Feedback "Îmbunătățire LF-4" - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ©ØrrØsivΞ, 22 Feb 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. observ ca dupa resurele pe care le putem primi zilnic din misiuni , pt a upgrada 36 lf4 avem nevoie de 3 ani in capat (fara 14-15 zile , daca nu pica februarie cu 28 ) nu-i rau
     
  2. din cate vad eu(poate nu vad bine)am full lf4 la 16 pe nava care joc si 8 lf4 la 3 pe pet.asa cum am si scris am controlat si cu alte nave pe care am tot full lf4 dar nu la 16 si pe asamblare tot 5 lf4 am pentru nou lf4.
    p.s.intradevar am multe lf4 la nivel 0,2,3,4 dar eu intrebam de ce imi arata doar 5 lf4 pentru construirea celui nou?de ce tine cont ?ca din cate vad nu conteaza ce ai pe nava-pet si e altceva.eu am 124 de lf4 la diverse nivele (la nivel 0 am peste 50 de ce numai 5 pot construi?)
     
  3. da joc laserele de pe nave pe amble configuratii sa vezi daca te ajuta cu ceva
     
  4. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    BP-ul isi bate joc de voi :))
     
    Veneficus apreciază asta.
  5. 10 tethratrin de la misiune pe zi x 30 de zile x 12 luni = 12 lf4 permanent :)) de azi intr-un an o sa avem si noi 12 lf4 la alagere in stoc :)) e ca o reteta de la doctorul de familie :)) sa nu ne imbolnavim
     
  6. Există o problemă legată de neafişarea Bifenonului în clientul 3D, atunci când setaţi efectele grafice ("Effects") pe "Scăzută". De asemenea, acelaşi lucru se întâmplă când mutaţi cursorul de la "Calitatea grafică: Personalizată" în poziţia scăzută.

    În plus, bifenonul nu este vizibil în clientul 2D.

    Cumva vă aflaţi în vreuna din situaţiile menţionate mai sus?
     
  7. Domnule Corrosive aveti idee daca recompensele de la misiuni se vor marii ? pentru ca in felul acesta nu stiu zau cand vom putea beneficia de lf4 in viitorul apropiat
     
  8. Se pun doar laserele neechipate. Sa fii foarte atent cand craftezi noul lf4, sa nu ai pe bara vreun lf4 lvl 16, ca ti-l crafteaza pe ala. pune pe bara un lf4 lvl 1.
     
  9. Arise

    Arise User

    nu stiu de unde ati tras aceasta concluzie pentru ca anuntul oficial suna cam asa :

    Misiuni

    Există acum misiuni permanente zilnice și săptămânale în Poarta Galactică, de unde poți aduna minereurile necesare pentru îmbunătățiri.

    Zilnice

    • Misiunile se vor reseta zilnic la 4:30 UCT

    • Există trei grupuri de misiuni, fiecare grup conținând trei niveluri de dificultate

      • Ușor – Ușor de terminat, dar cu recompense mai puține;
      • Mediu – Mai dificil, cu recompense mai multe;
      • Greu – Foarte dificil, cu recompense foarte generoase.

    • După acceptarea unei misiuni, jucătorii o pot termina oricând doresc. Când o misiune este activă, jucătorii nu pot accepta o altă misiune zilnică din niciunul dintre cele trei grupuri de misiuni

    deci "jucatorii nu pot accepta alta misiune zilnica cand o misiune este activa" . Asta inseamna ca termin o misiune si pot accepta alta, nicidecum ceea ce sustineti dumneavoastra si anume ca imi aleg 1 din 3 zilnic
     
    liberalul13, WIΖΛΓΔ și Зauцeb6274 apreciază asta.
  10. Buna seara

    Da, joc pe clientul 2D.
     
  11. eu am toate lf4 puse pe nave si din cate se pare din raspunsurile adminului oricum nu poti sa craftezi decat cele cu lvl mic sau chiar lvl 0 nu cele la 16.interesant e ca la mine si pe o nava goala tot 5 imi arata))
     
  12. Salut,
    as avea o intrebare despre noile inbunatatiri aduse la LF4...

    LF4 Magmadrill
    in PVP - dmg total = 217 puncte, aceasta va fi valoarea de baza in calculul de upgrade la dmg final?
    sau se va folosi valoarea 212 si se mai adauga 5 puncte dmg la final de calcul?

    LF4 Hyperplasmoid – HP 212+ .5% HP boost per laser
    .5%hp boost... va creste cu upgrade aduse laserelor sau nu?

    multumesc, Constantin
     
  13. Problema a fost rezolvată şi acum ar trebui să puteţi vedea bifenonul şi în versiunea 2D a jocului.

    În prezent, un laser clasic LF-4 îmbunătăţit nu mai poate primi upgrade. Ca atare, daunele de bază sunt 217. Orice alte bonusuri se adaugă la valoarea de 217.

    Valoarea de 212 corespunde unui laser LF-4 clasic cu upgrade la nivelul 16.


    În conformitate cu informaţiile primite de la dezvoltatorul jocului, mecanica jocului permite ca îmbunătăţirea să poată fi adusă doar unui laser LF-4 clasic.

    Textul din anunţul din Newsletter este eronat şi va fi corectat în viitor.
     
    Modificat ultima dată: 25 Feb 2017
  14. Cehn

    Cehn User

    "Problema a fost rezolvată şi acum ar trebui să puteţi vedea bifenonul şi în versiunea 2D a jocului."

    Parțial rezolvata:
    Practic semnul grafic pt bifenon este vizibil sub un cargo ... ceva de genul unui poliedru, ceea ce ar fi ok.
    Dar acest semn nu mai este vizibil dacă după distrugerea unui NPC a fost generata o cheie verde.
    Soluția în acest caz este sa pui petul pe colectare, daca nu vrei sa stai lipit de cheie pana dispare.
     
  15. Bismut

    Bismut User

    Maxim HP pe nave

    Toate bonusurile de HP:

    -Max Hull I si II la Pilot Bio = +50,000 HP
    -Full Hercules pe toate dronele = +20% HP
    -Drone Formation (Inima sau Molie) = +20% HP
    -Double HP Booster = +20% HP(excludem bonusul de la prietenii din grup (+5% HP) putem ajunge la +50% HP)
    -Hyper Plasmoid nivel 1 HP Bonus = +0.5% HP pe laser in nava/drone(poate fi de asemanea echipat si pe PET dar nu v-a avea nici un efect asupra navei, ci v-a creste doar HP-ul P.E.T.-lui)
    -Bonus HP Nava - Saturn (+20% HP) si Centaur (doar +10% HP)

    [​IMG]

    Sursa - Radiance
     
    kk12 și Samariteanul apreciază asta.
  16. Bismut

    Bismut User


    Sursa ~ Firefox (GA_James)
     
  17. zefira97

    zefira97 User

    naspa bismut nu stie sa calculeze domnul acum 2 zile ma rugat 1 coleg de clan sa-l las sa faca 1 test dmg pe mine ca a terminat de isi facut tot la 16 si cu x4 dat 90 k 95 k si 103 k si rsb 138 k 142 k si 149 k deci acel domn a calculat gresit sau nu a facut teste de dmg sa vada
     
  18. Bismut

    Bismut User

    Uite si un test dmg aici:
     
  19. zefira97

    zefira97 User

    eu ziceam de cele normale nu de lf4 magma
     
  20. Bismut

    Bismut User

    da, a uitat si de upgradeul la drone, si acel 10% bonus dmg cand ai full havoc el la calculat pentru 35 lasere + de acea variatie a dmg-ului de 25%