Misiuni Battleray

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de **eagle1**, 13 Mar 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Sunteti de acord cu reprogramarea functionarii battleray dupa principiul functionarii Cubikon ?

Sondaj închis pe 23 Mar 2014.
  1. DA

    77,6%
  2. NU

    16,4%
  3. Imi este indiferent

    6,0%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. **eagle1**

    **eagle1** User

    Domnul HERMES , ironia face parte din modul civilizat ?
    Aceleasi contraargumente trebuiesc repetate la infinit pe 3 pagini ? Asta nu este spam ?
    Daca nu este de acord cu ideea are posibilitatea de a alege una dintre cele 3 variante de vot . Pana acum nu a facut-o...
     
  2. Hermes

    Hermes Guest

    Ironia , daca este la randul ei civilizata , face parte din modul civilizat. Acum nu stiu la cine te refereai ? La mine ? Nu am avut accente de ironie in postare.
    Nu este obligat sa voteze in nici un fel, in schimb tu poti fi de acord sau poti combate argumentele si contraargumentele celor care posteaza in cadrul temei unde ti-ai pus ideea la bataie. De aceea exista aceasta sectiune, se creeaza un sondaj , dupa care incep discutiile pro si contra. Ce te nemultumeste in faptul ca da atentie temei tale ? In fapt ti-o aduce in permanenta in topul temelor, fapt ce ar trebui sa te bucure , sansa ca altii sa o vada, sa intre si sa voteze fiind mai mare .
     
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    admir tenacitatea ta **eagle1**, tenacitate cu care-ţi aperi şi argumentezi ideea în ciuda nenumăratelor intervenţii de tip "gică contra" de prin această temă. din păcate/fericire (pentru ambele tabere) ideea ta nu poate fi pusă în practică de bp folosind argumentul şi motivul sugerat de tine fără a modifica în totalitate structura şi destinaţia pe care a dat-o iniţial hărţilor piraţilor, aceea de hărţi PVP.
    tu motivezi necesitatea schimbării comportamentului npc-ului respectiv prin faptul că există misiuni cu battleray dar scapi din vedere că sunt servere unde harta cu pricina (5-3) este stăpînită de o singură companie, ce trebuie să facă bp în cazul acestor servere căci simpla modificare a comportamentului battleray nu rezolvă problema misiunilor pe aceste servere?
    dimpotrivă, zic eu, bp este cît se poate de "fericit" de turnura pe care au luat-o evenimentele căci in felul ăsta a apărut pe firmament un nou şi solid motiv de conflicte între jucători/companii, conflicte care generează şi vor genera în continuare frustrări şi consum sporit de muniţie ceea ce duce la un necesar sporit de uridium !

    ps: mircea-nelu / ursuleţ, rata crescută de vizualizări în această temă nu se datorează în nici un fel refresh-urilor pe care le dai tu (o sancta simplicitas :rolleyes:) ci interesului vădit pe care îl au jucătorii pentru acest subiect. chiar dacă raţionamentele tale simple ţie ţi se par minunate nu înseamnă că sunt şi adevărate ! valabil pentru mai toate "uimitoarele" descoperiri care-ţi poartă semnătura pe aici pe forum, ultima, şi cred eu, cea mai genială, cooldown-ul la EMP. ;)
     
    Modificat ultima dată: 20 Mar 2014
  4. **eagle1**

    **eagle1** User

    WIZ , nu te contrazic ca pe marea majoritate serverelor hartile 5-3 sunt stapanite de o singura companie , si la noi a fost o perioada lunga in care o singura companie stapanea harta , daca iti mai aduci aminte la cateva luni dupa implementarea hartilor de pirati si dupa ce lumea a aflat ce inseamna paladium , harta era stapanita de cei cu simbolul verde .
    Si acum dupa ce la noi s-a mai lamurit treaba cu pala in mare masura , exista un clan care este pe locul 1 ,il stii si tu , care atunci cand vrea vine si curata harta .
    Dar intrebarea este companiile si clanurile puternice stau 24/24 on? Iti raspund tot eu ...NU. In afara de ucigasii de intereceptori toti mai iau cate o pauza ... Este suficient sa prinzi momentul ... Un battleray fara KAMIKAZE , eu reusesc sa-l fac singur in maxim 1 minut ...
    Iar hai sa ne gandim ...daca Battleray-ul nu are scut instantaneu ce se intampla cand primeste kamikaze . Si daca sunt 4-5 jucatori care folosesc kamikaze ... cat timp crezi ca rezista ?
    Apoi daca apare , te miri pe unde pe harta , si il cauti prin labirint si ai x sabo , anihilatori , baracude , dupa tine crezi ca iti mai arde sa stai toata ziua dupa BATTLERAY ?
    Pe cand eu am de facut 3-5 la misiune , intru repede il caut cu locatorul si imi fac misiunile . Daca vreau Battleray ...fac si Battleray , desi pentru 125k exp ,250 onoare , 1.750.000 credite si 175 de uri nu stiu cat de rentabil este ...
     
  5. **eagle1**

    **eagle1** User

    Multumesc tuturora care m-au sustinut in implementarea ideii mele !
    Din pacate , nu s-a dorit trimiterea ei mai departe . Asta e , daca nu faci parte din TGC (Top Gamers Club) ...
    Urmatoarea tema va fi ... surpriza !
     
    Jurjstyle și OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ apreciază asta.
  6. -.-AVATAR-.-

    -.-AVATAR-.- Guest

    Nu are absolut nici o legatura calitatea de membru TGC, cu regulamentul de postare in aceasta sectiune.
    Drept urmare si aceasta postare a fost eliminata.


    Iti promit ca pe viitor nu iti voi mai lasa temele de acest tip deschise, atat timp cat nu vei respecta regulile acestei sectiuni (la aceasta tema nu ai respectat pct.7).

    Si sa nu uit... numarul de votari nu a fost suficient....

    Tema inchisa.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.