Feedback "Îmbunătățire LF-4" - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ©ØrrØsivΞ, 22 Feb 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Nu cred ca intelege nimeni ce vrei tu sa spui.NU POTI AVEA NICI UNUL DIN CELE 3 LF4 IMBUNATATITE DACA NU AI DISPONIBIL UN LF4 STANDARD SI PUNCT!
     
  2. Probabil prea obosit....

    Rectific: daunele de bază ale unui Unstable LF-4 sunt de 220. Ca atare, daunele de 212 corespund unui LF-4 vechi, cu upgrade la nivelul 16.

    Cu toate acestea, anunţul de pe pagina "home"...


    pic1.jpg

    ...face referire la Unstable LF-4.

    Aştept în continuare feedback-ul dezvoltatorului jocului.
     
  3. V-au fost şterse doar intervenţiile off-topic. Restul sunt la locul lor.

    În rest, ceea ce vreţi să spuneţi dvs. dar nu vă ajută limba română, este că un LF-4 îmbunătăţit echivalează cu un LF-4 vechi, cu upgrade la nivel 16.
     
  4. Am si eu o nelamurire
    pentru un laser iti trebui 160 Kyhalon iar pe saptamana poti face doar 70 de Kyhalon=> ca in 3 saptamani pot face un laser?
    Alta problema ar fi 16 Tetharin pe zi si ne trebui 300 pentru nu....adica 16 zile pentru un laser?sau dupa ce termin misiunile zilnice imi arata si altele tot in aceeasi zi mai grele?
     
  5. Arise

    Arise User


    Misiuni

    Există acum misiuni permanente zilnice și săptămânale în Poarta Galactică, de unde poți aduna minereurile necesare pentru îmbunătățiri.

    Zilnice

    • Misiunile se vor reseta zilnic la 4:30 UCT
    • Există trei grupuri de misiuni, fiecare grup conținând trei niveluri de dificultate
      • Ușor – Ușor de terminat, dar cu recompense mai puține;
      • Mediu – Mai dificil, cu recompense mai multe;
      • Greu – Foarte dificil, cu recompense foarte generoase.
    • După acceptarea unei misiuni, jucătorii o pot termina oricând doresc. Când o misiune este activă, jucătorii nu pot accepta o altă misiune zilnică din niciunul dintre cele trei grupuri de misiuni

    23.02.2017 - 18:31
    [​IMG]Ai rezolvat cu succes misiunea "Raid asupra Sibelonilor"! (277

    toate bune si frumoase, doar ca au disparut celelalte 2 misiuni zilnice, respectiv cea cu barracuda si cea cu ubersibelon. de ce?
     
  6. Si la mine am terminat misiunea cu baracude a disparut cea cu sibeloni ....
     
  7. Multumesc de interventie si pentru ca i-ai explicat pustiului ce eu am incercat in postarile anterioare..El probabil era derutat pentru ca scria in anuntul de pe pagina principala despre u-lf4 dar la asamblare ne cere lf4 standard
     
  8. Veneficus

    Veneficus User

    din curiozitate...a facut cineva un calcul cat costa logurile pentru 1 set complet de lasere ” imbunatatite”???dar pentru 3 seturi???
    din punctul meu de vedere pretul lor e exorbitant...
    oare care tip de utilizatori vor fi primii care vor fi full cu noile lasere???
     
  9. Bismut

    Bismut User

    crezi ca toti sunt ca tine ?
    sunt multe persoane care au 50 punte si +30k log disk ...
     
    mobuto apreciază asta.
  10. undeva pe la 2,5 mil uri cu reducere+rabat
    dar log-urile nu sunt problema ,ci resursele pe care trebui sa le obtii din misiuni ...
     
  11. mobuto

    mobuto User

    sunt unii pe forum care se chinuie cu limba romana insa vad ca si matematica constiuie o problema pentru altii...veneficus,ca un bun coleg de forum am sa te indrum spre lumina un log disc e 300 uridium iar daca ai premium si rabat costa 210 ok? asadar cu premium si rabat 210(uri) x 400(logdisc) = 84.000 uridium,fara premuim si rabat 300 x 400 = 120.000 clar pana aici? deci pentru 45 de lf4 (goliat + pet) facem asa : cu rabat si premium punem 84.000 x 45 = 3.780.000 fara rabat si premium 120.000 x 45 = 5.400.000.
    daca nu te descurci sa multiplici cu 3 sumele de mai sus sa zici,sunt aici ca sa ajut :)
     
  12. „20%din piratii distrusi nu lasa nici un cargo--procentul este asemanator cu sansele de drop pt noua resursa-bifenoltriheximetilsalicilatdezarzavatwhateverteapa.
     
