Misiuni Battleray

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de **eagle1**, 13 Mar 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Sunteti de acord cu reprogramarea functionarii battleray dupa principiul functionarii Cubikon ?

Sondaj închis pe 23 Mar 2014.
  1. DA

    77,6%
  2. NU

    16,4%
  3. Imi este indiferent

    6,0%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. ursulet81

    ursulet81 User

    Vrei un battleray fara scut instant si cu 20 intereceptori gravitand in jurul lui, cu pozitie random in harta 5-3 si dupa ce este distrus sa reapara dupa 10 minute in alt loc?
    LOL...DA, avem 4 din astia in fiecare x-6, in zone fixe da nu si loc fix...:p
    Si acum lasand gluma mai acana oleaca:
    Noi (jucatorii) diperati ne intrebam unde dispare batt-ul din 5-3 si dezvoltatorul ne-a indeplinit dorinta septembrie anu trecut(acu 6 luni?):
    "În loc să schimbăm mecanica jocului pentru acest NPC foarte apreciat am decis să adăugăm un comportament dinamic pentru simbolul Pirate de pe mini-hartă astfel încât să afișeze poziția actuală a navei Battleray în orice moment. Sperăm ca astfel Battleray să devină un adversar interesant și profitabil."
    Putem ruga dezvoltatorul sa se transforme in pestisorul auriu :)?
    Poate asa reusim sa ne gandim la inca 2 dorinte. Una s-a indeplinit ;).
    **eagle1** cum vrei sa se numeasca noul NPC din 5-3?
    CUB-ul piratilor, ratacit in 5-3:D:D:D(culeg si palla alerg si cub-ul prin ceata fac si misiuni).
     
  2. **eagle1**

    **eagle1** User

    Da , am zis ca nu iti mai raspund dar totusi mai fac un efort . Repet pentru ultima data : si pentru mine ca si pentru alti jucatori , cel mai ,,deranjant,, la battleray este scutul instantaneu (atunci cand se aduna ,,ucigasii,, de interceptori ) pentru ca nu imi da voie sa distrug battleray-ul si sa ii las pe ceilalti sa faca linistiti interceptori .
    Propunerea mea tocmai asta vizeaza , iar restul ...poate fi imaginatia fiecaruia . Daca nu cunosti mersul unei propuneri iti improspatez memoria , desi am mai spus-o mai sus :
    Mai intai trebuie sa fie votata de minim 100 de jucatori (ma indoiesc de asta datorita unora ca tine : sunt peste 500 de vizualizari si doar 57 de voturi! ) , apoi este trimisa spre studiu dezvoltatorului care daca se va hotara sa o puna in aplicare ... o va pune in varianta convenabila lor , care poate fi total diferita de ce am propus eu .
    Faptul ca tu nu agreezi propunerea din ... nu stiu ce motive (probabil iti convine modul de functionare de acum : tu faci uri , exp , etc. si eu nu pot sa-mi fac misiunile) nu iti da dreptul sa fii ironic .
    Poti oricand sa dai un vot negativ la idee , nimeni ti-a cerut sa votezi pozitiv , dar se pare ca iti place sa faci pe interesantul prin forumul asta ... vezi si alte teme referitoare la PET , Premium , etc .
     
    OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ și Corina-ro apreciază asta.
  3. ursulet81

    ursulet81 User

    In cazul in care nu stii cum sa faci battleray-ul AICI poti intreba si daca nu-ti vor raspunde jucatorii sigur te va ajuta un moderator.
    Nu vad rostul temei ca... tu nu stii cum sa-i dai scutul jos batt'-lui.
    Eu vreau diversitate, nu vreau sa dau mai repde batt-ul jos si chipurile cu tema de față asa voi stopa farming-ul la acest npc.
    Imi pare rau nu ai reusit sa ma convingi...:)
     
