M.A.S.Q.U.E. SpaceTech Summit - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Cehn, 18 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Vladut

    Vladut User

    E duminica baieti....au si ei liber,putina rabdare pana luni
     
  2. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Si eu sunt foarte curios, dar, raspunsul va fi ceva de genul: postarea si detaliile anuntate despre event-uri reprezinta doar un ghid general si se poate modifica pe parcurs dupa dorinta dezvoltatorului. Daca cumva te-a indus in eroare si te-a determinat sa bagi bani in avans, e doar vina ta! Stiai foarte bine ca nu te poti baza pe ceea ce se posteaza sau se anunta nici macar oficial, astfel incat era de datoria ta sa astepti lansarea efectiva a reducerilor inainte sa achizitionezi pachetul respectiv.
    Versiunea prescurtata: Sa fii sanatos!
     
  3. Ne baga si pe noi cineva in seama in legatura cu reducerea anuntata la energii pe weekendul care a trecut?? Care de fapt nu a fost...
     
  4. relax

    relax User

    A fost reducere, la cumpararea de energii. Parca a mai spus cineva, x energii pentru y euro, pret redus fata de alte dati cand s-au putut cumpara energii.
     
  5. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Atunci e posibil sa se schimbe putin limbajul traducerilor, astfel incat sa nu mai fim indusi in eroare? Sa se specifice clar ce si cum, zic sa mai lasati google translate si sa traduceti frumos la manuta :)
     
  6. Reducerea a fost la achiziţia de Extra Energie (şi este încă) din magazinul "in-game" via sistem de plată "Payment" şi nu uridium.

    Reduceri au fost în fiecare zi la diverse articole, fie la achiziţia prin uridium, fie la achiziţia cu bani reali.

    Din păcate, nu pot prezenta o listă cu articolele care s-au aflat la reducere, neanticipând un asemenea interes subit pt. reducerile oferite de BP (...şi nici nu o voi face vreodată din proprie iniţiativă, altfel decât dacă acest lucru se impune ca parte a unui anunţ oficial al BP).

    Chiar şi azi este reducere la achiziţia de extra energie, totul este să vă doriţi şi să fiţi dispuşi;):

    pic1.jpg

    pic2.jpg
     
  7. Bismut

    Bismut User

    Ar fi trebuit sa specificati de prima data in ce consta aceasta reducere, ma gandesc ca si cele care vor urma au mai multe varitante de inteles ?!?
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  8. CapoHrx

    CapoHrx User

    Cel care a tradus anuntul de pe prima pagina, referitor la "Cutii albastre si rosii la PREMII speciale" ar trebui concediat pentru inducere in eroare. A trebuit sa citesc in forumul englez sa mi dau seama ca nu e ce credeam.

    Citat din Newsletter:
    • Bucură-te de misiuni M.A.S.Q.U.E. exclusive în fiecare zi a eventului
    • Participă la vânătoarea de cutii bonus sponsorizată de M.A.S.Q.U.E.
    • Obține chei de pradă roșii și albastre la premii speciale
    • Colectează navele Yamato și Defcom în poarta Kuiper
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  9. In sfarsit primim o explicatie in legatura cu magnifica `reducere ` la energii extra. Cam greu....... Si daca asta considera B.P. reducere la energii....ma abtin la mai multe comentarii.
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  10. mobob

    mobob User

    ::))
    tehnic vorbind,este o reducere...si inca una consistenta.
    ca multi dintre noi am fi preferat un alt gen de reducere,e adevarat,dar cu totul alta poveste....
     
  11. Când vreodată Extra Energia s-a putut achiziţiona altfel decât prin bani reali? Eu nu reuşesc să-mi aduc aminte, dvs.?
     
  12. Bismut

    Bismut User

    O Energie Extra se achizioneaza la Galaxy Gate pe uridium.
    Pretul unei Energii este de 100 uridium, daca pe cont esti abonat la premium si rabat o Energie Extra te costa 70 uridium. In anunt s-a spus ca v-a fi reducere la energie extra. Zile cand cumparai o Energie Extra cu 40,50,55...60 uridium you know?
     
    Modificat ultima dată: 27 Apr 2016
    zuz25, Seth[RO] și CapoHrx apreciază asta.
  13. mobob

    mobob User

    aici e discutabil.....
    adica faptul ca energiile extra se "achizitioneaza" cu uridium...
    pur si simplu materializatorul functioneaza fie cu uridium,fie cu energie extra.....

    ::))
    si daca imi zici ca e o aberatie, uite un exemplu concret: eu am autoturism cu motor pe benzina,si am instalatie gpl pe el...deci merge fie cu benzina,fie cu gpl....
     
  14. Bismut

    Bismut User

    Si asa ajungem la concluzia ca anuntul oficial avea mai multe intelesuri.
    P.S: Daca ar fi fost doar aici pe forum la romani mai spuneam...dar pe majoritatea forumuri-lor acest anunt fost inteles gresit si s-au ajuns la tot felul de discutii.
     
  15. mobob

    mobob User

    ::))
    comentariul meu nu se referea la anuntul respectiv oficial,sint de acord cu tine ca e ambiguu in multe privinte,ci la afirmatia ca extra energiile se cumpara cu uridium.
     
  16. Şi cum am mai spus-o şi cu alte ocazii, sunt moderator nu Nostradamus! ;)
     
  17. sa inteleg ca eventul se intinde pe durata a 4 sptamani ( weekend-uri ) si asta fiind prima ?
     
  18. a doua nu prima.
     
  19. zefira97

    zefira97 User

    si ce da la porti bismut la gg weekend??
     
  20. Da de 2 ori recompensele XP, Onoare , Chei Verzi , log file , Design de droana si LF-4.