  13. aveti dreptate am pe pet 8 cu nivel 3.in rest sunt toate la 16.dar totusi de ce le vede doar 5?o sa incerc si pe alta nava cu full lf4 sa vad .oricum multumesc de raspuns
    p.s. am trecut pe o nava cu lf4 la 0 ,2,3,4 si imi arata ca tot 5 lf4 am pentru asamblare si pe una cu 10 lf4 unstable tot 5.poate asta e limita?sau este o eroare?
     
    Modificat ultima dată: 23 Feb 2017
  14. Sunt curios dupa tot acest feedback negativ ce atitudine se va lua. Si nu e vorba numai despre romani, pe toate forumurile este jale. Laserele sunt bune, bine gandite, bine balansate, insa ca de obicei Bigpoint nu reuseste sa le implementeze intr-un mod pozitiv. Nu din prima incercare, sper eu.
     
  15. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Nu o sa gasesti nimic pozitiv in jocul asta pt ca totul se bazeaza pe bani reali, si in viitor o sa vede-ti ca fara bani nu o sa mai poti sa joci !!! se apropie momebntul !!
     
  16. Veneficus

    Veneficus User

    ca mine ? cum ?

    nu...

    eheee...pentru resurse sigur se vor gasi ceva ”metode” ...
     
  17. În primul rând, nu v-am făcut "analfabet" iar în al doilea rând nu v-am făcut eu! ;)

    Deocamdată, am o anumită autoritate în acest forum, inclusiv aceea de a "judeca" anumite aspecte.

    Am mai spus-o şi cu alte ocazii: cât timp aveţi acces la un PC şi la serviciul internet, să daţi vina pe şcoală şi / sau condiţia socială nu este o scuză.


    :) ...ce? unde? Într-adevăr, aţi dovedit ceva dar nu ceea ce susţineţi!

    Cred că doar în sevraj se pot întâmpla astfel de reacţii...sper că sunteţi bine!

    "Vacanţă" plăcută şi însănătoşire grabnică!

    Căutaţi mai bine: HANGAR / GESTIONEAZĂ / INVENTAR / ARME. Din ceea ce pot vedea eu, deţineţi clasicul LF-4 la nivel 0 de upgrade precum şi numeroase LF-4 clasice, la nivel 2 şi 3 de upgrade.

    Nu vă grăbeşte nimeni să îmbunătăţiţi LF-4. Din punctul meu de vedere, este un aspect pozitiv că un LF-4 nu se poate îmbunătăţi peste noapte.

    Misiunile au 3 grade de dificultate. Dvs. decideţi ce grad de dificultate alegeţi, recompensa misiunii corespunzând gradului de dificultate.

    Odată aleasă o misiune cu un anumit grad de dificultate, doar acea misiune poate fi efectuată în ziua respectivă. În următoarea zi aveţi posibilitatea să alegeţi o misiune cu un grad de dificultate diferit de cea precedentă.


    Atât de la Cubikon cât şi de la Deadly Battleray am primit, de fiecare dată, Bifenon.

    Singura eroare care am întâmpinat-o a fost aceea că unul dintre Deadly Battleray a dispărut de pe harta de joc când încă mai avea aprox. jumătate de HP până să îl distrug.


    Dacă va râmâne cum este în prezent, practic Magmadril este un LF-4 clasic cu upgrade la nivelul aprox. 22 (~8,4%). ;) Diferenţa este că acest bonus de daune se va aplica, în cazul Magmadril, doar în luptele PvP.

    Un LF-4 clasic, la nivelul 16 beneficiează de un bonus de daune de + 6,0% atât în cazul PvP cât şi în cazul PvE.
     
    Modificat ultima dată: 24 Feb 2017
  18. Vladut

    Vladut User

    Scuzati,n am prea inteles,azi am facut mis cu 12 ubersibeloniti,dar cum pot alege alta misiune(cu grad de dificultate mai ridicat sa zicem) atata timp cat nu am de unde alege avand disponibila o singura misiune..
     
    Veneficus apreciază asta.
  19. Citiţi cu atenţie anunţul!

    Odată acceptată o misiune cu un anumit grad de dificultate, doar acea misiune poate fi efectuată în ziua respectivă. Celelalte două misiuni se dezactivează şi nu pot fi efectuate:

    pic1.jpg
     
  20. Vladut

    Vladut User

    Despre asta vorbesc,aveam doar misiunea cu 12 ubersibeloniti,nu aveam ce alege. Poate nu am fost atent si m-am grabit s-o accept iar celelalte doua s-au dezactivat. Maine am sa fiu mai atent si revin cu un post.
    LE. Misiunile sunt unde trebuie sa fie,nu am fost atent. Ms.
     
    Modificat ultima dată: 25 Feb 2017
    Veneficus apreciază asta.