Feedback Intrebare deschisa pentru BIGPOINT...

Discuție în 'Actualizări și idei' creată de Veneficus, 26 Sep 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
?

doriti un raspuns la aceasta intrebare de la dezvoltatorul acestui joc?

  1. da

    86,3%
  2. nu

    13,7%
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Veneficus

    Veneficus User

    observ ca nesimtirea trisorilor din acest joc ajunge la inaltele cote avute inaintea "marii banari" (ne)facute de BP...
    in speranta ca mai exista utilizatori corecti in acest joc lansez urmatoarea intrebare pentru BP:

    BP faci curatenie in jocul asta eliminand din el toate conturile trisorilor ?

    avantaje BP: va castiga increderea utilizatorilor corecti.
    dezavantaje BP: va pierde castigul financiar oferit de trisori.
    avantaje utilizatori corecti : scapa de trisori si vor putea juca un joc corect
    avantaje utilizatori incorecti : au ocazia sa dovedeasca ca pot juca si cinstit.
    dezavantaje utilizatori corecti : vor fi foarte putini.
    dezavantaje utilizatori incorecti : vor pierde toata (ne)munca depusa pana acum.

    daca considerati ca naivitatea mea e fara limite si considerati utopic sondajul... puteti sa nu votati...nu e greu...
     
    Modificat ultima dată: 8 Oct 2017
  2. Bismut

    Bismut User

    Raspunsul actual pentru aceasta intrebare il poti gasi aici.
     
    Sтєρнαη apreciază asta.
  3. mobob

    mobob User

    din pacate in clipul ala nu e decit o parte din raspuns...pentru ca vedeti voi,acolo se vorbeste doar de BOTI ....
    si cum sa va spun eu...botii ca botii,sint deranjanti doar in masura in care au din belsug munitie,in rest,sint tinte facile daca vrei sa faci rang pe ei...dar pe mine ma doare burta mai ales de cei cu programe de lupta...si se aia,nu sufla o vorbulita macar in raspunsul respectiv...
    in orice caz, am votat da ...desi sint mici sperante sa fie de folos ...
     
  4. Veneficus

    Veneficus User

    nu prea cred...
    dar daca insisti...
    si afirmi ca tu acolo ai gasit raspunsul la a mea intrebare... fii purtatorul de cuvant al dezvoltatorului pana la capat si ...da tu un raspuns in locul imparatiei BP la întrebarea mea de mai sus...

    partial ai dreptate insa întrebarea mea cuprinde toti trisorii acestui joc.
     
  5. mobob

    mobob User

    da veneficus,eu am inteles foarte bine asta.doar am punctat ca pe bp ii intereseaza doar sa atace botii,care le produc LOR daune,si nu isi dau absolut deloc interesul sa neutralizeze programele de lupta,care ne produc NOUA daune...parerea mea,coane fanica!
     
  6. Veneficus

    Veneficus User

    repet...
    partial ai dreptate...
    botii le produc LOR daune dar sunt impartiti in doua categorii...
    1. botii care fac si achizitii in joc. acestia aducând si beneficii...
    2. botii care nu fac achizitii in joc. acestia dauneaza cel mai tare imparatiei sale BP...
    "programatii" diferit de boti le aduc doar beneficii...lasand la o parte faptul ca au pierdut multi utilizatori corecti din cauza lor.
    de fapt din cauza ambelor categorii de trisori...

    idea e simpla... conform regulamentelor BP trisorii nu au ce cauta in acest joc!
    raspunsul BP la întrebarea de mai sus va face lumina...
     
  7. Bismut

    Bismut User

    Dezvoltatorul vrea sa desfiinteze programul bot nu utilizatorii care il folosesc, acestia vor fi sanctionati.
    Deocamdata se lucreaza la unirea serverelor, mutarea jocului pe client, rezolvarea lagului (care in mare parte e gata), gasirea unei modalitati pentru puncte de rang si altele care trebuiesc terminate in acest an.

    P.S.: Nu le poti face pe toate odata batand din palme, parerea mea este ca jocul se indreapta spre o cale buna.
     
