Intrebare Bonus Box

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de Dotistu1, 23 Mai 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Dotistu1

    Dotistu1 User

    Am si eu o intrebare de ce dintr-un aproximativ de stat la cules , de o ora , o ora jumatate , fac doar 3k maxim cu indulgenta uridium , odata ce am pet cu 10 protocoale d'alea de uridium + bagat in prima parte pentru +la uridium , sa nu uit de dublu , pana ieri faceam destul de ok , ce s-a intamplat s-a schimbat bonusu la ele ? Ati bagat ceva special si se lasa asteptat vreun premiu de 1 milion uridium sau ce doamne iarta-ma ? :))))Am stat prea mult la cutii sau care e explicatia , am dat un ban pe duplicator nu mi se pare ceva NORMAL
    Astept si eu o lamurire , va multumesc
     
  2. mobob

    mobob User

    Desi nimeni nu iti va confirma "oficial",deoarece ,in teorie,aceasta masura a fost eliminata, exista o anumita limita de uridium pe care o poti culege intr-un anumit interval de timp...apoi cantitatea de uridium din cutii scade dramatic (adica pardon,scade frecventa cu care iti pica cutii cu uridium)...
    Ideea e,evita sa bagi doua saptamini consecutive duplicatorul...baga o saptamina,apoi joci o saptamina la npc-uri,porti ,etc,apoi mai bagi o saptamina.astfel vei avea randament maxim de pe urma duplicatorului....
     
  3. Dotistu1

    Dotistu1 User

    Daca asta e logica celor de la BG inseamna ca au o logica perfect stupida :) Daca dupa 24141 de chestii noi adaugate pe acest joc cu o sansa minuscula de a face uridium din npc cu 6 k dmg , ei vor sa stau si la inceput tot la NPC decat la cules e clar .
    Multumesc de raspuns zi buna sa ai
     
  4. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Mai shimba si tu hartile , mai ia o pauza dupa o ora de cules si curata memoria cache.
     
    CRIS_03 apreciază asta.
  5. mobob

    mobob User

    ::))
    nu au nici un efect aceste ...."manevre". randamentul culesului revine la normal doar dupa citeva zile de "abstinenta".chestie testata personal,in mai multe ocazii. e drept ca nu si in ultimele citeva luni,dar tinind cont ca acest lucru e valabil de ceva ani incoace,e putin probabil sa se fi schimbat.
     
  6. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Nu te contrazic pentru ca nu sunt un culegator inrait cu toate ca am registru pilot 20 % + 4% si pet doar 3% , dar am observat ceva, prima cutie bonus cind schimb harta 90 % din cazuri e cu uridium iar in diferite intervale de timp se schimba procentajele cutiilor adunate adica : perioada in care prindeam mult uridium perioada cu multe extra energi sau munitie creditele nu le pun la socoteala pentru ca nu scad sub 50 %.
    Pacat ca nu am notat intervalele respective .
    P.S. Poate e doar impresia mea dar la mine parca e mai generos mozilla decit explorer sau chrome .
     
  7. Dotistu1

    Dotistu1 User

    Schimb harta destul de des chiar , pentru a mereu vin inamici si ma imping sa schimb harta.
    Vad ca acum tot si-a mai revenit .
     
  8. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Observatie .
    Cind sunt singur pe harta nr cutiilor par a fi putine cind apar inamici parca se inmultesc insant .
     
    Modificat ultima dată: 28 Mai 2017
  9. :))deja stiu cum faci acele cutii de ti-a scazut drastic uri/h
    unii zic probabilitate,altii zic nr-ul playerilor pe harta , din cauza ca ai facut cutii ceva timp probabilitatea de gg,uri iti scade si iti revine dupa ce stai cateva sapt pe tusa(nu il folosi chiar asa de des:rolleyes:)
     
  10. mobob

    mobob User

    Si inca o treaba,dotistul1.
    spuneai ca ai 10 protocoale de colectare....tot experienta m-a invatat ca e necesar ca petul sa aiba lesa cit mai lunga.deci sa ai pe el si protocoale de radar...
    prin incercare si eroare,in final,pentru mine cel putin,proportia cea mai eficienta este 5 radar cu 7 colectare (protocoale de nivel 3,evident),sau chiar 6 cu 6 in anumite circumstante (inamici la vinatoare,caz in care trebuie sa te misti permanent cu nava la viteza mare,pentru a incerca sa stai la distanta de orice punct rosu care iti apare in vecinatate...)
     
  11. Dotistu1

    Dotistu1 User

    Fiecare e liber sa-si expuna parerea, spre exemplu pe globala mea 4-3 este full mai mereu , insa tot gen o ora ori fac 10 k uri 8 7 depinde ori 1/2 k ce mi se pare absurd , ori cateva ore fac bine iar o zi mai nimic :)
    mna deja imi cere 38 k sa deschid al 11-lea slot , mi se pare enorm mai bine las asa:))
     
  12. depinde cati jcuatori sunt pe mapa respectiva :) nu chiar mereu vei primi bine la cutiute.chiar daca ai dublu sau nu ,tot sansa aia de a primi uri o ai :) sper ca mam exprimat bine salut ;)