  4. **eagle1**

    **eagle1** User

    Aici s-ar putea sa ai si tu dreptate , nu am decat 4 ani de joc si doar 65 de battleray facuti singur , pe vremurile cand se puteau face . Farming-ul de care amintesti tu aici a inceput dupa prima penalizare dureroasa (cea veche cu puncte de exp si onoare , nu ii afecta prea tare ) cu care a venit DO , atunci cand peste 50 de jucatori din top 100 , la mine pe server au ramas fara puncte la registru si fara upgrade pe lasere , drone , scuturi , etc .
    Ma intreb tu cati ani de joc ai si cati battleray ai facut in timpul asta de cand joci ? Inca o data iti spun ca ironia ta nu isi are rostul aici ; o poti face pe retelele de socializare , chaturi .
    Vrei diversitate sau vrei sa faci multi uri usor , si fara prea multa munca (probabil te afli printre cei penalizati si ai nevoie sa-ti recuperezi punctele si upgred-urile) .Apropo de ce nu incerci tu diversitatea in x-6 ,daca tot o vrei , ca nu difera cu mult si e chiar mai atractiv. Acolo te mai plimbi pe harta te mai lupti cu un inamic , dai la gramada in NPC (cel putin 10 jucatori) , nu consumi prea multa munitie . Ar trebuii sa fie mult mai fun , daca asta cauti . Eu am nevoie sa-mi pot face misiunile , si pe langa asta sa am acces la battleray oricand si la orice nivel dar... se pare ca tu nu intelegi asta .
    Nu ai inteles , eu nu incerc sa te convin : TU , TREBUIE SA TE CONVINGI SINGUR !
     
  5. ursulet81

    ursulet81 User

    Un pilot de vanatoare se lauda cu numarul de ore zburate si nu cu...de cand are carnetul de conducere:).
    Ai incercat sa faci batt-u in grup de 8 oameni?
    Daca ai fi incercat ai fi stiut cum se da scutu jos la battle'.
    LOL...dași rău imi pare ca au fost pinalizati.
    Dupa ce au avut si mai au inca batt'u la discretie...acu: sa ne facem cadou si noua un cub permanent haihui in 5-3.:D:D:D
    Habar nu am, cat timp orele jucate sunt contorizate in profil nici nu-mi bat capul.
    LOL, aveam ~ 32 pct la pilot cand mi-am luat pet si pe urma ridicat in 50 de ore de joc, pe harta nu in porti, la lvl 8:).
    Probabil credeai ca ma cunosti, nu-i frumos sa ma acuzi...fara sa ma cunosti.
    Incearca sa-ti faci prieteni, DO-ul este un joc de echipa, ei te vor ajuta la greu sa-ti duci la indeplinire misiunile.
    Uitai sa-ti spun daca nu poci face misiunile cu battleray le poti echivala pe harta s-au cu cateva porti,etc:p.
    M-am convins: tu nu stii cum se da scutu jos la battleray;).
     
    Modificat ultima dată: 19 Mar 2014
  6. **eagle1**

    **eagle1** User

    Esti in afara topicului . Nici macar nu citesti raspunsurile mele sau poate le citesti dar e prea greu pentru tine sa le intelegi .

    1.Un pilot nu trebuie sa se laude cu numarul de ore zburate ! De ce ? Pentru ca orele acelea le poate face nu neaparat jucand efectiv ci ,lasand nava la pala cu PET-ul activ , cum au facut marea majoritate pana acum o saptamana sau doua (daca nu ma insel si tu faceai acelasi lucru cand erai la VRU) sau folosind un programel care iti plimba nava si te ajuta la ce vrei , in timp ce tu dormi . Dar cand joci de 4 ani si ai numar real de ore de joc , cei drept mai mic decat unu care joaca de 2 ani...da asta e un motiv de lauda.
    2. Pai daca ti-am spus ca am facut 65 de battleray singur ... de unde ai ajuns tu la concluzia ca eu nu stiu sa dau scutu jos la un battleray ?
    3. Pai tocmai asta e , daca se implementeaza ideea nu o sa mai aiba ,,batt'u,, cum il denumesti tu la discretie . Va trebui sa munceasca ca sa-l mai poata avea ... Partea buna este ca il vor putea avea toti ...
    4. Ce experienta iti trebuie la PET pentru level 8? Am si uitat ... Al meu daca se mai contoriza experienta peste level 15 depasea de mult 50 cred ...
    5. Am prieteni pe DO , chiar si in clanul tau , nu ma vait de asta , dar e greu sa dezlipesti de pe BATTLERAY jucatorii de level mare si cu clanuri puternice .
    6. Diferenta este ca mie chiar imi place diversitatea , si fac de toate : porti , cutiute , pala , misiuni , nave si nu vreau sa sar peste aceste misiuni ...Si uite asa cu tema creeata de mine ajut si alti jucatori care se afla in aceasi situatie cu mine . Pe cand tu vrei un BATTLERAY doar al vostru iubitorii de interceptori .
    Daca zici ca te-ai convins ar trebui sa vezi ca esti singurul din cei 6 care au votat NU care bate apa in piua , impotriva celor 49 care au votat DA . Trage concluzia singur .
    Mai rau este ca datorita experintei tale in a distruge teme care nu-ti convin ai facut pe multi sa fie indiferenti ... sunt peste 550 de vizualizari si doar 57 au votat .
     
