Feedback M.A.S.Q.U.E. Shiplookz™ - Personalizare Nave - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ©ØrrØsivΞ, 26 Mai 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Bine inteles, noul update aduce cu el noi buguri. Simplu si la obiect: repari dronele(scad de la lev 6 la lev 5) si nu mai poti sa le cresti levelul inapoi. Am incercat cu toate tipurile de NPC, iar punctele raman tot la 0. Solutia?
     
  2. Funcţia "Transfer" vine ca o îmbunătăţire faţă de ceea ce a existat până în prezent, perioadă în care aveaţi nevoie de acelaşi alt rând de echipamente.

    Dacă navele nu sunt identice nu puteţi utiliza funcţia "Transfer" şi va trebui să dezechipaţi echipamentul de pe nava sursă şi să-l echipaţi pe nava ţintă, la fel ca şi până acum.


    Nimic mai neadevărat!

    Există o steluţă, în colţul dreapta al Hangarului care, o dată apăsată, setează nava selectată în ordinea de priorităţi pt. procesul de Warp.


    Ulterior, navele astfel setate, le puteţi selecta / schimba la fel ca şi până acum, prin accesarea lor din meniul de lângă butonul Hangar:

    pic1.jpg
     
  3. cum e posibil sa imi dispara 5 nave(aegis,citadel,goli,veng si spearhed) si sa primesc cateva x4 si rachete cand eu am dat o gramada de uri pe ele?sper ca cei din conducere vor lua alta hotarare cat mai corecta
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  4. N-am apucat încă să colectez vreo cutie. Voi verifica cele sesizate cu proxima ocazie, mulţumesc!

    Vă referiţi la navele standard?

    Voi verifica şi voi informa echipa tehnică, mulţumesc!

    Problema este cunoscută deja celor din echipa tehnică.
     
  5. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    nu numai la nave standard ci si la designuri de nave , cred ca eventul de astazi o sa aduca f. mare nemultumire din partea jucatoriilor plus faptul ca este sfarsit de saptamana si nemtii nu lucreaza, DECE nu baga asti eventul la inceputul saptamanii ? il baga vineri ca sa ne enervam noi pana luni ? :))) Tare de tot Eventul :)))
     
    savuviorel_007 și crod apreciază asta.
  6. P!x3lL

    P!x3lL User

    Nici eu nu am navele standard: Goliat,Aegis,Citadel si Spearhead.
     
  7. In fundal la homepage, apar 2 imagini cu cele 2 nave noi, nemesis si tartar, sau ceva asemanator la nume, vor fi cumva si ele disponibile pe cursul eventului?
     
  8. relax

    relax User

    Meh.. un update facut fix de plictiseala, degeaba(nu ma ajuta, mai mult ma incurca si enerveaza, fiv-ar aspectu' navei de ras, pentru mine conteaza cum joaca unii si altii-printre care si eu-, dar la cat de bine se pricep cativa la programare, nici sa jucam nu putem).. foarte urat si pe deasupra si prost gandit. App., de cand cu smecheriile astea ale BP cu navetele.. dronele nu mai primesc puncte.. stiti voi.. lvl5-lvl6.. astept.
    P.S.: pare rau, am citit ulterior ca a mai raportat cineva problema cu dronele.. e, lasa ca nu strica.
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  9. da .navele standard. eu aveam 2 goli si acum am doar designuri (la toate cele 5 nave ).navele se luau cu uri si nu este normal sa le stergeti
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  10. Maidanezu

    Maidanezu User

    Ce naspa e aspectul al navelorr:(:(:(Naveti altceva de facut acum,am cheltuit uridium pe navele alea nenea,acum numai am nimic,numai design si plus de asta ,echipamentuull(tot tre sa schimb de pe un design pe altul echipamentul).Nici uridium in cutiute nu am gasit,nici protocoale nu merg,sa cresc dronele,= buguri peste buguri.O sa pierdeti clienti de joc pentru asta daca nu se schimba inapoi cum era inainte..
     
    Modificat ultima dată: 27 Mai 2016
    **Eva2013** și savuviorel_007 apreciază asta.
  11. Salut, pe langa toate cele mentionate de colegii de joc mai sus (ca poate navele le recuperam, dar nu prea cred, pretul lor actual da de inteles altceva..), ar mai fi o problema, care cred eu ca este destul de importanta si peste care trecem fara sa ne dam seama.. cei care au avut 10 hangare ce primesc?:eek:(pumni in ochi, ar spune unii:cool:), dar eu cred ca ar trebui o compensatie si ar trebui sa strigam dupa ea (ca la cata bascalie am primit in ultimul timp..:mad: macar ce ne apartine sa recuperam) pt. ca acele hangare au costat cateva sute de uri, la cei care au avut doar cate 1,2.. sarut mana pt. masa, dar cei cu 10.. cand sau mai scos anumite cpu de pe joc (de ex cele care cresteau camera la munitie), cei care le-au avut achizitionate si le-au fost luate/scoase de pe cont, au primit compensatii in schimb, am inteles ca ceva asemanator se va intampla si cu cei care au avut mai multe nave standard, de acelas fel, dar eu zic ca ar fi bine si frumos sa se ia in calcul si hangarele? care repet au costat cateva sute de uri.

    dar cine a fost de acord??? ar trebui sa facem un sondaj la vedere ca sa ne convingem..:cool: si nu doar acum, doar ca nu intereseaza pe nimeni de acolo, de sus:rolleyes:, pacat ca nu poate sa o ia decat in jos..:(

    si faza tare este ca pe prima pagina de joc, eventul apare ca ar fi inceput de marti..:confused:o_O dar vorba ta, mai bine il baga de vineri, nu de alta.. doar ca sa avem un weekend perfect..:):D
    • Start event: marți, 24 mai 2016, miezul nopții OSL
    • Sfârșit event: marți, 7 iunie 2016, 23:59 OSL
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Mai 2016
    Oscar_The_Owl, WIΖΛΓΔ și **Eva2013** apreciază asta.
  12. abc123

    abc123 User

    Designurile Goliath Razer si Nostromo Razer la fel... au disparut si-alea fara urma...
     
  13. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    mai este pe forum si tema. Amintiri. mai putin si o sa ajungem sa scriem si acolo : eeee, va mai aduce-ti voi aminte cand aveam toate navele si designurile si au venit cei dela BP si le-au furat si le-au dat la altii ))))
     
    player.one, Oscar_The_Owl și savuviorel_007 apreciază asta.
  14. johny25812

    johny25812 User

    unde au disparut toate halele ?
     
  15. acum vad si eu ca designurile razer au disparut o data cu navele:eek:bun asa.se pare ca cei de la conducerea noua vor distrugerea jocului.pacat de joc ca este frumos dar in felu asta or sa se lase de joc multi jucatori
     
    savuviorel_007 apreciază asta.
  16. Recitiţi tema şi vedeţi ce precizări s-au făcut cu privire la navele standard Aegis, Spearhead şi Citadel.

    Nava Goliath standard există în continuare, de sine stătătoare. De asemenea, pt. navele pe uridium de acelaşi fel, s-au acordat nişte compensări: citiţi FAQ - M.A.S.Q.U.E. Shiplookz™!


    N-au dispărut! Selectând nava Goliath standard, în partea dreaptă apare un meniu de unde veţi putea selecta design-urile "dispărute". Similar şi în cazul navei Nostromo.
     
  17. relax

    relax User

    Bine ca acum trebuie sa stau sa personalizez si bara de comenzi rapide pentru fiecare noua "nava"... ba da' eu chiar nu inteleg cum de pot unii sa fie atat de destepti... ce nu era ma bine inainte? Era gresit conceput hangaru' ala de a trebuit sa-l chinuiti asa? Incep sa cred ca prin compania aia se cam intampla ceva gresit.. ia aveti grija. Si poate scoateti si update-ul asta sa ne putem juca si noi linistiti.
     
  18. nu sau acordat nimic:(si nava standard goli nu este.deci nu pot pune razer sau iron care nu imi apar.nici celelalte designuri disparute
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  19. johny25812

    johny25812 User

    eu am avut design-ul Sentinel Arctic , unde este ? pai e castigat la eventu de iarna si acuma ramanem pierduti de acest castig ? daca a fost scos nu terbuia sa primim valoarea in uridium a unui design ? nu sunt singurul jucator ce a ramas pierdut de acest castig ... daca a disparut de ce nu a-ti dat Sentinel normal la cei ce au detinut Sentinel Arctic ? Nu mai spun ca la nava SPEARHEAD au disparut design-urile ELITE si VETERAN si am ramas doar cu nava simpla . CITADE simplu de ce trebuie sa-l cumpar din nou ? L-am cumparat odata cu uridium, apoi am cumparat design-urile prin payment , iar acuma trebuie sa-l cumpar din nou ? si la AEGIS daca au fost design-urile ELITE si VETERAN de ce au disparut daca nu a fost nava cumparata ?
     
    Modificat ultima dată: 28 Mai 2016
  20. Se prea poate să aveţi dreptate, în cazul dvs. (mă refere la Goliath standard). În cazul meu, nu mi s-a păstrat Vengeance standard. În momentul când vi se va returna / veţi deţine nava Goliath standard, veţi putea accesa şi design-urile respective.

    Asta nu înseamnă că sunt pierdute / dispărute ci doar că, în contextul în care există probleme legate de navele standard, şi acestea să se încadreze în aceealeaşi probleme.

    Recompense s-au acordat însă dacă susţineţi că nu aţi primit, va trebui să vă adresaţi suportului jocului, reclamând acest lucru.