Harta ??? 2015 !

Discuție în 'Probleme generale' creată de drdistractie123, 10 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. _wadzer_.

    _wadzer_. User

    domnilor admin uitati cum clanu roma de pe europa globala 3 folosesc programe si chiar aveti dovezi ce mai stati?? luati masuri
     
  2. :) "domnule" Ame daca nu posedati aptitudinile necesare pentru acest joc , si altii le au ,nu inseamna ca altii folosesc programe ci doar ca sunt mai buni ca tine:) si ca altii care cauta tot timpul o scuza cand iau bataie :) si daca tu stai toata ziua pe alte nave si faci porti .. nu ai cum sa inveti jocul :) inveti sa faci porti si sa le inchizi pe formatia x:) in loc de veteran :)
     
    Mos-Craciun apreciază asta.
  3. Lovim din nou:cool:
    [​IMG]
     
  4. cradu78

    cradu78 User

    Exista BOT PT A SARI IN HARTA BONUS... practic el face incercarile in locul tau, fara ca tu sa pierzi timpul cu incercari... pe EG-7 clanul TR si BOHN sunt zilnic in "marea harta bonus"... din cauza asta au fugit toti jucatorii corecti din joc iar BP stie ca daca ii baneaza pe trisori nu vor mai exista decat npc-uri... DarkOrbit s-a distrus singur pt ca n-a luat masuri cand trebuia!!!
     
  5. Veneficus

    Veneficus User

    loviti ?? din nou???
    pe cine loviti din nou???
    ce loviti ???

    eu vad 5 utilizatori in harta ??? in acelasi grup care nu lovesc nimic...
    e un motiv de lauda pentru tine ca ai reintrat in harta ??? ...?
    auzi la el...impresarul..."Lovim din nou:cool:"

    altii fac salturi ore dupa ore ( nu e cazul meu...sa nu te ia valul) sperând sa intre in acea harta si vii tu sa le trantesti poza de mai sus in nas ...
    te face sa te simti superior ???
    nu esti...eventual poti lua in considerare contrariul...
     
  6. o fi si domnul ceva admin etc,... asta arata cat de bine se desfasoara jocul eu am peste 8000 de jumpuri facute ma dat de 2 ori in harta si ma scos automat afara...am scris la suport dar degeaba ...exact pentru asta am sa ma las de acest joc necinstit sufera de coruptie BIG POINT .Pe mine mau banat 14 zile au luat din onoare si experienta am luat amplifuri de experieta onoare dmg... pe bani nu pe uridium....cateva luni de zile bune ...si in timpul eventului Influeta domni de la big point au considerat ca am facut pusing eu distrugand jucatori bott pe care sistemul nu ii poate detecta 8 miliarde de experieta facute in 6 luni plus amplificatoare luate pe bani sau dus pe pusca pentru ce ?Sa vad acum ca stau 5 jucatori in harta secreta dintre care suta la suta unul e admin sau ...altceva .
    Mai dau si in .........
    ADIO BIG POINT ADIO DARK ORBIT SIGUR E MAI BINE ASA!!!
     
    Modificat ultima dată: 4 Sep 2017
    INVICTUS apreciază asta.
  7. Nu vad nici un jucator cu rang de admin in poza respectiva:D
    De fapt sunt 6, 5 in grup si cu cel care a facut poza 6:D
    Inca o lovitura din partea lu' Mд®ÝU$●Øяіgіиαℓ
     
  8. Domnul nu este admin, nici măcar vreunul dintre cei ce apar în filmare!

    Şi eu sunt admin însă acest statut nu mă împiedică să deţin un cont de joc ca oricare alt utilizator şi să interacţionez în cadrul jocului cu alţi utilizatori.


    :) ...chiar aşa, erau jucători "bott"?! Hmmm...ce coincidenţă bizară... din ce pot observa eu, navele "bott" distruse de dvs. şi care au condus la aplicarea cuvenită acţiunii de "pushing", aparţineau unui aceluiaş "utilizator" român, fiind înregistrate pe aceeaşi adresă de e-mail plus alte câteva detalii care nu se cuvine a le desconspira pt. a menţine viabilitatea metodelor de detectare a acţiunilor de "pushing".

