misiune

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de =fanatik-, 11 Feb 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. =fanatik-

    =fanatik- User

    cum faci uridium mai mult in afara de misiuni sa bage si pentru incepatori ceva
     
  2. relax

    relax User

    Foarte simplu.. cumperi sau joci. In primul caz pierzi doar bani.. in cel de-al doilea iti pierzi timpul :), tu alegi.
     
  3. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Nu te lua chiar după oricine , știu eu că dacă stai la cules în x-4 poți face 100k uridium lejer fără dublicator , doar să ai un veng și motoare . Fă-i proba și ai să vezi.
     
  4. relax

    relax User

    Cu duplicator, fara "dublicator" ce mai conteaza ? Normal ca poti face uri prin diferite metode.. dar din toate nu pierzi timp exact cum am zis ? Deci ori timpul ori banii pt jocul asta :). Si de curiozitate, fara "dublicator" in cate ore faci 100k ?
     
  5. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Nu am stat să văd timpul , dar într-o săptămână faci sigur și app. dacă joci DarkOrbit nu este normal să dedici timp jocului alt fel cum ai face uridium , credite etc. ?
    Dacă te apuci de un joc nu cred că îți pui problema timpului , cât ai timp joci iar cât joci cauți c-am ce e mai bine de făcut.
    Asta e părerea mea , dacă tot joci un joc tot pierzi timp indiferent ce ai face în jocul respectiv.
    Dacă bagi bani și ai de toate nu pierzi timp să faci porți , nave etc ?
    Deci sper că ai prins ideea.
     
  6. Crezi ca din sibelonii aia ********* faci 100K uri??? , eu sa stau toata ziua acolo ca nici 25K nu fac la lvl 13
    cel mai bine e sa faci LOW toata ziua si faci cu greu 100k, jocul asta in fond e o pierdere de timp, dar e prea captivant ca sa ma las de el :), ok din experienta mea metodele bune da facut uri sunt:
    1) Mergi in x-6, x-7, x-8 si distrugi in continuu alieni (eu intr-o zi fac vreo 20K uri cu asta, numai ca tre sa joci in continuu, nimic altceva )
    2)Faci poarta LoW daca esti deja cu echipamente bune o faci intruna si intruna (asta ar insemna vreo 60-70K uri pe zi )
    3) Faci misiuni de distrus nave, acolo se da mult uri dar e ceva de moment, daca termini misiunile??
    * Nu uita sa bagi in chei prada, eu asa am luat apis intreg, si nici nu era sansa dubla, nici nu stii cand te pomenesti cu un skill design sau cu LF-4.
    Sper ca te-am ajutat ;)
     
  7. Hermes

    Hermes Guest

    Inainte sa oferi sfaturi "competente" in forum, iti recomand sa inveti mai intai tu sa joci , sa ajungi la un level care sa-ti permita sa vorbesti din "experienta". Levelul 13 pe care il ai tu, un jucator experimentat il obtine in cateva zile.
     
  8. Ok, eu i-am dat doar un sfat, nu trebuie sa se limiteze doar la ce am scris eu. Si daca nu e o problema, poti sa-mi spui ce e gresit in ideile pe care i leam dat?
     
  9. relax

    relax User

    Ai gresit prin simplul fapt ca nu i-ai sugerat sa se gandeasca la o investitie serioasa in joc, care, pe urma sa o si infaptuiasca :). Asta e, nu e gresit neaparat ce zici tu, dar se mai poate face si altceva.. Hermes spunea ca la level 13, in cazul in care este primul tau cont de joc nu ai prea multa experienta.. nu de cea din joc vorbind.. astfel incat sa vorbesti despre mai multe activitati posibile in acesc joc.