Magazie plină

Discuție în 'Probleme generale' creată de LucaDarkOrbit, 3 Feb 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Salut!
    Am o mică problemă, vreau să transport resurse din Skylab dar de fiecare dată cand încerc să trimit transportul apare mesajul cum că magazia e plină, iar eu nu știu unde se află magazia și cum s-o golesc.
    Multumesc anticipat!
     
  2. Salut, "magazia e plina", se refera la cargoul navei, fiecare nava are un spatiu de depozitare al resurselor »magazie/cargo, aceasta/acesta difera de la o nava la alta..
    1. Spatiul cargo poate fi dublat prin achizitia unui compresor cargo »GEMINEX XI«, poate fi achizitionat din shop / extras cu uridium sau il poti lua de de la licitatie cu credite.
    2. Spatiul de depozitare mai poate fi marit prin achizitionarea din shop de amplificatoare »RES-BO2« si »RES-BO1«, ultimul poate fi achizitionat si de la licitatie.
    3. Magazia mai poate fi marita prin achizitionarea unor protocoale pentru pet »AI-CR1«.
    4. La registru pilot se pot pune puncte de cercetare la magazioner pentru a mari magazia.
    5. La achizitionarea de premium primesti 500 unitati de inmagazinare in plus.
    * La punctul 1 iti recomand sa il achizitionezi de la licitatie, in loc de 10.000uri, il poti lua cu 10.000 credite.
    * La punctul 2 (daca esti pus pe farmat), este suficient ultimul boster achizitionat de la licitatie (nu se bate lumea pe el si il poti lua cu putine credite), pastreaza uridium si foloseste-l doar pe iteme importante, care nu pot fi achizitionate cu credite.
    * De asemenea la punctul 3 nu recomand, poti pune protocoale mult mai importante pe pet, cum ar fi de dmg.
    * La punctul 4 nici atat, punctele pentru registru sunt doar 50 si cu siguranta le gasesti o intrebuintare mult mai importanta.

    Acum sa revenim la ce te "doare" pe tine (eu m-am gandit ca poate te intereseaza si cele scrise mai sus, avand in vedere ca tine de magazia plina.. asa afli cum sa o maresti)... minereurile / resursele pot fi rafinate si vandute sau puse pe..
    ..lasere, rachete (pentru un dmg mai mare » atentie fiecare minereu ofera un bonus diferit, cel mai mare fiind oferit de seprom)
    ..pe generatoarele de scut si viteza pentru a spori viteza si scutul navei (pe cel de viteza nu se poate pune seprom, promerium fiind materia care ii confera cel mai mare bonus)» TOATA ACEASTA OPERATIE se realizeaza de pe pagina de joc / rafinarie / update.
    Cum si unde pot fi vandute resursele din magazia navei..
    1. Resursele pot fi vandute la bazele proprii de pe hartile mici vru 3-1, eic 2-1, mmo 1-1 / mari vru 3-8, eic 2-8, mmo 1-8 si la pirati in 5-2.
    2. Poti vinde cu petul, daca achizitionezi un modul comert pentru pet »G-TRA1«, acesta ofera si un bonus consistent in functie de lvl »G-TRA1« achizitionat.
    3. Poti achizitiona drona comert »HM7«, cu ajutorul ei poti vinde oriunde.
    >Recomand punctul 3, pentru ca ofera un bonus considerabil si te ajuta sa obtii mult mai multe credite si in plus poti vinde oriunde te afli in momentul in care ti-se umple magazia, aici este un loc unde poti consuma uridium cu cap, mai ales daca esti incepator.
    >Nu recomand punctul 4 pentru ca se poate achizitiona doar prin payment si nu se merita.
    P.S. sper sa te ajute, spor si bafta!
     
    Modificat ultima dată: 3 Feb 2019
    styv86, Althea, LucaDarkOrbit şi o altă persoană apreciază asta.
  3. Ideea e că deși nu am nicio resursă pe care s-o vand în bază și totuși magazie e plină, va rezolva problema achiziționarea EXTINDERE DE MAGAZIE de la licitație?
    Mai mentionez că nava mea este Vegeance
     
  4. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Ai fost cumva la cules de paladium ?
     
    styv86 apreciază asta.
  5. Am scos-o la capăt, se pare că nava mea are limita maximă a magaziei de 1000 iar eu încercam să trimit resurse mai multe, multumesc pentru ajutor!
     
    styv86 și savuviorel_007 apreciază asta.
  6. Pentru a putea trimite resurse cat mai multe din skylab catre nava/in magazie, iti recomand nava citadel si cpu compresor cargo »GEMINEX XI«, o sa poti sa trimiti 8.000 unitati, creste lvl la skylab si vinde promerium ca este mai scump.
    Iti las acest link https://darkorbit.fandom.com/wiki/Main_Page te va ajuta sa afli mai multe despre joc.
     
    styv86 și Veneficus apreciază asta.
  7. piropop

    piropop User

    ::)
    mai nou,cel mai scump este sepromul.....care acum se poate vinde...