    Sтєρнαη și *N!NO* apreciază asta.
  8. Veneficus

    Veneficus User

    hmm...asta speri tu? sau...

    ce vorbesti? care trebuie terminate??? iti spun eu ce trebuie...mai exact trebuia de la prima samanta aparuta in joc.
    trebuie sterse definitiv toate conturile trisorilor din acest joc! punct!

    clasamentele clocaie de trisori si tu ai pareri optimiste...
    voi repeta acelasi lucru:
    RUSINE BIGPOINT!!!
     
    -*AIRFORCE*- apreciază asta.
  9. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Dela BP nu poti sa astepti nimic, imi aduc aminte de melodia lui Marius Dragomir :))) ( un ***** avea o iapa ) in locul tiganului puneti BP-ul :)))
     
  10. CapoHrx

    CapoHrx User

    Din pacate BP nu va elimina trisorii si conturile lor de pe joc. Strategia noua adoptata in cazul DO este sa contreze prin soft si IT functionarea programelor externe. La asta se rezuma lupta contra trisorilor. In speranta ca programele externe vor trebui actualizate mai des, ele fiind in acea perioada neutilizabile, lumea nu le va mai cumpara/folosi. DO nu ataca trisorii sa nu piarda clienti, ci programele folosite de acestia, poate, poate nu le vor mai folosi.
     
    *N!NO* și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  11. Veneficus

    Veneficus User

    este o tema dedicata unor astfel de discutii...

    asa o fi?
    eu zic sa lasam raspunsul pe seama BP si sa nu aruncam cu presupuneri...
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Sep 2017
  12. Veneficus

    Veneficus User

    nu eram foarte curios de motivul votului tau... fiecare are dreptul la propria opinie direct proportionala cu capacitatea de intelegere...

    insa poate ai bunavointa sa subliniezi unde anume in intebarea mea catre BP :

    ai vazut cuvântul ''codati'' ???
     
  13. 1bismut a postat un video unde se explica ca va veni un val de banari si tu ai spus ca nu se explica totul in acel videoclip
    2oare codatii nu sunt trisori?
    am vrut sa explic si de ce am votat nu
    nu vreau sa incep iar sa ma contrazic cu voi deoarece nu intelegeti si nu suntem nici pe tema dedicata acestei probleme
    asa ca iti voi explica pe intelesul tau si cat mai prost posibil:
    autoclick=daca faci referire ca vii aproape de cineva si acel cineva pune click-ul pe tine e ceva usor(ai minimap il vezi dinainte sa iti intre in raza de lasere asa ca muti cursorul pe traiectoria sa) pe intelesul super: e ca si cum vezi pe cineva care vine cu viteza (te semnalizeaza)si te dai pe banda ''incepatorului'' dar tu nu faci asta si stai tot pe aceeasi banda ! Pe inteles do: din cate explicatii s-au dat tu tot nu poti intelege asta
    Autolansare EMP cand vezi racheta de gheata=racheta de gheata este diferita de alta racheta (culoare) o poti vedea cu usurinta(multi o folosesc la inceput bataliei sau la sfarsit cand fug) deci in momentul cand incepi o bataie te astepti la acea racheta sau la sfarsitul bataii asa ca esti atent PE INTELES super-super : faci loc ambulantei!!!!
     
  14. Veneficus

    Veneficus User

    bismut a spus:

    iar la respunsul meu:

    nu a putut sa se transforme in purtatorul de cuvant al dezvoltatorului si sa raspunda la o intrebare care nu era adresata lui.

    fa bine si te hotaraste...sunt sau nu sunt "codati" in jocul asta?


    ehh...nu a prea tinut...se zice ca are picioare scurte...
     
  15. **eagle1**

    **eagle1** User

    Domnule Mos-Craciun ,nu incerca sa explici lucrurile in felul tau desi stii exact la ce face referire WIΖΛΓΔ , sau poate nu ...

