Feedback "Îmbunătățire LF-4" - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de ©ØrrØsivΞ, 22 Feb 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Doriţi să "traduc" ce anume am scris mai sus?!

    Dacă aveţi neînţelegeri legate de informaţii publicate în alte medii de comunicare, vă rog să cereţi lămuri acolo de unde aţi preluat informaţia.

    Deci...acolo!


    De unde reiese că este vorba de 5% daune?!
     
  2. Cehn

    Cehn User

    "Upgrade armă

    Jucătorii trebuie să adune ingredientele din rețetă și să aibă un LF-4 disponibil pentru a realiza upgrade-ul.
    • Toate laserele LF-4 îmbunătățite vor fi la nivelul de bază după upgrade, indiferent de nivelul precedent;"
    Poate obțineți mai multe informații:
    1. Sunt superioare unui LF-4 cu upgrade (ma refer la damage firește)?
    2. Aceia care deja au toate LF-4 upgradate sunt pedepsiți/penalizați?
     
    Modificat ultima dată: 23 Feb 2017
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nu, pare mai degrabă un stimulent ”prietenesc” made in bigpoint în vederea următoarelor cheltuieli necesare ! :)
     
    Veneficus apreciază asta.
  4. Cred ca niciodata nu o sa putem tine pasul cu BP.
     
  5. Ne poti spune daca la hyper plasmoid se pune bonusul de 0.5% la toate laserele, inclusiv la cele de pe pet? 0.5% din Hp de baza, sa zicem 256k la goliath sau din hp maxim posibil(cu hercules, inima si duble pe HP)?
     
  6. ideea e ca unii care au bagat milioane de uri in upgrade-uri vor avea aceleasi beneficii cu jucatorii care au lf4 de lv 1 , grozav update ...
     
  7. Intr-adevar, asta e cel mai nasol update. In twich au spus ca vor tine cont de cei care au cheltuit bani sau au pierdut timp ca sa isi faca upgrade-urile si ca vor avea un bonus din start. Se auzisera zvonuri precum ca noul lf4 va fi craftat dintr-un lf4 actual+ resurse, dar ca vor pastra lvl de la lf4. Adica un lf4 lvl 16+ resurse va genera un nou lf4 direct la lvl 16. Era mult mai bine. Eu am upgradat 3 hangare, pentru a-mi fi mai usor pe harti si acum vad ca toata investitia mea e pierduta.
     
    crod apreciază asta.
  8. Bunicul

    Bunicul User

    Ha-ha, eu stau mai bine ca tine :)) am numai 2 hangare upgradate, al treilea... bine ca am mai asteptat :)
     
  9. _ro_

    _ro_ User

    Buna ziua, vreti sa spuneti ca ce e lf4 upgradat in lvl 16 se pierde totul ?
     
  10. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    DA
     
    Veneficus apreciază asta.
  11. _ro_

    _ro_ User

    si noua cine ne da uridium bagat pe upgrade in LF4 , ne da cineva ceva inapoi din uridium consumat ? sau ramane asa in bataie de joc ??!
     
  12. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Dupa cum a spus colegul de mai sus, miki 70, era vorba sa se primeasca o recompensa pt cei care au bagat uri in up-grade. Acuma asteptam sa vedem pina unde ii duce capul pe astia ca dela ei ne putem astepta la orice :(
     
    Veneficus apreciază asta.
  13. Conform ultimelor modificări transmise de către dezvoltatorul jocului, anunţul a fost modificat după cum urmează:


    Ca atare, deşi am cerut detalii explicite în ceea ce priveşte noua caracteristică a jocului, până atunci pot presupune următoarele:

    - îmbunătăţirile pot fi aduse doar noului LF-4, cel obţinut în prezent în Asamblare;
    - în cazul daunelor, bonusul este de +5 puncte de daune şi nu +5% daune.

    Voi reveni în momentul în care îmi vor parveni mai multe informaţii.
     
    motanu_1990 apreciază asta.
    • Laserele îmbunătățite nu pot beneficia în prezent de upgrade-uri.
    • Chiar nu citeste nimeni pana la capat?
     
  14. _ro_

    _ro_ User

    da, numai jucatori au de pierdut! .. se stie acest lucru.
    daca e doar lf4 care e in asamblare e ok, sa zicem!
    dar daca umblati la lf4 normal castigat din porti si cutii verzi, etc. e o mare realizare pentru BP sa ne furati pe fata, nu va suparati ca zic, asteptam si noi, noi detalii mai detaliate sa stim ne lasam de joc sau mai avem sperante!? :)
     
  15. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    la fel am fost ”momiți” și cînd au introdus registrul pilot : ”investiți în registru căci vă va fi mai ușor să faceți uridium”, apoi au introdus ”noua inteligență” a npc-urilor !
    desigur, avem deschisă și portița către o speranță firavă : ”Laserele îmbunătățite nu pot beneficia în prezent de upgrade-uri”. că prezentul ăsta se poate extinde pînă hăăt departe în viitor este, desigur, la latitudinea dezvoltatorului la fel cum decizia de a proceda la noul upgrade nu ne-a fost impusă de nimeni. :eek::rolleyes:
     
    Veneficus apreciază asta.
  16. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    O sa aflam exact dupa ce o sa inceapa eventul :)
     
    Veneficus apreciază asta.
  17. _ro_

    _ro_ User

    eu sper ca e vorba despre lf4 care e la asamblare, sa nu fie lf4 normal care l-am luat cu greu din porti realizate si cutii!
    ramane de vazut! ;)
     
  18. Eu cred ca vor exista upgrade-uri pe viitor si este foarte posibil sa coste mai mult sa upgradezi un laser nou decat un lf4 actual. Asta este doar o supozitie. Cred ca momentan nu vor sa ne sperie cu upgrade-urile :))))) si asa ne va lua foarte mult timp sa facem rost de noile lf4. Au ei timp sa adauge si upgrade-urile intre timp.
     
  19. Conform unei noi precizări primite din partea dezvoltatorului jocului, bonusul de daune PvP / PvE este de 212 + 5 = 217 daune.

    Ca atare, nu poate fi vorba decât de noul LF-4 întrucât doar acesta are daune de bază de 212.

    Cu toate acestea, pe un cont de test unde nu am decât clasicele LF4, fară niciun nivel de upgrade, acestea îmi sunt luate în considerare pt. a fi "îmbunătăţite" ....voi încerca să lămuresc cum stă treaba.
     
    motanu_1990 apreciază asta.