Sugestie Lasere mai multe la Citadel

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de Th3GuN, 7 Sep 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

Doriti ca citadel sa aiba mai multe lasere?

  1. Da, s-ar merita!

  2. Nu, cred ca imi ajunge cat e acum!

Sunt permise voturi multiple.
Rezultatele sunt vizibile doar după vot.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Th3GuN

    Th3GuN User

    Dupa un lung sir de discutii cu prietenii, m-am hotarat sa fac acest subiect, cu un aspect pozitiv pentru detinatorii de Citadel-uri. Eu, cel putin, cred ca aceasta nava are foarte putine locuri pentru lasere pentru marimea lui. Totusi.. el este o nava destul de mare, iar acest fapt nu este atat de ''realist'', deoarece, parerea mea, o nava mare, ar trebui sa aiba lasere mai multe. Sincer, cu 7 sloturi de lasere in Citadel.. nu faci mare chestie.. Dar desigur, acest subiect are aspecte pozitive, dar si negative, precum:

    Aspecte pozitive:
    *Sloturi pentru lasere mai multe.
    *Puterea de atac mai mare.

    Aspecte negative:
    *Niciunul (daca credeti ca aceasta sugeste are si aspecte negative, va astept cu comentarii)

    Deci, ca un ultim comentariu, o sa mai adaug o parere, precum ca Citadel-ului i s-ar potrivii macar 10, sau de ce nu, 15 sloturi de lasere. Cam atat am avut sa zic, sa speram ca aceasta sugestie v-a afii aplicata eventual cat mai curand. Daca aveti ceva de zis, sau de comentat, v-a astept cu mare placere cu un comentariu, bazat unic numai pe acest subiect.

     
    Modificat ultima dată de către moderator: 7 Sep 2016
  2. relax

    relax User

    Deci... tu vrei o nava cu daunele unui Aegis sau chiar ale unui Goliath... la valorile de HP si scut la care ajunge un Citadel?
    Recunosc, viteza nu-l prea avantajeaza(desi se prezinta cu o abilitate pentru cresterea acesteia), dar in cazul acelor daune pe caer ar putea sa le puna pe "tava"... nicio nava nu ii rezista, "fata in fata".
    Parerea mea, desi nu o sa-ti acord un vot negativ, pentru ca nu prea ma pasioneaza problemele de genul in joc si am cam vazut ce (*lipsa de*) imaginatie au cei de la BP cand vine vorba de noi nave sau echipamente.
     
    hiperion42 apreciază asta.
  3. Th3GuN

    Th3GuN User

    Relax, daca ai citi macar cu atentie, nu m-am referit sa puna exact 10 sau 15 sloturi de laser in Citadel. Am zis doar o parere. Dar nu cred ca ar deranja cuiva acest aspect, deoarece, nava este "scumpa" si la shop, dar si in licitatii, astfel, nu este permisa tuturor. Totusi, o sa mai adaug ceva legat de acest subiect, precum ca sloturile de laser de pe fiecare citadel (normal/veteran/elite), sa difere, ca si nivelul lor de accesibilitate. De exemplu, citadelul normal sa aiba 7 sloturi, al' veteran sa aiba 10 sloturi, si cel elite, sa aiba 15 (am dat doar un exemplu..). Nu vad nimic gresit legat de acest subiect, incat sa nu poata fii aplicata.
     
    G3n3sys apreciază asta.
  4. mobob

    mobob User

    ::))
    eu personal folosesc citadelul pentru transporturi in baza din 5.2......
    de asemeni,l-am mai folosit in anumite porti,la anumite valuri ,ca platforma pentru dat kamikaze,datorita valorilor mari ale hp-ului si scutului...

    citadelul e strict o nava defensiva....o marire a numarului de lasere l-ar transforma ,poate,intr-un culegator de paladium mai eficient...spun poate,deoarece desi i-ar mari capacitatea de a face fata unui SINGUR atacator,in cazul ca e atacat de mai multi,ar fi cam tot aia...oricum,tartarus e mult mai bun ,avind posibilitaea de a o sterge "strategic" daca e cazul....deci,sincer,chiar nu vad rostul unei astefel de implementari...fara suparare.
     
    hiperion42 apreciază asta.
  5. Th3GuN

    Th3GuN User

    Ce treaba are Tartarus-ul cu acest subiect? Aceasta postare este strict legata numai despre Citadel. Daca aveti si alte commuri "off topic", pastratile pentru voi. Oricum.. multumesc de comentariu.
     
  6. Bismut

    Bismut User

    Epic fail :))

    Votez nu.
    Daca s-ar implementa ce ai propus tu citadela ar deveni prea "overpowered".Toti jucatorii vor sta pe citadela deoarece la momentul actual aceasta nava se obtine foarte usor.
     
  7. Sondajul permite alegerea ambelor variante de răspuns!

    Temă închisă.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.