Feedback memorare echipament drone si pet

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de Veneficus, 16 Mar 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

doriti memorarea optionala si separata a echipamentelor de pe drone si pet?

  1. da

    95,7%
  2. nu

    4,3%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Veneficus

    Veneficus User

    toti ne batem de problema mutarii echipamentului de pe drone pe drone ,de pe pet pe pet si de pe o nava cu un numar de sloturi pe o alta nava cu alt numar de sloturi...

    propun sa se implementeze posibilitatea de a memora separat si optional echipamentele de pe drone si pet in cazul schimbarii navei...

    avantaje dezvoltator:in afara de faptul ca utilizatorii nu pierd timp cu mutarea echipamentelor nu prea sunt.
    dezavantaje dezvoltator: nu sunt.
    avantaje utilizatori: timp de joc mai mult.
    dezavantaje utilizator:nu sunt.
     
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  2. Cehn

    Cehn User

    De acord cu orice soluție ce ar reduce timpul petrecut acolo (in zona de echipare), dar BP isi dorește sa cheltuiești cât mai mult pentru echiparea fiecarei nave din hangar cu propriul set de item-uri.
     
    Modificat ultima dată: 16 Mar 2017
    Veneficus apreciază asta.
  3. Veneficus ai jucat,desigur acum ceva ani,era oare m-ai simplu a echipa o nava la vremea respectiva..cu itemuri din acea perioada fata cu perioada actuala?

    bineinteles..mult m-ai simplu ...nu erau atatea itemuri,hangar-ul,era simplu
    astazi,
    dar ,cum nu suntem in top ..si nu avem contributii la fel ca topistii,sa avem toate navele din hangar sfe,degeaba ,venim cu propuneri ,n..n ..,noi ,carnea de tun pentru ei
    cati players , opteaza ,pentru frumusete si cati pentru castig
    sorry ,nu votez rte da ...nu..
    in a conclude cv ..tu propui a separa dronele ,petul fata de nava mama .ceea ce sunt ,eu player=ul , cu o anumita nava fictiva ,ce intruchipeaza toate navele
    si asa ,fata de pet ..ce activitate are fata de nava ,,care o cauti si nu este ..oare pe cate nave ..a aceluias player ,pe cate harti activeaza ,colectarea,un singur pet
     
    Modificat ultima dată: 16 Mar 2017
  4. Veneficus

    Veneficus User

    ai facut un calcul ce costuri ar implica sa utilezi toate navele din hangar la maxim?...daca asta e pretentia BP sigur a pierdut contactul cu realitatea...in plus daca ma forteaza sa stau in hangar sa tot mut iteme de pe pet pe acelasi pet si de pe drone pe aceleasi drone pierde consumul meu de munitie,amplifuri,etc cu timpul meu petrecut acolo...iar daca timpul meu de joc pe zi e 2 ore si eu pierd 30 minute in hangar 25% din consumul meu zilnic in darkorbit sa dus pe apa sâmbetei...

    nu ¨˜ˆ”°•√αℓđξмαя•°”ˆ˜¨
    setul de drone la fel ca si pet-ul sunt unice astfel folosim acelasi set de drone si acelasi pet in cazul oricarei nave am decis sa folosim din multitudinea de nave existente in joc.
    eu nu vreau sa le separ acestea fiind deja separate...
    propunerea mea e sa putem memora echipamentele de pe setul de drone si/sau pet in cazul in care schimbam nava...
    simplu ar fi sa se introduca in hangar la fel cum sa introdus butonul pentru sistemul de transfer inca doua butoane unul la drone si unul la pet pentru memorarea echipamentului...
     
  5. Cehn

    Cehn User

    Si stiu ce vorbesc.
    Daca ai chef sa te cerți cu cei care iti votează pozitiv intentia buna insotita de o propunere naiva nu vei aduna prea multe voturi.
     
  6. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nu se ceartă cu tine :) de fapt încearcă să-l scuture un pic pe bp, să-l trezească la realitate, de parcă bp-ului i-ar păsa de ceea ce vor jucătorii ! :)
    @ Veneficus problema asta a mai fost ridicată de cîteva ori pe aici. noi cerem, votăm şi bp îşi vede de ale lui susţinut cu înfocare pînă şi de Sese Seko ! :p:D
     
    savuviorel_007 și CapoHrx apreciază asta.
  7. Veneficus

    Veneficus User

    nu ma cert si nu contest fapul ca tu stii ce vorbesti...
    incercam doar sa subliniez faptul ca BP ne obliga sa consumam mai putin (munitie,amplificatoare etc.) pe joc si sa stam mai mult decat e necesar in hangar unde nu consumam nimic in afara de o parte din timpul pe care il dedicam jocului...

    poate nu e chiar asa de negru...
    ...problema e daca noua tuturor ne pasa...
     
    Modificat ultima dată: 21 Mar 2017
  8. Bismut

    Bismut User

    Dar de unde vine aceasta inpiratie dl. Veneficus ?
     
  9. Veneficus

    Veneficus User

    inspiratie? adica???
     
  10. Bismut

    Bismut User

    Ceea ce ai propus tu exista deja.
     
  11. Veneficus

    Veneficus User

    despre ce vorbesti?
    fii mai explicit...nu inteleg ce vrei sa spui...
     
