LAG INFERNAL

Discuție în 'Probleme generale' creată de *©*NietzSScheaN*©*, 14 Aug 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Ce se intampla fratilor???? Ce e cu lagu asta??? NU poti face nimic pe jocu asta de cateva ore bune. Nici porti, nici pe harti ca se incarca zici ca am net de 1kb/s.
    Nici um moderatori nimik sa ne lamureasca si pe noi?
     
    Warlegends apreciază asta.
  2. Da este pe serverul de joc global 1 .
    Am intrat pe alt server si este ok ..eu am bagat ceva banuti in bustere si acum vroiam sa iau uri sa bag in porti da nam ce face cu el ca nu merge serverul:)) asteptam .
     
    Warlegends apreciază asta.
  3. Bunicul

    Bunicul User

    asa a fost de vineri , dela ora 16 a inceput sa mearga din ce in ce mai greu pana la ora 18 cand a inceput sa nu mai meaga deloc pina dimineata la restart, ce se intampla cu Globalui 1 ???
     
    Warlegends apreciază asta.
  4. iar merge jocul din cale afara de rau!!!! introducem chestii noi cat cuprinde , dar nu poti nici macar sa sari un portal fara sa-ti dea reconect de vreo 5-10 ori. ce sa mai zicem de jucat,, nici nu pot inainta pe harta. felicitari
     
    oraco și Warlegends apreciază asta.
  5. Warlegends

    Warlegends User

    Astazi ora 1:30 minute a inceput lagul este un dezastru !!!!Am tinut sa informez nu am pretentii la nimic doar sa ma pot juca nu vreau despagubiri s-au alt ceva :)O zi placuta !!
     
    **cat_men** apreciază asta.
  6. Așa este, jocul se pare a fi afectat de un lag neobișnuit.

    Situația este cunoscută și se lucrează la eliminarea cauzelor care provoacă acest inconvenient.
     
  7. Bismut

    Bismut User

    Cred ca este vorba si de ce pc ai...eu unul astazi am stat de la ora 11 dimineata pana la 8 seara pe joc si nu am avut deloc lag.
     
  8. E vorba de un ”trafic” nedorit către server-ele BP. Deocamdată nu dețin informații suplimentare, cert fiind doar faptul că sunt probleme de dinamică a jocului.
     
  9. Bunicul

    Bunicul User

    nu inteleg dece celelalte servere functioneaza numai G1 nu? Face-ti si voi un restart din ziua de 11 august sa da-ti si voi recompense pe masura !!! Ma intrb cum fac astia puncte de Rang cind nu functioneaza jocul ????????
     
  10. Eventul asta (Hitac)ca si altele necesita un PC mai performant..
    dar si hartile fara Hitac sunt afectate si jocul nu mai e cursiv..
    Si la eventul asta zic BYE-BYE
     
  11. Nu doar server-ul EG1 a fost afectat ci şi restul server-elor.
     
  12. nu doar eventu asta Hitac ci cam toate eventurile din utima vreme au adus probleme jocului,partea rea e ca nu se face nik inainte de lansarea unui event,astazi dupa ce a intrat hitacu pe harti nici nu ma mai pot conecta
     
  13. LîØnZ

    LîØnZ User

    nici eu nu ma pot conecta pe ag2, se blocheaza la ''conexiunea va fi stabilita'' si se incarca la nesfarsit(pe alte sv merge sa ma conectez)
     
  14. QUALYQULA

    QUALYQULA User

    la mine cel putin pana apareau 30 40 nave cu hitacu mai mergea in reluare apoi deloc vedeam doar cum se misca in reluare parca se derula pe ag2 pe eg7 mergea mai bine
     
  15. Nu este vorba de pc, cum au mentionat altii mai sus, ci doar de dinamica jocului, precum a mentionat si administratorul. Sper sa se remedieze cat mai repede posibil. O zi buna!
     
  16. Iara un event cu multe probleme si un lag de practic nu poti juca!! tin sa mentionez ca nu e de la pc-ul meu sau de la conexiunea de internet. Uneori stau ctv ore bune pe dark si nu intampin lag chiar deloc, joc cu toate efectele la maxim si nu am probleme. Ei zilele astea....jale, nici macar 1 nava nu poti bubui ca dai 2 salve si ai inghetat 5-10 sec. s-au te trezesti bubuit:(
     
  17. relax

    relax User

    Ai citit cele cateva anunturi si clarificari facute pe aici prin forum?
    Poate intelegeai.
    Se cunoaste.
     
  18. *T.REX*

    *T.REX* User

    si de ce am demage la drone de la 8 la 10 daca nu ma lovit nici un jucator?
     
  19. Bunicul

    Bunicul User

    Toata saptamana trecuta au fost atacuri DDoS asupra serverelor DO, se pare ca si acuma sunt atacuri dar inca nu se poate comfirma.
    Trebuie sa va asteptati la buna functionare a jocului deabea la sfarsit de saptamana
     
  20. mobob

    mobob User

    daca nava iti este distrusa ,indiferent din ce motiv (patrunderea in zona de radiatii,lovirea de mine,sau de catre npc-uri) dronele primesc daune,la fel ca si in cazul distrugerii de catre un alt jucator.