Feedback M.A.S.Q.U.E. Shiplookz™ - Personalizare Nave - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ©ØrrØsivΞ, 26 Mai 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Bun venit la "DeadOrbit" ...caci se pare ca incolo se indreapta jocul! Nu are rost sa mai precizez si eu lunga lsita de erori si bug-uri. Dar nemultumirea si frustrarea amxima este ca asazisul dezvoltator e foarte preocupat de lansarea unor noi caracteristici si event-uri, in fiecare aparand noi si noi erori, fata de care interesul si preocuparea manifestata este zero, cu tendinta catre minus infinit! Sa fim seriosi, nu aveti nici un argument! " Se lucreaza!" - hai...serios se lucreaza? Erau deja o multime de bug-uri la event-ul de asamblare, nu au rezolvat nimic, dar au avut amrea grija sa ami lanseze nsite bug-uri noi! pardon, un event nou. Da, de fapt bug-uri noi, am scris bine! Ca sa nu o lungim...transmiteti dezvoltatorului ca situatia printre jucatori este extrem de grava... Stim ca altceva nu puteti face, singuul rol fiind cel de traducatori si de asigurare a cenzurii (am vrut sa scriu de asigurare a respectarii regulilor, dar stim cu totii ca nu e vorba doar de asta, am primit de atatea ori amenintari cand am adus in discutie subiecte tabu de genul programe ilegale de lupta tolerate si avantajarea nedreapta a jucatorilor din turcia, plus nerespectarea legii prin geo-blocarea accesului la sevicii prin aplicarea unor tarife preferentiale functie de tara,contrar legilor UE - apropo, BigPoint face si el obiectul cercetarii declansate de comisia UE sau e nevoie de o sesizare?), dar noua ne-a ajuns cutitul la os!
     
  2. *N!NO*

    *N!NO* User

    Revin cu o alta problema.. De ce am primit Vanquisher din delta, odata ce il am?! Le-am cumparat pe toate!
    Cand a fost Surgen la Epsilon am bagat porti fara numar si am primit la 12:50 design Centaur (si in ultimele 10 minute din event, n-am mai putut termina inca o poarta). Doar ala (Centaur) imi lipsea inafara de Surgeon...

    Acum nu imi mai lipseste nici unul, dar imi dati alea in loc de Surgeon?!

    Ma poate lamuri un admin, va rog?
     
  3. AndreiZmf

    AndreiZmf User

    Si eu am primit astazi peacemaker din nou, chiar daca il aveam. Cred ca era mai normal sa nu primesc nimic...
     
    *N!NO* apreciază asta.
  4. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Conform descrierii trebuia sa primiti un desing pe care nu il aveti deja, event-ul nu ar trebui sa va ofere un desing deja detinut. Dar cum deja din treaba nemteasca a devenit treaba chinezeasca..si jocul asta deja pare ca e facut pe vapor, nu de profesionisti... Doamne..macar de n-as fi indreptatit sa afirm lucrurile astea! Oricum, prevad ca o sa ajung ca-nj bancul ala..si asa...si cu banii luati!
     
  5. *N!NO*

    *N!NO* User

    Ei, si tu acum.... Mi-au mai dat inca unu... Deci e o mare eroare, ca sa ma exprim decent ;)
    Dati-mi Surgeonul!!!! Doua!
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  6. Bismut

    Bismut User

    Nu este nici o eroare. Gandeste altfel, din kappa poti primi LF-4, HERCULES sau multi-booster, unde scrie ca trebuie sa primesti doar odata unul dintre aceste iteme ?
    "eroarea" daca este eroare ar fi ca au introdus sistemul de acordare a recompenselor la fel ca la kappa.
     
  7. *N!NO*

    *N!NO* User

    Pai unde scrie... Nu s-a mai primit pana acum un design, daca il detii deja! Scrie si pe prima pagina, la descrierea pachetului surpriza goliath.
    Am facut 2 porti, am primit 2 Vanquisher... Nu era mai corect sa nu imi dea nimic? Adica sa nu scrie nimic, pt. ca oricum, nimic mi-au dat!
     
  8. Bismut

    Bismut User

    Inchide ochii.
     
  9. *N!NO*

    *N!NO* User

    ...
     
  10. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Seth Ro, dupa cum ai vazut: progamatorii sunt in germania dar proprietarul jocului este an china :)) asa ca legile EU nu se mai aplica
     
  11. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Nu e asa. Sunt obligati sa respecte legislatia din statul in care actioneaza. Daca nu le convine, sa-si ia jucariile si sa plece in China, cam asa e legea. La fel cum ne tot indica noua ca daca nu ne convine ceva, nu ne obliga nimeni sa ne jucam jocul lor sau sa bagam bani in el (una din replicile de pomina din repertoriul staff-ului romanesc, n-am vazut asemenea replici si pe asemenea ton la cei de pe forumul englez). Oricum investigatia respectiva e de durata, insa vor lansa in curand niste legi noi cei de la UE tocmai pentru a combate practicile de genul asta in care esti tarifat functie de tara - va deveni obligatoriu un tarif unitar pe tot teritorul UE ;)
     
  12. johny25812

    johny25812 User

    Sentinel Arctic castigat la event de iarna , Citadel cumparat cu uridium , design-urile ELITE si VETERAN la navele SPEARHEAD si AEGIS nu le am care au fost cumparate prin payment ... unde sunt ?
     
    *N!NO* apreciază asta.
  13. zefira97

    zefira97 User

    cei ce vi sau dat 2 designuri scrieti la suport sa va dea 1 raspuns
     
    *N!NO*, crod și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  14. Get_out!

    Get_out! User

    Tu ai citit inainte ce ai scris pana sa apesi butonul "Postează răspuns", una este LF-4/Hercule (alea ar fi culmea sa-ti trebuiasca doar 1) si alta este un fost design, actual NAVA.
     
  15. de ce a trebuit sa schimbe hangarul?
    ca sa pierdem timpul? inainte schimbam pusatul cu lightingul imediat, acum trebuie sa dezechipez si sa reechipez.
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  16. Bismut

    Bismut User

    Ar trebui sa avem lf-4, upgradeuri, havoc si hercules pe fiecare nava in parte... :D poate ca asta a si ideea de la bun inceput.
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  17. De ce sa nu am 2 nave G-SURGEON? Inainte aveam 10 hangare si 4 din ele erau ocupate cu goli! diferite design-uri! Postate pe diferite harti. O data folosit design-ul nu il mai aveai la dispozitie. asa, pot avea 2 sau "n" nave cu acelasi design. pe mine unul - si cred ca pe mai multi - ma avantajeaza si imi este util!
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  18. jolyroger

    jolyroger User

    pentru asta este cpu-salt sau dupa tine in loc sa treci prin portal din x-7 in x-8 mai bine schimbi hangarul...
     
  19. Navele chineze raman permanent sau e doar un event MASQUE?
     
    Modificat ultima dată: 29 Mai 2016
    crod apreciază asta.
  20. Am observat ca la shop resursele speciale costa doar uridium. Parca s-a anuntat ca se vor cumpara si cu credite! :mad: