LF 4

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de ☣Ήєłłßσŷ☣, 29 Iun 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. salut,ce este mai rentabil sa fac kapa sau sa adun cufere pentru a obtine lf 4?
     
  2. Cehn

    Cehn User

    Si și :)

    Fiecare iti aduce ceva in plus.
     
  3. Miuriel

    Miuriel User

    Daca nu esti full Hercules si LF-4 apucate de Kappa daca deja esti full Hercules si imi mai trebuiesc cateva LF-4 aduna uridum sa cumpara boty key.
     
  4. Silviu

    Silviu User

    Daca esti full Hercules aduna cutiute si fa poarta Epsilon.
     
  5. Pentru Lf-4 iti recomand ''Hades'' , este un portal frumos in care puteti sa luati toti membrii grupului Lf-4 nu doar tu, si in plus este si distractiv.
     
    Modificat ultima dată: 3 Iul 2014
  6. Silviu

    Silviu User

    Asta plecand de la premiza ca ai un grup de prieteni care au acelasi scop ca tine si vor sa faca Hades de mai multe ori ;)

    Edit: http://en.board.bigpoint.com/darkorbit/showpost.php?p=3281688&postcount=26

    25 Hades = 3 LF4
     
    Modificat ultima dată: 3 Iul 2014
  7. salut o antrebare daca faci hades pentru prima oara ai sansa sigura de a loa lf4 ¿
     
  8. I_love_RAP

    I_love_RAP User

    Nu este ca la zeta sau epsilon. Poti sa nu primesti sau poti sa primesti din prima...Eu am facut vreo 15-20 hades si nu am primit nici un lf4.
     
  9. Silviu

    Silviu User

    Nici la zeta sau epsilon nu sunt 100% sanse sa iei ceva din prima, de exemplu eu am luat primul havoc la a 2-a zeta, la prima nu am luat nimic. Insa primul epsilon mi-a dat lf4 si prima kappa hercules. Insa de la hades nimic pana acum.
     
  10. ursulet81

    ursulet81 User

    Am 5 hades si la al 4-lea am primit lf4 toti din grup.
    Nu stiu cat de rentabil este sa faci kappa...la mine se deschide foarte greu si prefer sa fac zeta(din cele 25 cheite trebuie sa pice ceva bun).
     
  11. Silviu

    Silviu User

    Kappa e buna pentru Hercules in opinia mea, dupa ce esti full nu are rost, sansele la lf4 sunt mici, mai bine faci epsilon sau cum ai zis tu, zeta, aduni cheite si le folosesti cand e sansa dubla.
     
  12. RazvanTare

    RazvanTare User

    Hades e mai greu de facut ca low?
     
  13. este mai usor low..

    plus ca il low nu folosesti multa munitie in caz ca duci lipsa:)
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 4 Iul 2014
  14. Fa-te full Havoc cu Zeta..faci 25 chei prada. Pastrezi cheiile pana in ziua in care sansa la LF-4 este dubla sau tripla etc..atunci iti incerci norocu`.
    Sau bagi Kappa pana esti full LF-4..sau Epsilon.