Inceputuri...

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de andreisoony, 16 Noi 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Salut, joc DARKORBIT de mai mult de 2 luni si am deja full lf 2 + 4 flax-uri, Goliath Bastion si nu stiu ce sa mai fac in joc acum ca sa ajung si eu sa dau cate 50K damage. Nu stiu cum sa fac mai multe credite ca sa incep sa licitez pentru iris si lf3. Sau credeti ca ar trebui sa fac altceva. Sunt lvl 11.

    P.S. As vrea sa intreb, cand ma uit la gameplay-uri vad ca jucatorii au cate 100K de rsb 75 sau ucb , cum e posibil asa ceva? intraldoilea rand de unde au ei formatii drone de 100K uri si de unde au asa de multi PET ca ce asa de usor sa faci uridium in DARKORBIT ???
     
  2. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Intai incearca sa te duci la palladium , fate full lf3 , fa-i zeta sa aduni cheite sa faci si apisu intre timp , full havoc si dupa baga un premium sa vezi ca cresti si tu, la inceput pt. oricine este greu , da trebuie sa ai un pic de rabdare.
     
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    caută-ţi un clan bun, fă-ţi prieteni printre jucătorii cu adevărat experimentaţi, citeşte cu atenţie manualul darkorbit. astea sunt cîteva cerinţe de îndeplinit din partea oricui care vrea să înţeleagă jocul şi să-l joace la modul serios. altfel ai să mai joci două luni fără nici un progres semnificativ şi ori ai să te lasi de joc (cel mai probabil), ori ai să începi să devii cotizant (destul de probabil, dacă ai suficient orgoliu şi multă încăpăţînare)
     
  4. ursulet81

    ursulet81 User

    In 6000 de ore ajungi sa tragi cu 50k, daca ai noroc la lf4 chiar peste 50k :).
    Nu prea ai ce sa faci cu goliath cand ai doar 4 flaxuri, mai bine incerci leonov si stai in mici, cresti onoarea sa poti vinde cu maxim promerium din skylab,.... era sa uit sa ridici la maxim skylab-ul cat mai repede.
    ...parca 80 milioane de credite faceam pe saptamana cu promerium vandut in baza, transferat normal din skylab pe nava.
    Eu pentru lf3 am adunat uri(din cutiute)si irisii :)... incearca sa ii iei totusi la licitatie.
    Cand esti mic faci mai repede uri(strangi cutii in PVP sau distrugi NPC-uri si aduni cutiute in acelasi timp) decat credite.
    Cauta sa faci 10k uri la 2 ore sau chiar mai putin de 2 ore(distrugi npc-uri unu dupa altu si strangi cutii in acelasi timp ;) ).
    Cand esti full lf3 si full irisi incearca sa intri intr-un clan bun(cu multe aliante la palla).
    Si cum pofta vine mancand...
    Lasa ofertele pe bani reali ale BP-lui pe cand vei fi expert si joaca normal.
    Jocul cere mult timp si bani celor care nu-l au....
    Spor la facut uri si credite, bafta ;)
     
  5. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    In 6000 de ore e mult , daca bagi rabat/premium imediat dupa ce ai macar full lf3 apisu si zeus ..si un pic havoc , o sa cresti imediat cu aceste 2 avantaje.
     
  6. Corina-ro

    Corina-ro User

    La nava pe care o ai si la dotarile tale nu poti castiga uridium in mod decent din distrugerea npc-urilor.Ca sa iti faci o nava decenta fara investitie materiala(bani),trebuie sa te axezi pe cutiute bonus in pvp(iti recomand nava spearhead)iar pt. credite foloseste skylab-ul(iti trebuie 3-4 luni sa duci rafinaria de promerium la 17-18)cat despre clanuri uita de ele(clanurile serioase nu accepta membri cu drone flax) adica flaxati in termeni mai ''plastici''.Cat despre cei cu nave ''super tari'' pe care ii admiri tu aici fa abstractie de ei,2 tipuri de jucatori au nave ''beton''.1-cei care au un card bancar generos(5%).....2-asa numitii jucatori de bug-uri,programe ilegale,etc(90-95%),spor la joc.
     
    ursulet81 apreciază asta.