  12. Bismut

    Bismut User

    Nu vreau sa explic nimic, doar am vrut sa spun ca vii cu idei ale altor persoane, spre deosebire de tine ei le-au pus si in practica :)
     
  13. Veneficus

    Veneficus User

    nu contest ca exista posibilitatea ca si alte persoane care joaca acest joc sa aiba idei identice cu ale mele inainte sau dupa ce mi-a venit mie idea expusa in acest sondaj...arunca o privire aici...poate te linisteste...poate...
    cu pusul in practica poate detaliezi putin...altfel...bezna...
     
  14. Bismut

    Bismut User

    La insistentele tale:
    [​IMG]
    Cum am spus spus si mai sus, nu vreau & pot sa explic nimic !
     
  15. Veneficus

    Veneficus User

    hmm...interesant...nu stiam ca sunt ”biciclete” si pentru asa ceve...foarte tare!
     
  16. Bismut

    Bismut User

    Daca asta e bicicleta propunarea ta ce ar insemna sa fie ?
     
  17. Veneficus

    Veneficus User

    o idee,votata de forumisti,propusa de moderatori,implementata de dezvoltator...sau nu...
    multumit dl. Bismut?
     
    Modificat ultima dată: 27 Mar 2017
  18. Salut, propunerea nu este rea, dar la cate probleme sunt deja.. o implementare de genul nu ar face decat sa "ingreuneze" jocul si mai mult.. pentru cei care nu conosc si folosesc metoda echiparii itemurilor unul cate unul, am sa prezint o metoda mult mai eficienta..

    echiparea nave nu ar trebui sa dureze mai mult de 5 minute daca cunosti 2 lucruri:«-

    »selecteaza itemurile (tine apasat click1 la mouse si trage peste itemurile pe care vrei sa le selectezi si echipezi)- http://prnt.sc/etiy4v
    »da drumul la click, apasa pe Ctrl la tastatura, tine apasat pana in momentul in care dai click cu mouse1 pe itemurile selectate mai devreme- http://prnt.sc/etiyjr - http://prnt.sc/etiz21

    *pot fi selectate mai multe itemuri sau 1 cate 1 folosind aceias metoda (pentru echiparea unui singur item- apasam Ctrl, tinem apasat pana in momentul in care il selectam cu click), poate fi folosita pentru echiparea/dezechiparea, navei, dronelor si a petului.

    Si asa scapi de "nevoia" de a folosi programe si de a sta cu teama ca oare este permisa folosirea lui sau nu..:rolleyes: cat despre propunerea ta.. sa iti spun de ce nu va trece sau mai bine zis de ce nici macar nu va fi bagata in seama.. nu vezi ce se vrea in ultimul timp, ce se doreste, crezi ca dezvoltatorul ar implementa o chestie de genul, care ar fi foarte benefica playerilor (pentru ca atunci ti-ar ajunge un rand de echipament pentru toate navele), dar foarte paguboasa pentru el..? Bani se bagau si inainte, dar acum chiar se exagereaza, se vrea ca in cazul in care nu ai o legatura "sanatoasa" intre card si BP, sa sezi ghinisor ca ingreunezi aiurea fps-ul celorlalti cotizanti de nadejdie, ultimele implementari/modificari.. nu prea' pare ca se mai tine cont de playeri, de dezvoltarea lui spre placul si relaxarea noastra, nu mai conteaza parerea playerilor de ceva timp.. fostul beneficiar ne mai baga in seama prin faptul ca se vedea ca ajung unele propuneri/nemultumiri la el (cu toate ca nu se sta atat de mult pe twitch, discord..) si parca nu era asa' axat doar' pe profit, iar actualul..
     
    Modificat ultima dată: 7 Apr 2017
    OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ apreciază asta.
  19. Veneficus

    Veneficus User

    multumesc de apeciere !
    "metoda" expusa de tine a fost dezbatuta aici cu lux de amanunte insa timpul tau de 1,2 minute de echipare al navei cu drone si pet la un loc e un record...un record departe de realitate...
     
  20. Metoda expusa de mine este putin diferita si mai simpla (se face totul din 2 butoane) si oricum este mai bine decat nimic, problema era cand trebuia sa echipezi item cu item.. atunci puteai sa spui ca dureaza (iti lua si juma' de h).. dar acum cu metoda asta iti poti echipa nava in maxim 5 min, pe ambele conf. asta daca vrei si esti pus in situatia de a schimba nava pt. a reveni repede in lupta (nu am uitat cum era cand aveam o singura nava echipata si era nevoie sa schimb de pe forta pe viteza sau invers) si mai depinde si de ordinea pe care o ai in hangar, ca daca pierzi minute bune sa cauti fiecare item.. de ex eu mi-am oprit echipament pt. 5 nave pe care l-am pus pe nave, asta ca sa nu ma incurce in momentul in care dezechipez si reechipez alta nava, restul vand, nu are rost sa le tin sa ma incurce, lf3, bo2, g3n.. care imi pica cu zecile, atunci cand trag chei, daca nu vindeam din ele, aveam mii de item-uri nefolositoare, am 3 nave echipate full si inca 2 cu itemuri mai slabe si fara up, in rest.. imi pare rau ca nu pot sa vand si designurile de drone, cele obtinute la ev ,,tunelul..'', ca am cateva sute stranse si incurca putin la echiparea dronele, chiar nu inteleg de ce nu le putem vinde, inteleg la item-urile rare, lf4, herc, havoc.. dar astea... Spor si bafta cu tema!;)
     
    Modificat ultima dată: 8 Apr 2017
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.