    Frumoasa comparatia cu semnalizare , esti pe aproape deci stii ceva , dar nu explici corect .
    Deci esti singur in mijlocul hartii si vezi o rafala din neat (asta ar fi semnalizarea) si nu fugi in portal (asta ar fi banda incepatorului) , ramai in continuare pe harta si te trezesti cu Big Brother care te capaceste fara ca tu sa reusesti sa pui macar click pe el , uneori mai apuci si tu sa dai doua trei rafale cand scutul tau e zero si viata jumatate .;););)

    Poate daca ar exista varianta de joc in Slow Motion , ai putea avea timp sa vezi culoarea si tipul rachetei si ai avea timpul necesar sa aplici EMP-ul dar , daca jucatorul mai este si premium ... vezi racheta in timp ce te repari :D:D
    Ca sa te fac sa intelegi , desi stii situatia : R-ICE3 , are timp de actiune 2-3 secunde ; pana ochiul vede ,creierul comanda si mana executa ... trece cel putin 1 secunda . Asadar , sa lansezi EMP , in acelasi timp , sau la cateva milisecunde , cand esti atacat cu R-ICE3 e de domeniul fantasticului , sau poate omenirea a evolut si ...cyborgii au ajuns printre noi .:):):):)
     
  16. Continuarea "off-topic-ului" în această temă va fi sancţionată în conformitate cu regulamenttul în vigoare. Aviz amatorilor!
     
  17. **eagle1**

    **eagle1** User


    Cand a fost deschisa tema Blocare conturi bot 13 ianuarie 2014 , in primele 4 luni (perioada in care se anunta numarul de conturi blocate pentru utilizare de programe interzise ) au fost blocate aproximativ 9000 de conturi . Probabil staful DO a realizat gravitatea (continuarea anuntarii numarului de conturi blocate putea sa inspire unii jucatori ,,plictisiti'' sa adune conturile anuntate blocate si ar fi fost surprinsi sa vada ca numarul este comparativ cu numarul de jucatori activi zi de zi ) si a schimbat anuntul la modul ,,un nou val'' , blocand astfel orice tentativa . Mai mult : ultimul anunt apartine domnului ©ØrrØsivΞ si este facut in 10 februarie 2017 !!! De atunci si pana acum ori s-a blocat scriptul de detectare ori s-au curatat serverele de trisori :):):):)
    In felul asta s-a lasat sub semnul indoielii faptul ca , conturile trisorilor sunt blocate sau nu . Ba chiar mai mult a incoltit o alta idee si anume ca numai anumite conturi se blocheaza , pentru ca pe joc zilnic sunt aproape acelasi numar de jucatori .
    Daca mai punem in balanta si faptul ca orice raport la suport se incheie cu celebrul ,, contul raportat va fi supus verificarii , dar rezultatul nu va fi comunicat : va asiguram ca avem un script de detectare ce ruleaza permanent '' , indoiala creste si mai mult .
    Domnule Veneficus , v-ati facut curaj si ati lansat acesta intrebare indrazneata (cu subanteles) . Sper sa primiti raspunsul dorit , desi asa cum ziceti ... naivitatea dumneavoastra este fara limite .

    PS: Dupa 8 ani pe jocul asta eu am obosit sa astept sa fie curatate serverele de trisori . Asa ca ... ai : varianta 1 , sa iti vezi de jocul tau schimband hartile cand nu ai loc de ei ;
    sau varianta 2 , renunta sa mai joci .
    Daca noi jucatorii corecti am adopta varianta 2 , oare ce s-ar intampla cu acest joc ? Eh , asta e intrebarea pe care ar trebuii sa si-o puna staful DO ...
     
  18. Bine spus :) Oricum jocul s-a dus de cand au banat trisorii "BOTII":D:D
    Cand erau trisorii pe harti toata lumea se plangea de ei ca de ce nu ii baneaza etc... Acum multi au ajuns sa planga dupa ei :D:D
    Cand erau ei macar mai vedeai harta plina si mai faceai o misiune cv acum absolut nimic.
    Chiar daca se jucau cu ce nu trebuie era imposibil sa nu fi bagat in jocul asta bani.
    Dar asta este ati primit ceea ce ati dorit :D:D
    Daca am spus asta sa nu credeti ca eu sunt CONTRA cu asta... dar asta este adevarul.
     
    *N!NO* apreciază asta.
  19. Veneficus

    Veneficus User

    trisorii sunt pe harti in continuare...

    nu cred ca sunt asa multi...

    adevarul tau...si nu prea coincide cu al meu...
     
  20. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    cum să credem aşa ceva cînd recunoşti cu atîta candoare :
    cîţi ani ai !? :p;)
     
    Veneficus apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.