LAG INFERNAL

Discuție în 'Probleme generale' creată de *©*NietzSScheaN*©*, 14 Aug 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Pt EG1 cei dela VRU se pot conecta numai daca au nava pe hartiile mari, eu m-am conectat cu penita pe 3-5
     
  2. Am sesizat suportul tehnic.
     
  3. AENZUB

    AENZUB User

    am incercat si eu ce ai spus, eu de fapt eram pe 1 6 cu nava dar nu reuseam sa ma conectez cred din cauza ca e CRAZY CUBIKON si e prea multa solicitare pentru acea harta si ca urmare am activat o nava pe 1 8 si am reusit sa ma conectez , ms de informatie
     
  4. de aseara a inceput sa faca figuri jocul, am contactat suportul, iar raspunsul lor a fost "sterge cookie"
    sunt probleme pe servere, iar ei ma indruma in a sterge cookie... asta da competenta.
     
  5. am incercat si eu dar nu a mers
     
  6. AENZUB

    AENZUB User

    de fapt in acest moment sunt in noua poarta de event si e un lag de nedescris ,daca ai mai vazut ? fug eu dupa npc si sunt plini de hp si scud
     
  7. de cand a inceput eventul pe EG1 e un lag putin spus ,,INFERNAL,, petul si npc-urile se blocheaza si cand pui tinta pe npc dureaza 10-15 secunde pana sa atace
     
  8. Urăște

    Urăște User

    deci eu cu 70 pfs stau pe loc in poarta de event....nu pot face nimic de lagu asta -_- eg1
     
  9. AENZUB

    AENZUB User

    Buna ,va rog sa luati in calcul sa dati un restart la joc, Amplificatoare de Proxium se duc pe ape , multumesc ,spor la munca
     
  10. styv86

    styv86 User

    Asta este...trebuie sa nu stau pe joc ca imi expira amplificatoarele pentru noul event inceput ieri. Poate cineva autorizat ne poate spune orarul cand trebuie sa facem poarta de event fara sa irosim amplificatoarele cumparate benevol. Multumesc anticipat..:oops:
     
  11. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Din pacate asa a fost si la eventurile trecute :(( si asa ( se pare ) ca o sa fie si la eventul asta :( . Ca sa faci portalul asta o sa trebuiasca sa va lasati de servici si sa jucati dimineata caci seara vine baba cu muraturiile in gura :(
    Pana la urma cred ca BP-ul intentionat provoaca situatia asta. Sa le fie rusine.

    Baieti si fete mai bine va uitati la un film bun decat la camuflajul asta de darkorbit !!, o seara faina va doresc
     
  12. Ce se intampla cu pagina de joc?!?! Nu vad porti,drone,bara de comenzi sau alti jucatori....sunt singur cuc??? ce se intampla?
     
  13. COZMIN

    COZMIN User

    ''Cauzele pot fi diferite. Începând cu probleme locale (suprasolicitare Flah Player, suprasolicitare conexiune internet, eroare grafică/CPU, TeamSpeak sau ICQ etc), și continuând cu probleme regionale precum fluctuații la furnizor sau probleme la serverele noastre.
    Purtăm responsabilitatea pentru problemele ivite la serverele noastre. Din acest motiv, fiecare mișcare a serverelor este înregistrată, pentru a putea identifica cea mai mică fluctuație, ca astfel să putem compensa jucătorii în cazul unei erori.

    Când se întâmplă acest lucru, compensațiile se acordă automat în următoarele 48 de ore, acest lucru urmând a fi anunțat corespunzător în forumurile noastre.

    Pentru toate celelalte cauze nu ne putem asuma nicio răspundere, dat fiind că nu avem nicio influență asupra acestor factori, de exemplu asupra calculatorului tău sau asupra furnizorului tău de internet.''

    Unul din raspunsurile celor de la bipoint, ţi se potriveste şi ţie Mr.blad
     
  14. Iarasi au inceput Lagurile :))) ceea ce ma deranjeaza pe mine este faptul ca numai pe hartiile VRU ( europa globala 1) sunt probleme si asta deja de 5 ani ;:(((( cum este posibil asa ceva ??
     
  15. ii ceva lag si intru ori unde su dau start la joc se face pagina alba :( dupa 5-6 refresh merge
     
  16. Exact, trebuie mai multe refrresh-uri, dupa ce CHROME da eroarea:
    - - -
    "This page isn't working
    www.darkorbit.ro is currently unable to handle this request
    HTTP ERROR 500"
    - - -

    Acest bug a aparut azi, dupa restart server de la ora 5:30 (ora server).


    Sasha_Katza , EG6
     
  17. o fost si inainte de ora 5:30 pt ca toata noaptea am facut porti si am adunat cuti tot pe eg6
     
  18. Veneficus

    Veneficus User

    HTTP 500 error

    That’s odd... the website can’t display this page


    The site may be under maintenance or could have a programming error.

    idem eg4
     
  19. Abia daca ma pot conecta pe joc. Imediat ce intru am un lag infernal.
    Eg 7
     
  20. LîØnZ

    LîØnZ User

    AG 2 la fel....