intrebare pentru un veteran al jocului sau un admin

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de GaBy, 27 Mar 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. GaBy

    GaBy User

    buna ziua , sunt un player de pe europa globala 5 , si am si eu o intrebare , tot am auzit anumite variante de raspuns dar vreau sa ma conving , daca un jucator se banuieste ca ar fi pe ``bot`` sau pe ``program`` si eu ma duc inamic fiind il distrug pe harta companiei lui sa zicem in 1-2 eu sunt vru , el se repara imediat pe portal si pleaca din portal sa zicem cu 10% sau 20% hp , eu il sparg iar , el se repara iar si tot asa , il sparg si nu mai iau recompensa pe el , mie ce imi da prin cap `` hai sa il sparg pana il las fara drone`` si continui sa il distrug , intrebarea este , sunt pasibil de vreo sanctionare? ma refer la pushing sau altceva de genul , eu nu cunosc acel player , nu am misiuni cu nava lui , adica am beneficiu ca este trecut la numar de nave distruse , in rest nu am nici un avantaj decat sa imi satisfac dorinta de al lasa fara drone .

    va multumesc!
     
  2. TheReaper

    TheReaper User

  3. ΛŤЯØX

    ΛŤЯØX User

    la un moment-dat nu o sa mai primesti recompensa pe el si daca abuzezi posibil sa fii acuzat de pushing ... dar stiam ca pushingu se considera daca is 2 nave de pe acelasi IP
     
  4. dai bataie:)) dar ai grija ca s ar putea sa te bage si la pushing din cate stiu eu.zi simie care e acel player
     
  5. GaBy

    GaBy User

    asta vroiam sa stiu , daca ma poate lamuri un moderator sau un admin daca sunt pasibil de vreo penalizare , am specificat , nu am nici un avantaj ca il distrug de cat ca este trecut la numar de nave , in rest misiune nu am cu nava lui , exp si onoare nu imi trebuie de pe nava lui , nu stiu ce nationalitate este , dar sigur nu este roman , as vrea sa stiu , cand nu mai iau recompensa pe el sa ma opresc sa nu fiu sanctionat? sau sa incerc sa ma distrez distrugandui dronele , nava este leonov , va dati seama ce exp si onoare pot lua de pe nava aceasta , dar ca chestie , o distrug ca asa este construit jocul pe distrugeri de nave.

    romeo , nu voi da numele ca nu este fair-play , poate am gresit eu acuzandul , poate este doar un jucator se repara imediat si iese din portal sa il distrug cu gandul ca poate ma baga la pushing , sau poate am dreptate si foloseste ceva ilegal.
     
  6. Hermes

    Hermes Guest

    Informatii detaliate despre cum actioneaza sistemul antipushing gasesti <<aici>>.
     
  7. GaBy

    GaBy User

    multumesc de raspuns domnule HERMES , dar eu unu tot nu am inteles daca sunt sau nu pasibil de penalizare , mai pe romaneste , DA sau NU? asta stiam si eu ca dupa 5 distrugeri recompensa scade , dar daca eu continui sa il distrug si continui sa il distrug pana ma plictisesc eu (ma plictisesc foarte greu) sunt pasibil de pedeapsa? un raspuns da sau nu m-ar ajuta .
     
  8. Înainte de a lua amploare fenomenul de utilizare a programelor nepermise, sistemul de penalizare pt. acţiunea de pushing ţinea cont doar de nr. de distrugeri provocate unui anumit(-e) cont(-uri), fiind foarte puţin probabil ca un utilizator (victima) să poată îndura o asemenea "umilinţă" de bună voie, fără a exista un anume "aranjament".

    În prezent, se poate distruge un utilizator ori de câte ori se doreşte (ţinându-se cont de limitările existente în ceea ce priveşte recompensa primită).

    Atunci când un cont de joc este analizat pt. pushing, sunt analizate mai multe aspecte şi nu se limitează strict la nr. de distrugeri provocate sau la ce "i-a dat prin cap unuia sau altuia", indiferent de lacrimile de crocodil vărsate, ulterior, de unul sau altul. ;)

    Exemplu de analiză: cum poate un cont de nivel 10 să distrugă un cont de nivel 21, de 5 ori consecutiv, în mai puţin de 2 minute? :rolleyes:

    Pushing-ul se poate realiza în mai multe feluri...grijă mare la cât de greu "vă plictisiţi"!
     
  9. GaBy

    GaBy User

    deci , ce am inteles eu pana acuma , ca trebuie sa il distrug cat iau recompensa apoi sa il las in pace , nu stiu daca am inteles bine dar eu asta am inteles , am specificat nu am misiuni cu nava lui singurul beneficiu fiind ca se pune la distrgeri de nave , in rest nimic, iar Domnul corosive , aseara a fost helix hour unde primeai 396% uridiumul platit , cu 79 de euro luam 1.320.000 uri , aproximativ , cu rabat si premium cu reducere la key verzi sa faci o nava mica de level 5 poti face la un event full apis zeus si lf4 , ma refer la un event intreg ,, apoi iesi la vanatoare cand ai level 5 poate bate acea nava playeri de level 21,22 cu mare usurinta , levelul se face repede cu misiunile de acuma , doar un exemplu, cand esti premium te repari instant , greseala asta o face multi si sa fii distrus foarte repede
     
  10. RaiZZeN

    RaiZZeN User

    daca ajungi sa nu mai iei recompensa pe un inamic pe care-l distrugi de foarte multe ori, crede-ma ca nu se pune la nave distruse, si nu iei puncte de rang...se pune doar la misiuni.
    Cat despre intrebarea principala, sigur ca poti. de ce ai fi penalizat distrugand un inamic care nu vrea sa se dea batut, stiind ca oricum nu iei nimic pe urma lui? este absurd sa fii penalizat pentru asta.
    Daca ar fi fost asa usor sa iei ban pentru asta, as merge si eu pe hartile inamice, la clanuri cu care am razboi, i-as lasa sa ma distruga de vreo 20 de ori si ar lua toti ban.
     
    GaBy apreciază asta.
  11. mobob

    mobob User

    poti sa te duci linistit si sa "spargi" respectivul jucator de cite ori vrei tu....atita doar ca singurul "beneficiu " al tau va fi consumul de munitie....probabilitatea sa il lasi fara drone e destul de subtire,deoarece pentru a reusi asta trebuie sa il distrugi de peste 200 de ori daca este echipat in mod corespunzator...