Anunț Îmbunătățiri "Parasite Tide"

Discuție în 'Eventuri' creată de -pianoman-, 13 Mai 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. -pianoman-

    -pianoman- Community Team Team Darkorbit

    Salutări, Piloți!

    Ne bucurăm să vedem că vă distrați în cadrul eventului Invazia paraziților, primind în același din timp partea voastră recomandări de ajutor spre a-l face încă și mai bun.

    Mai întâi de toate, vrem să vă anunțăm că ne preocupă problema pushingului din prezent care pare a deranja majoritatea membrilor comunității, de vreme ce jucători trișori încearcă să ajungă în vârful clasamentelor folosind un comportament de joc incorect. Ca atare, sistemul de pushing aplicat în cadrul distrugerilor normale se va aplica de acum și în cadrul eventului. Începând cu a cincea distrugere a aceleiași nave/persoane nu se vor mai primi puncte de clasament pentru event. Cei care au practicat pushingul anterior se pot aștepta la o sancțiune și suspendare temporară din cadrul jocului.

    Mai mult, pentru clasamentul eventului Invazia paraziților vom lua în considerare doar distrugerile din hărțile superioare ale companiilor (de la x-5 încolo) precum și din hărțile PvP. Sperăm ca acest lucru să încurajeze cât mai mult participarea numeroasă a jucătorilor cu nivele de joc mici deși suntem conștienți că acest lucru afectează întrucâtva abilitatea noilor useri de a câștiga puncte de clasament cu ajutorul distrugerilor.

    Am sesizat de asemenea bucuria voastră de a colecta părți de portal Kronos din cutiile bonus inițiale ale eventului. Am intenționat ca acest item să fie de fapt un altul dar luând în considerare cele întâmplate, am discutat acest aspect și adăugat acum chiar și mai multe părți de portal Kronos pentru a fi găsite. Mergeți deci și căutați-le acum!

    Totuși, nu uitați că unele cutii bonus de event reprezintă capcane și conțin doar paraziți infecțioși.

    Cu referire la plângerile primite despre prețul muniției de event, dorim să clarificăm faptul că nu am intenționat ca aceasta să fie utilizată în întregime în lupte PvP (chiar dacă provoacă daune x4) ci, primordial, pentru a răspândi virusul. Chiar și așa, pentru a face eventul încă și mai atractiv și distractiv, vom oferi o reducere de preț, adăugând de asemenea și muniția infecțioasă conținutului disponibil în cutiile bonus event.

    Nu în ultimul rând, vrem să clarificăm de ce NPCul Gygerim nu și-a făcut încă apariția. După cum poate ați sesizat, pe parcursul primei zilei de event doar cutiile bonus event erau active. NPCurile Gygerthrall au început apoi să apară în cea de a doua zi.

    Am planificat ca eventul să se desfășoare ca o reală epidemie, devenind mereu mai periculos. De aceea, caracteristicile eventului apar pe rând. Așteptați-vă să vă încercați puterile cu NPCul Gygerim începând de mâine încolo.

    Sperăm ca aceste modificări să vă aducă bucurie. Distracție plăcută pe orbită!

    Echipa voastră Darkorbit
     
  2. -pianoman-

    -pianoman- Community Team Team Darkorbit

    Salutări, Piloți!

    În urma restartului de server anunțat în prezent, NPCul Gygerim va deveni mai greu de ucis, urmând de asemenea să ofere și recompense îmbunătățite.

    Salutări din partea,
    Echipei voastre Darkorbit
     
    ÐΣSŦΛİИΣÐ și papillon1980 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.