M.A.S.Q.U.E. SpaceTech Summit - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Cehn, 18 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Aceeasi problema si la mine. Am facut 8 epsilon, avem deja design-ul Vanquisher (MMO) cumparat pe uridium. Am primit la prima Centaur, pe parcurs am primit si design-uri-le pentru EIC si VRU (really DO, really??? cu care chiar nu am ce face) iar Surgeon-ul, se lasa asteptat. Eu am ajuns la concluzia ca aceasta nava(cont) e marcata cu bila neagra, altfel nu-mi explic (colegi, de clan au luat Surgeon din prima sau a2-a poarta). Pe parcursul timpului a fost extraordinar de ghinionist contul. Ca exemplu, la poarta Kappa cu numarul 73 eu inca nu eram full hercules, ajunsesem in top 10 la porti Kappa de pe server...noroc cu un event la care am reusit sa iau cel de al 10-lea design...
     
  2. _basty13_

    _basty13_ User

    salut
    da am facut 2 epsilon una am primit Vanquisher care nu am ce face cu el si cealalta poarta nu am luat nimic
    numai 2 desinguri imi lipsesc si nu mia dat nimic din cealata poarta de ce ?
     
  3. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Nu primesti garantat design din poarta. Poti face si 20 de porti fara sa primesti nimic, depinde de noroc.
     
  4. mobob

    mobob User

    exact,e o problema de noroc...personal,pot sa ma declar foarte multumit. din 4 epsilon,am primit doua designuri influenta (vru si eic) si surgeon.
     
  5. Vladut

    Vladut User

    Asta da noroc...din 3 epsilon am primit niste munitie. asta in situatia in care posed doar design influenta mmo
     
  6. kk12

    kk12 User

    Culmea DO: sa joci DO de 7 ani pe acelasi server , sa fii in tot acest timp doar VRU si sa primesti design Sovereign (adica de MMO) sau Vanquisher (adica de EIC).
    p.s. nu sunt singurul in aceasta situatie.
     
    Cehn apreciază asta.
  7. 2 epsilon am facut; din prima vanquisher si din a doua surgeon.
    Trebuie sa ai noroc, eu am avut doar sovereign din cele 5 designuri care le da poarta.
     
  8. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Nu pot sa cred...ma sufoc! Am 9 epsilon facute intru in al 10-lea si inca nu am laut Surgeon-ul! Clar cineva ma pedepseste ...
     
  9. as2friends

    as2friends User

    22 epsilon fara surgeon, 1.300.000 uri folositi pentru nimic, si cica sunt sanse egale si altii il iau din primele 5 porti...
     
  10. abc123

    abc123 User

    Un motiv sa schimbi compania, dupa 7 ani de VRU ;)
     
  11. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    22 ? Mamaaaa...si eu ma oftic dupa 10 fara Surgeon ...
     
  12. as2friends

    as2friends User

    acuma 23 si doar amplifuri...bataie de joc!
     
  13. atyne

    atyne User

    am facut epsilon am primit dizain vanquisher de MMO eu fiind VRU
     
  14. mda, bp a găsit formula cea mai eficientă de extragere a uridiumului !
     
  15. cred că atribuirea acestor design-uri ca și recompensă unor jucători din companii în care nu pot beneficia de abilitățile lor decît dacă schimbă compania (facțiunea) este o greșeală. ideea aceasta mi se pare pertinentă deoarece schimbarea de companie nu este încurajată de sistem care te penalizează cu 50% din cuantumul onoarei dacă totuși o faci.
    cu siguranță că bp va reveni și va compensa această greșeală prin înlocuirea cu uridium sau cu design-ul dorit de jucător.
     
  16. Vladut

    Vladut User

    Cu siguranta...n-o sa fie asa.nu ca mi-ar displace mie ideea,dar nu e pe gustul BP.
     
  17. blinckd

    blinckd User

    eu am luat din primul epsilon :))
     
    ☻√įÞ€Я☻[RO] apreciază asta.
  18. Myhaytza2

    Myhaytza2 User

    Da , este o porcarie , acum o sa se raspunda ca poate vreodata va mutati si aveti nevoie , nicidecum sa-ti returneze niste bani pe el sau ceva asemanator , nu-ti fa sperante degeaba , ma mir ca ofera o poarta pe luna in caz de o pierzi , chiar ma mir
     
  19. INVICTUS

    INVICTUS User

    la cate porti de epsilon se da design? am facut 2 si nici unul
     
  20. la cat de mare iti este norocul, eu am facut 2 si mi-a dat un design Centaur si a doua oara... nimic