    Domnii de la BP nu doar că au considerat ei că dvs. aţi făcut pushing, dvs. chiar aţi făcut pushing iar faptul că dvs. aţi achiziţionat diverse articole, indiferent de modul în care le-aţi achiziţionat, nu vă scuteşte de a nu respecta regulamentele.


    Observ cum vă tot plângeţi prin diverse teme despre "nedreptatea" ce v-a fost făcută.

    Cu toate acestea, pe lângă cele de mai sus menţionate, "uitaţi" să menţionaţi câteva "etape" în "dezvoltarea" contului dvs. de joc, etape de care nu puteţi fi mândru, pt. care contul de joc a mai fost sancţionat în trecut şi care nu sunt accesbile a fi cunoscute utilizatorilor ordinari însă, mie şi dvs. ne sunt cunoscute.... :rolleyes: ...lăsaţi piatra jos, "prestaţia" dvs. nu vă îndreptăţeşte a fi cel care o aruncă! ;)


    Cât despre situaţia "jucătorilor bott pe care sistemul nu ii poate detecta", asta este o cu totul altă problemă, care există, oficial este în atenţia dezvoltatorului jocului spre a fi combătută / rezolvată şi care nu vă dă dreptul de a utiliza un stil de joc care vine în contradicţie cu regulamentele în vigoare.
     
    True5.1 și [RØΣΔ]Squirrel apreciază asta.
  9. Pt. restul participanţilor la discuţie: dacă discuţiile nu au legătură cu subiectul temei, nu au ce căuta în această temă. Orice alte discuţii "off-topic" vor fi sancţionate ca atare!
     
  10. Veneficus

    Veneficus User

    sunt curios...
    daca tu deschizi un cont cu toate datele de identificare diferite de toate datele utilizate pana acum , un alt admin coleg de al tau de unde va sti ca acel cont e al tau sau nu...
     
  11. pai ideea este sa nu se stie ca este admin asa ca nu va sti decat el ca este admin nu si altii
     
  12. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    un admin poate verifica orice cont !
    cu puţin efort, poate să îi fie de ajuns doar numele contului dar cunoaşterea serverului ajută foarte mult iar cu acp, identificarea unui admin care manevrează un cont este un lucru relativ uşor de făcut.
    conturile care răsar în harta cu pricina precum ciupercile nu trebuie să fie neapărat ale unor admini, e suficient însă ca cei care le mînuiesc să aibă aces la informaţiile la care au acces adminii sau moderatorii aşa că... :rolleyes::)

    "informaţia nu înseamnă cunoaştere. cunoaşterea nu înseamnă înţelepciune. înţelepciunea nu înseamnă adevăr."
    aşadar informaţia te poate direcţiona ascendent în raport cu non beneficiarii ei şi-ţi poate oferi avantaje importante însă te ţine departe de cunoaştere atunci cînd nu încerci s-o înţelegi ci doar te foloseşti de avantajul ei brut. deci nu e deloc înţelept să foloseşti sceptrul pe post de spărgător de nuci căci rezultatul adevărat al acestei acţiuni rămîne doar mestecatul respectivului miez.
     
    Modificat ultima dată: 7 Sep 2017
    CapoHrx apreciază asta.
  13. Veneficus

    Veneficus User

    si totusi ©ØrrØsivΞ mai sus spune :

    cu toate ca tot el afirma:

    de aici si întrebarea mea:

    de unde stie el ca in acea filmare nu e nici un coleg de al lui cu un alt cont care nu are nici o legatura cu contul de admin?
    nu de alta insa postarea in care am combatut afirmatia lui [RØΣΔ]Squirrel :

    spunând ca constatarea lui e nefondata a fost stearsa...

    insa nu poate verifica al cui e acel cont...
     
