lasere

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de DonVioJr, 15 Apr 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. DonVioJr

    DonVioJr User

    Salut,
    Am nava echipata cu lasere lf4 normale la lvl 16. Daca scot 5 lasere lf4 normale si pun in loc 5 lasere lf4 (magmadrill, paritydrill, hyperplasmoid), imi afecteaza damage-ul? Am damage la fel sau mai mic?
    Multumesc!
     
  2. Bismut

    Bismut User

    Un LF-4 la nivel 16 ofera 212 daune.

    Magmadrill – Daune de baza 212 +5 daune bonus doar in PvP
    Paritydrill – Daune de baza 212 +5 daune bonus doar in PvE
    Hyperplasmoid – Daune de baza 212 + 0.5% HP bonus pentru fiecare laser in parte.
     
  3. Nivelul daunelor provocate atunci când veţi înlocui cele 5 lasere LF-4 ordinare cu lasere LF-4 îmbunătăţite, va varia doar în funcţie de bonusurile oferite de laserele LF-4 îmbunătăţite.

    Cum daunele de bază ale unui laser LF-4 îmbunătăţit sunt de 212, la fel ca daunele provocate de un laser LF-4 ordinar la nivel 16, daunele pe care le veţi provoca prin înlocuire rămân minim aceleaşi.
     
    True5.1 apreciază asta.
  4. avantaj pentru ce.i ce nu au laserele up gradare .cu noie lasere scutesti mult tp si uri pt ca sunt deja echivalentul celor la 16. altceva nu exista,din contra am vazut pe youtube 1 filmulet postat de 1 admin cu diferenta dintre lasere si se pare ca vechile lf 4 la 16 au daune constante la acelasi nivel ,cele noi ..nu chiar.
     
  5. rattyionut

    rattyionut User

    si atunci de ce le mai bagati ? cu ce ne ajuta? cu nimic.
     
  6. mobob

    mobob User

    \

    +5 pvp,+5pve,+0,5 hp de fiecare laser nou,in functie de ce alegi...sau ai...
    sau mai simplu spus,poti avea un lf3 in plus pve sau pvp,sau +15% hp ,daca ai toate sloturile pline cu astfel de lasere noi
     
  7. rattyionut

    rattyionut User

    da ma rog cum spui tu vine unul cu 200.000 dmg si te lamureste cu satu lucrurile alea cu +5 pe care le spui tu.
     
    Veneficus apreciază asta.
  8. mobob

    mobob User

    lool...eu doar ti-am zis cum stau lucrurile...ca vine unu cu 600.000 damage,care e vina mea ? daca privesti lucrurile din perspectiva asta,nu merita sa investesti nici in obtinerea de lf4..sa stai in x2 si sa impusti lordachii,si sa fugi in portal de cum apare o liniuta galbena,te descurci si cu lf2 luate pe credite...
     
  9. rattyionut

    rattyionut User

    asta am iteles dar e vb ca nu te ajuta in lupta cu nimic
     
    Veneficus apreciază asta.
  10. Dacă aţi ajuns singur la această concluzie, plecând de la faptul că nu vă obligă nimeni să vă procuraţi respectivele lasere, nu văd cu ce anume vă încurcă existenţa lor, în joc?!

    Cu siguranţă, există mulţi alţii care le găsesc şi le şi înţeleg utilitatea.

    Temă închisă.
     
    Bismut și [ARΣS] apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.