data trecuta 20 si acum iar 20 neavand misiunea pentru 40:(Va multumesc si astept rezolvarea acestei probleme.
     
  7. UserID / server?
     
    Viorel_77 și luci_halas apreciază asta.
  8. luci_halas

    luci_halas User

    Users [​IMG]55236874 EG4
     
  9. Am comunicat echipei tehnice problema dvs.
     
    luci_halas apreciază asta.
  10. luci_halas

    luci_halas User

    Din pacate cu asta raman.Am anuntat si eu la suport deja si data trecuta si acum si au spus ca nu au ce face :( .Mai sunt 2 zile si eu nu am acea misiune ,probabil nici nu o voi mai avea .Asta pentru ca am fost un jucator corect si nu am repetat misiunea cand aveam ocazia .
     
  11. luci_halas

    luci_halas User

    Buna din nou.Nu sa rezolvat nimic nici pana acum.Saptamana aceasta este iarasi cu 2 zeta pentru 40 de kyhalon ,iar eu tot nu am acea misiune.Sincer nu pot sa cred ca nu se poate rezolva aceasta problema .
     
  12. Aşa cum am menţionat deja, problema dvs. a fost comunicată celor de la suportul tehnic. Din păcate nu am de unde să ştiu când şi cum vă va fi rezolvată problema.

    L.E. În urma discuţiilor purtate cu cei de la suportul tehnic, până ce aceştia vor găsi o rezolvare problemei dvs., am primit acordul ca să vă credităm manual Kyhalon-ul.


    Astfel, dacă sunteţi de acord, finalizaţi cu succes două porţi galactice Zeta după care am să vă rog să mă anunţaţi în această temă data şi ora la care le-aţi finalizat.

    Ulterior, voi solicita colegilor de la suportul jocului să vă crediteze cei 40 Kyhalon cuveniţi misiunii săptămânale.

    De asemenea, şi pentru celelalte două misiuni săptămânale cu poarta Zeta pt. care nu aţi putut să le efectuaţi, putem proceda la fel ca mai sus....dacă sunteţi de acord.
     
  13. luci_halas

    luci_halas User

    Multumesc.Am sa va anunt aici data,ora si mesajul cu finalizarea porti.. cand voi finaliza cele 2 zeta pentru acea misiune.
     
    CRIS_03 apreciază asta.
  14. INVICTUS

    INVICTUS User

    aceste materii se pot face din poarta x7 mult mai usor(5 kyhalon per. poarta si multe altele) poarta se deschide foarte usor si o poti face când ai tu chef
     
    *N!NO* apreciază asta.
  15. luci_halas

    luci_halas User

    Multumes,stiam asta ,insa este dreptul meu sa beneficiez si eu la fel ca toti jucatori de aceasta misiune care de alfel o si finalizez saptamanal.

    Asa cum ati cerut aveti aici datele cu finalizarea celor 2 zeta
    15.10.2017 - 05:48[​IMG]Poarta galactică Zeta finalizată.
    [​IMG]
    15.10.2017 - 05:48[​IMG]Articol obținut: Muniţie - UCB-100 (25.000)
    [​IMG]
    15.10.2017 - 05:48[​IMG]Articol obținut: Cristal schismatice (10)
    [​IMG]
    15.10.2017 - 05:48[​IMG]Articol obținut: Design drone - Havoc (2)
    [​IMG]
    15.10.2017 - 05:48[​IMG]Ai colectat 100 logfile-uri.
    [​IMG]
    15.10.2017 - 05:48[​IMG]Ai primit 15263999 PE
    [​IMG]
    15.10.2017 - 05:48[​IMG]Ai primit 590208 puncte de onoare.

    15.10.2017 - 06:51[​IMG]Poarta galactică Zeta finalizată.
    [​IMG]
    15.10.2017 - 06:51[​IMG]Articol obținut: Muniţie - UCB-100 (25.000)
    [​IMG]
    15.10.2017 - 06:51[​IMG]Articol obținut: Cristal schismatice (14)
    [​IMG]
    15.10.2017 - 06:51[​IMG]Ai colectat 100 logfile-uri.
    [​IMG]
    15.10.2017 - 06:51[​IMG]Ai primit 15263999 PE
    [​IMG]
    15.10.2017 - 06:51[​IMG]Ai primit 590208 puncte de onoare.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Oct 2017
  16. În acest moment, pe contul de joc v-a fost creditată cantitatea de 40 Kyhalon, corespunzătoare recompensei ce ar fi trebuit să o primiţi pt. misiunea săptămânală în care vi se cerea să efectuaţi două porţi galactice Zeta.
     
    Veneficus și luci_halas apreciază asta.
  17. luci_halas

    luci_halas User

    Multumesc !
     
  18. luci_halas

    luci_halas User

    Buna seara.Din nou saptamana cu 2 zeta la misiuni saptamanale,voi face iar 2 zeta si voi posta aici pentru ca nu sa rezolvat nimic,iar eu nu am inca acea misiune saptamanala.
     
  19. De acord! Spre referinţă, în acest moment deţineţi 72 x Kyhalon.
     
    luci_halas apreciază asta.
  20. luci_halas

    luci_halas User

    Da, asa este.