  14. Când o să ajungeţi admin, o să aflaţi de unde! ;) ...până atunci, lipsa acestei informaţii, nu vă crează niciun dezavantaj în cadrul jocului.

    Una e să vă fi dorit să spuneţi ceea ce susţineţi mai sus că aţi spus şi alta e să şi reiasă din modul în care aţi formulat, acest lucru. Nu doar dvs. v-a fost ştearsă postarea ci tuturor celor care aţi comentaţi total în afara subiectului.
     
  15. domnule crosive.pana cand tot ne prostiti pe fata? adica toata lumea stie ca sunt jucatori privilegiati care au dreptul sa faca orice pe acest joc si bp inchide ochii , iar dumneata incerci sa spui ca noi suntem orbi . eu incerc sa sar in harta aia' ultra secreta'de cand sau bagat misiunile si nu pot, iar altii se lauda ca sar toata ziua am primit si pe fb filmari cu ei ca sar zilnic pai voi chiar ne credeti tampiti pe cei care mai jucam inca corect?
     
  16. "privilegiaiti" sunt jucatorii care in general pierd mult timp la jumpuri ... sau cei norocosi :) intreaba-i cate jumpuri au dat ei si colegii lor pana au sarit ... poate ai mai dat chiar si tu jumuri pentru ei .. eu zic sa dai constant vreo 3 zile jumpuri serios :) si sa nu dai vina pe altii ca ei ar fii privilegiati ...ca e usor sa plangi si sa dai 2-3 cipuri pe zii:)
     
  17. domnule 'Magarus' am trecut de varsta plansetelor ,si nu e nevoie sa intreb pe nimeni cate jumpuri au dat pentru ca stiu ,pentru curiozitatea ta personala am petrecut zile la rand sarind cateva ore si nimic .am primit video pe fb cu cativa care sar zilnic in harta cea bine pazita si intra de la primul jump .Asa ca te rog rage in alta parte ca aici nu te aude nimmeni .scuze daca m-am lasat purtat de val si te-am jignit .dar probabil te simti vizat ,multumesc.
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  18. Doar nu vă imaginați că, atunci când iepurașii cuiva o iau razna pe câmpul imaginației bogate dar cultivată...îndoielnic, am să aduc explicații personalizate. Afirmații nefondate, vacanță plăcută!

    Funcția de admin nu îmi permite să corectez ceea ce natura nu a îndrăznit să lase pe unii să aleagă! ;)
     
    Mos-Craciun apreciază asta.
  19. Veneficus

    Veneficus User

    e o gluma?
    daca faci afirmatii fii concret si la subiect altfel...lasi loc de interpretari...nedorite...
    importanta intrebarii era daca poti afla concret in conditiile expuse de mine daca utilizatorii din filmarea de mai sus sunt colegi cu tine sau nu...
    ai afirmat ca nici unul din conturile respective nu apartine unui admin...asa o fi ???
    in cazul in care esti sigur ca afirmatia ta e corecta poti afla fara probleme ce nume am pus la un cont deschis saptamana trecuta in conditiile expuse mai sus de mine (date de identificare complet diferite,alt furnizor de internet etc.)...
    oare se sustine afirmatia ta sau...a fost asa...o vorba-n vânt...
    succes !

    ce sa fac?
    ma impac cu idea...unele lucruri nu se schimba oricat ne dorim asta...problema noastra persista...
    uni scriu altii citesc,mai putini inteleg...
     
  20. Cum poti sa faci o misiune "Uberi nelimitati" adica sa distrugi 250 de uberi protegiti ,cand oficial nu exista HARTA SECRETA....si as dori de la admini sa mi spuna si mie unde gasesc uberi protegiti in hartile oficiale adica...2-1,2-2,2-3,2-4,2-5,2-6,2-7,2-8,4-1,4-2,4-3,4-4,4-5,5-1,5-2,5-3... astept un raspuns...multumesc
     
    **»Ħ€®ÇЦŁ€Ŝ«** și crod apreciază asta.