Feedback M.A.S.Q.U.E. Shiplookz™ - Personalizare Nave - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ©ØrrØsivΞ, 26 Mai 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Devil1

    Devil1 User

    de ce cand intru la hangar apare ca se incarca dar nu intra !!! eg3
     
  2. Aţi efectuat o ştergere de cookies şi cache?
     
  3. Devil1

    Devil1 User

    adica ?
     
  4. Lipsesc navele standarde Goliath , Vengeance , Spearhead , Aegis si Citadel.
    Asta a fost cumparate de la licitatie si de ce nu sunt la hangar fara sa cumpar cu uridum.
     
  5. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    De navele standard chiar ca nu avem nevoie caci oricum punem designuri pe ele, nu stiu care dintre jucatori ar juca cu nava goala cand are designuri :) problema este ca au disparut unele designuri , daca vreau sa schimb pe veteran nu pot ca nu mai este :(( asa ca trebuie sa termin portalul cu elitele :(
     
  6. Setari / Setting - Istoric / History - (vezi din dreapta numele) ,,Sterge datele de navigare'' - dai click ,,Din intreaga perioada'' si dupaia dai stergere de navigare unde este cookie/cache.

    Mda nu cred ca am nevoie de navele standarde adica goala pentru ca nu ofera bonus eh oricum e bine.

    Si in legatura cu Warp zice ca nam navele si trebuie sa dau la steluta aia de nava favorita si minim este 10 ca sa apare la Warp(Schimb de nave).
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Mai 2016
  7. johny25812

    johny25812 User

    chiar nu se poate , sunt multe nereguli ... bonuri pt salt am avut 78 acuma s-au inversat cu bonurile de reparatii si am ajuns sa detin 78 bonuri de reparatii si 1197 bonuri pt salt ? incredibil cate greseli poate crea noua modificare a jocului

    Rog un moderator sa verifice contul pana la data inceperii acestui event si modificarii HANGAR-ului ...

    Modific: cand dau START bonurile pt salt sunt neatinse 78 . probabil este un bug vizual si ince se lucreaza la el... dar Sentinel Arctic castigat , Citadel cumparat cu uridium , design-urile ELITE si VETERAN la navele SPEARHEAD si AEGIS nu le am care au fost cumparate prin payment ...
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Mai 2016
  8. Nu a gresit modificare a jocului.
    Poate ai vreo problema la tine.
     
  9. Hermes

    Hermes Guest

    Ai facut efortul sa citesti tema de fata de la inceput ?
     
  10. Devil1

    Devil1 User

    man am facut aia am sters si zicem daca intru pe cont pe eg3 nu imi merge daca intru pe acelasi cont pe alt server merge de ce ?????
     
  11. Hermes

    Hermes Guest

    Problema o poti rezolva doar cu suportul jocului.
     
  12. Buna ziua, totusi insist in problema cu hangarele, poate ne dati si noua un raspuns sa stim care ne este rostul pe aici, ca sunt convins ca intereseaza pe multa lume, doar ca poate unii probabil inca nu si-au dat seama..), se afla in vederea dezvoltatorului o compensare a celor care au avut mai multe hangare achizitionate si nu primite moca?o_O:eek: (asta este ceva gen.. apare lf5 si ni se ia toate lf4 de pe cont si adio milioane de uri si mii de chei si sute de porti bagate si zeci de duplicatoare si..)
     
  13. relax

    relax User

    Chiar nu stiu la ce sa ma mai astept. Jocul merge sub orice critica.. e plin de probleme, sa nu zic, ce pvp? Dronele pot sa stea lv5 mult si bine... mai are rost sa mai enumar probleme? Ori e plin de incapabili in "compania" aia, caz in care trebuie concediati urgent.. ori se vrea a se pune capat jocului, caz in care.. nu inteleg de ce trebuie chinuit asa, nu poate avea o moarte rapida si fara dureri?
    Acum sunt chiar curios cand va merge jocul bine din nou.. ca inainte nu erau atatea probleme, dar se pun unii sa modifice cate ceva.. daca merge bine de ce nu putem lasa asa cum e frate?
     
  14. recompensele nu mi s-au acordat.cel putin asa cum scrie in anunt.nici cheite,x4 sau altceva.eu am lipsa si vengu standard nu numai goli,citadel,aegis etc.o sa ma adresez suportului.multumesc de lamuriri
     
  15. RazvanTare

    RazvanTare User

    Inteleg chestia ca nimeni nu foloseste nava standard daca are design-uri...Dar daca sa zicem ca eu castigasem aegis la licitatie inainte de update cu nu stiu cate credite si voiam si design ,dar nu mai aveam credite sa iau si design?Dupa update ce faceam?Ramaneam fara Aegis?
     