    Modificat ultima dată: 19 Mar 2014
  7. ursulet81

    ursulet81 User

    Iti iei ceas cu cuc si cronometru, mouse wireless(sau cu bila, optic(cu led obisnuit sau LASER) si fir lung) si-ti imaginezi din pat cam ce poti face cu ele la palla...:D:D:D
    Sa nu mai mai bagi subtil in aceiasi cratita cu bot-useri pi viitor.
    Pana ma intorc din parc cu nepotica te rog sa gasesc scris:
    Cum se face si cum se da scutul jos la battleray-ul avand 8 jucatori in grup?
     
  8. Ideea asta,dusa la extrem,ar fi cam asa:Batleray sa dea recompensa doar 1 uridium,iar interceptorii de la el sa nu dea nimic.
    Avantaj dezvoltator nu ar mai fi jucatori sa farmeze la el,deci nevoiti sa joace pe alte harti,implicit ar fi nevoiti sa consume uridium
    Dezavantaj dezvoltator citeva minute de reprogramare,prin care sa se reduca recompensa la battle aproape de zero
    Avantaj jucator posibilitatea de a face misiunile cu battleray
    Dezavantaje jucator nu ar mai fi nici o sansa sa farmeze la acest npc
    Asa e bine,domnule Hermes?
    cele 2 puncte necesare dupa fiecare propunere nu le-am pus special,pentru ca vor fi intotdeauna jucatori care trebuie sa aiba motiv de discutie..))
     
    Modificat ultima dată: 19 Mar 2014
  9. ursulet81

    ursulet81 User

    Si mai extrem ar fi: intereceptorii de la battleray sa nu fie afectati de kamikaze :D:D:D;)
     
  10. **eagle1**

    **eagle1** User

    Uite ca acum s-a facut lumina in sat ...
    Mersi OLD , ca m-ai luminat si pe mine , traiam intr-o bezna totala ...
    Mai intai au disparut postarile PRO tema si apoi discutii fara rost pe doua pagini (ma faci sa ma indoiesc si de rezultatul corect al votului - cand ai peste 650 de vizualizari si doar 58 de voturi!!!???) .
    Pai daca stiam asta de la inceput , te lasam cu battleray-ul tau cu tot , si postam pe forumul bulgaresc . Puteai sa-ti plimbi linistit nepotica prin parc ...
     
  11. eagle1,stii foarte bine ce vorbesc.
    propun ca declansarea de kamikaze la battleray sa aiba efect invers,adica tu sa iei damage,nu npc
    iar interceptorii sa nu ia damage de la nimic,sa fie imuni la orice,asta doar de dragul propunerilor aici
    Avantaje dezvoltator foosirea kamikaze presupune reparare,deci uridium
    Dezavantaje dezvoltator cele 10 secunde sa citeasca asta
    Avantaje jucator nu mai ai de ce folosi kamikaze la battle,deci vei cauta alte harti,asta ar fi diversitate,jocul darkorbit este format din mai multe harti,nu doar pirati
    Dezavantaje jucator pai,ma vei astepta mult si bine pe mine,sa farmez la battle
    PS: joc de un an jumate,iar,asta dupa vreo 3 de pauza.S-ar putea sa mai stati inca vreo 3-4 sa ma asteptati la npc-ul ala de 2 lei
    Cele 2 puncte la monolog puneti-le dumneavoastra))
     
  12. 3dWARd

    3dWARd User

    Pana la urma 5-3 este o harta PvP... si eu vreau moka mai multe cutii in PvP sa nu mai fie prost petul

    Trebuie sa iti faci loc acolo, sa fii respectat, si cu siguranta va fi bine. Pe unele servere fiecare companie are pofta de BR timp de o luna

    Aaa da.. si ce crezi, ca daca nu are scut instant o sa faci TU misiunea daca sunt altii.. aceeasi cauza, este ocupat.

    de acord, sa nu uiti sa incluzi si CUBIKONUL.. nu stiu de unde va vin ideiile astea :)))))
     
    Modificat ultima dată: 19 Mar 2014
  13. **eagle1**

    **eagle1** User

    Pai tocmai asta e edy , eu nu vreau moca nimic . Iar daca te referi la ''respectat'' , nu imi sta in caracter . Eu de obicei te las sa ma ataci si daca continui ripostez , indiferent ca bubui sau nu (in special in 5-3)...Daca te referi la respect ca si om , fi convins nu am motive sa nu fiu , nu distrug nave la pala , nu stau pe chat desi urmaresc discutiile , nu atac aliante , Nap si multe altele ... Apropo tu ai aflat ca sunt roman cand eu aveam 3 ani de joc pe server ...
    Pofta voastra de interceptori , nu BATTLERAY asa cum spui TU, puteti sa o satisfaceti in continuare .Nu va tine nimeni ...