    Oscar_The_Owl și savuviorel_007 apreciază asta.
  16. Ați dori să vă citez din CCG Bigpoint referitor la cum se poate modifica jocul? Nu, până la acest moment nu s-a pus problema acordării vreunei recompense pt. hangare.

    Nu, mai ales că deja s-a discutat despre ele și nu faceți decât să repetați.
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  17. Ok, multumesc pt. raspuns!
    *Dar poate totusi aduceti dvs la cunostinta aceasta problema dezvoltatorului, ca poate cei care sau ocupat si au gandit acest upgrade, aceasta implementare/schimbare, nu au luat in considerare sau au sarit din vedere o eventuala problema.. nu ar fi nici o suparare, se mai intampla, pt. ca sunt convins ca inca sunt multi playeri care inca nu au sesizat-o.
    Ați dori să vă citez din CCG Bigpoint referitor la cum se poate modifica jocul?
    »De asemenea stiu ca dezvoltatorul isi rezerva dreptul de modificare, schimbare, anulare, scoatere a orice element/componenta de pe joc, conform dreptului de autor/proprietar, pe scurt asta inseamna ca daca de maine doreste inchiderea definitiva a jocului, o poate face fara nici o problema- ideea nu era asta, ci doar de a ne trata cu respect (daca se doreste sa fie sau sa mai fie reciproc), cum am specificat in mesajul de mai sus, acest lucru (respect reciproc), a mai existat si sa materializat in trecut prin bonificatii oferite playerilor pt. orice problema de acest gen (scoatere/eliminare/schimbare a componentelor/itemelor..de pe joc, dar din pacat (pt. noi playerii si B.P) se pare ca acum (in ultimul timp) nu se mai doreste/vrea acest lucru!?
    PREA MULTE PROBLEME-MULT PREA MULTE- daca s-ar putea sa strigam toti playeri in cor, sunt convins ca ar sari toate serverele in aer!
    Sunt convins ca toate aceste probleme afecteaza pe toata lumea..(chiar si pe dvs, pt. ca din cate stiu toti/mai toti cei din staful B.P sunt ,,obligati,, de meserie sa joace, pt.a lua contact, a cunoaste tot ce se intampla pe joc), atunci nu inteleg de ce nu se baga toate serverele in mentenanta, nu o ora, 2, ci o zi, 2, 3.. numai sa se rezolve toate aceste probleme, scos tot ce sa implementat in ultimul timp si vazut unde este buba, de ce nu mai fac fata serverele si de ce aceste implementari cauzeaza toate aceste buguri..
    -neacordarea bonusului la protocoale pet
    -schimbarea automata a formatie standard la drone
    -imposibilitatea de a repara dronele
    -disparitia navelor standard dupa implementarea noului sistem
    -performante joc, probleme conexiune..
    -chatul se schimba singur sau nu merge
    -neacordarea recompenselor celor care au detinut mai multe nave standard (unora)
    -disparitia modulelor pt. baze
    -distrucerea navelor care nu se cumuleaza la misiuni
    -...
    ..cred ca asa ar fi cel mai corect pt. toata lumea si din nou ma repet, sunt convins ca nu s-ar supara nimeni, decat sa se bage event in care sunt cutii bonus speciale, dar la care protocoalele sunt degeaba echipate pe pet, mai mare dezamagirea,deranjul..:(
     
    Modificat ultima dată: 28 Mai 2016
    Oscar_The_Owl, crod, **Eva2013** și alți 4 apreciază asta.
  18. *N!NO*

    *N!NO* User

    Salut,

    Domnilor e posibil sa repet chestiuni deja aduse in discutie de altii, dar eu unul nu sunt deloc multumit ca mi-au disparut unele nave (pe care le-am achizitionat cu uridium), iar cele 10 hangare cumparate de mine, vin acum gratis pentru toti aceia care nu le-au cumparat...

    Uridiumul a fost si castigat din joc (pe timpul meu) dar si cumparat pe la mega sau happy.

    Vi se pare normal?!

    Cu stima si respect!
     
    Oscar_The_Owl și savuviorel_007 apreciază asta.
  19. Nu este normal ce se intampla! Si nici nu sunt de acord! Dar in ultimul timp ce mai este corect pe acest joc?
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  20. Beka

    Beka User

    Joc din 2009...ati stricat jocul.
     
    crod și savuviorel_007 apreciază asta.