    Pai mai EDY , eu stiu ca esti un jucator vechi pe server , dar hai ca iti spun eu ... ce se intampla daca tu faci interceptori si batterley-ul nu are scut instantaneu ????Dar daca nu scoate decat un singur val de interceptori ???

    Iti multumesc macar pentru opinie si vot , alti nu au avut nici macar curajulul sa-si spuna punctul de vedere. De vot ... nici nu mai vorbesc ...
     
    Modificat ultima dată: 19 Mar 2014
  14. ursulet81

    ursulet81 User

    Am dat refresh la pagina si a crescut la 651, pe urma altu... 652 si...oare cate refresh-uri la pagina s-o fi dat la tema :D:D:D.
    Ii raspunzi lu OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ?
    Ai face bine sa reformulezi....
     
  15. **eagle1**

    **eagle1** User

    Ar trebui sa te simti in al noulea cer cu rating-ul pe care l-ai facut cu tema mea (a depasit numarul de vizualizari cam la toate temele postate - peste 700) .

    Ii multumeam lui OLD ca in sfarsit am inteles de unde vine inversunarea ta si in acelasi timp ... reflectam la ceea ce s-a intamplat in aceasta tema draga domnule URSULET sau ... sa zic mai bine domnule HERMES ?
     
    Modificat ultima dată: 20 Mar 2014
  16. Stiu ca o modificare la Battleray ar insemna un prejudiciu major jucatorilor mari,care nu fac altceva decit interceptorii aia.Ar fi nedemn pentru ei sa ii vad la lordachia,sau la mordoni.
    Dar prin sustinerea acestei idei le dau o sansa la cei care vor sa vada,sau,de ce nu,sa faca battleray-ul.
    Nu are nici o legatura cu cubikonul,edy..hmm,nu ar fi rau deloc,o sa retin ideea))
     
  17. ursulet81

    ursulet81 User

    Foarte buna propunearea nu am ce zice, si vor face si cub( battleray fara scut)si palla in acelasi timp,brava ii buna treaba asta?
    Ma simt putin nașpa ca din gresala am dat prea multe refresh-uri la pagina si s-au contorizat(scuze vre-o 400):p...:D:D:D.
    Nu sunt vizualizari unice si nu e bine sa te raportezi la ele.
    :D:D:DEu nu-s domnul Hermes....
    Un jucator mai ieri ma confunda si cu: vezi postarea #59.
    Mai bine te-ai concetra la tema-ta si: sa faci bine sa-mi raspunzi la:
    :)
     
  18. Trăieşti în continuare într-o beznă totală!

    ursulet81 nu este unul şi acelaşi cu colegul Hermes.

    Cum spuneam şi într-o altă temă, nu tot ceea ce nu pricepeţi trebuie pus pe seama divinităţii!
     
  19. **eagle1**

    **eagle1** User

    Iar o dai la intors ? Faptul ca nu sunt vizualizari unice inseamna ca ... jucatori sunt interesati de ... 1.tema si 2. de posturile tale .
    Orice minciuna are un sambure de adevar domnul meu , nu stiai asta ?
    Iar daca esti atat cunoscator in ale battleray-ului , ar trebui sa stii singur cum se face. Daca nu stii si vrei sa afli te pot ajuta ... Ma cauti pe chat global si o sa-ti explic cum se face .

    Asa cum ai observat am citat pe cineva cand am scris asta .

    De acord cu tine , toti traim intr-o bezna totala , dar din cand in cand mai apare si cate o raza de lumina .

    Nu cred ca era necesara interventia asta pentru elucidarea acestei confuzii , dar pentru spam-ul pe care il face acest URSULET in cadrul temei prezentate de mine , si pe care ma oliga sa-l fac si eu puteai interveni de mult timp .
    O zi buna iti doresc .
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 20 Mar 2014
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  20. Hermes

    Hermes Guest

    1. Atat timp cat o face in mod civilizat , oricine e liber sa posteze.
    2. De ce ar trebui pedepsit ? Ca nu e acord cu ideea ? Si isi prezinta propriile contraargumente ?
    3. Postarile off topic atat ale lui, cat si ale altora sunt sterse. Daca el e mai activ pe forum, fata de altii , acesta nu e motiv de penalizare, din contra.
    4. Oricine are dreptul sa voteze pro sau contra, iar voturile odata acordate nu pot fi sterse nici macar de catre noi. Postarile off topic, vezi punctul 3.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.