Harta ??? 2015 !

Discuție în 'Probleme generale' creată de drdistractie123, 10 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Bismut

    Bismut User

    Probabilitatea de "0.01%" se calculeaza pentru fiecare salt in parte, ce anume ai vrea sa iti precizeze ?
    Cat despre modalitati neortodoxe dintotdeauna au existat, in unele cazuri putini au fost cei care au stiut de ele, un exemplu bun ar fi acela cand pur si simplu modificai ID-ul hangarului, faceai orice poarta galactica la infinit si iti puneai nava unde vroiai, la momentul respoectiv in harta secreta :). Acum te pomenesti ca stii si toate clanurile care au in componenta admini...
     
  2. În afară de modalitatea oficială de a accesa harta secretă ???, la acest moment nu cunosc nicio altă modalitate, oricât încercaţi să acreditaţi ideea că am frecventa / accesa, cumva, aceleaşi "medii" de informare.

    Dacă vreun membru al vreunei echipe de moderare / administrare cunoaşte vreo modalitate neortodoxă de a accesa harta secretă, cu siguranţă nu o cunoaşte ca urmare a statutului său de membru al echipei de moderare / administrare, aşa cum insinuaţi că s-ar petrece lucrurile.

    Dacă vreun membru al vreunei echipe de moderare / administrare cunoaşte vreo modalitate neortodoxă de a accesa harta secretă şi nu o comunică colegului său superior în ierarhia echipei şi/sau către echipa tehnică, aşa cum a fost instruit să o facă, ţine de moralitatea respectivului, putând fi vorba de un caz izolat şi nu generalizat.

    Bineînţeles, dacă cunoaşteţi cazuri concrete, nu văd ce anume vă împiedică (în afară de presupusa orchestrată conspiraţie mondială a BP şi poveştile cu zâni) să le comunicaţi către suportul(-urile) jocului.
     
    True5.1 apreciază asta.
  3. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    năvala ”avocaților din oficiu” tocmai întărește veridicitatea celor spuse !
    copii, aveți nevoie de antrenament serios pentru a putea convinge audiența că nu simțiți musca de pe propria căciulă ! :)

    @ ©ØrrØsivΞ, cei ce mă cunosc știu că nu-mi place să mă laud așa că insinuările dumneavoastră trec pe lîngă mine.
    apetența dumneavoastră pentru ”povești” e cunoscută de acum, ni le serviți mai mereu așa cum faceți acum cu referire la suport. ce rost ar avea ”comunicarea” cînd acolo tot dumneavoastră sunteți cel cu ”bagheta” !?
     
    Veneficus apreciază asta.
  4. Veneficus

    Veneficus User

    si care ar fi rostul ???

    clasamentele mustesc de "cazuri concrete" , unele dintre ele raportate catre "suportul(-urile) jocului" (oare de ce se mai numesc asa?) altele doar stiute,admirate...sau nu, privite cu uimire cum înfloresc sub ochii blajini si binevoitori ai infatuatului script de detectare (nici asta nu stiu de ce se numeste asa...)...
    "cazurile concrete"sunt tot acolo...nici suportul si nici scriptul nu au nici o putere... si din punctul meu de vedere nici o valoare... nu pentru a asigura corectitudinea in cadrul acestui joc.
    ce naiba ©ØrrØsivΞ ...chiar asa redusi ne vezi pe toti ?

    BP rusinica !!!
     
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  5. daca tot va laudati pe aici ca stiti o metoda ,cum sa ajungeti in harta secreta(neortodoxa),ziceti aici pe forum ce si cum se face si garantat de a 2 zi acea metoda nu va mai fi buna, ca o anuleaza si nici acei jucatori care ziceti ca se folosesc de ea nu o mai poata accesa
     
    crod apreciază asta.
  6. Veneficus

    Veneficus User

    cu ce?
     
  7. tu posteaza si daca si iti lasa postarea o sa vezi cu ce e garantat
     
  8. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    reciteşte cu atenţie postarea mea !
    am specificat clar că nu acuz pe cineva că ar folosi acea metodă şi că nu mă interesează modalitatea respectivă de a accesa harta secretă !
     
  9. :eek::eek::eek:modalitate neortodoxa:eek::eek::eek::eek:?
    ar trebui sa raportezi la suportul jocului aceasta modalitate de care spui tu sa o rezolve cat mai repede!!Sa nu profite iar cei ''mari''
     
  10. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    eşti atît de departe de înţelegere încît pot să spun, parafrazîndu-l pe Eminescu :

    Că mii de ani i-ar trebui
    Luminii să te-ajungă.

    reciteşte, te rog, cu atenţie ce am scris şi de asemenea, precizarea făcută ulterior.

    ps: uimitor cît de bine ţi-au ieşit ghilimelele: cei care ţintesc măreţia sunt de fapt foarte mici. aşa-i că doar ai nimerit-o ? :D
     
    *N!NO* apreciază asta.
  11. Nu pot decât să sper şi să mă bucur ca cei ce vă cunosc să înţeleagă dincolo de literele ce le aşterneţi pe aici, prin forum..... ar fi de bun augur astfel de capacităţi şi nu pt. joc / forum, în general vorbind. ;)

    Insinuări?! ...


    ...ceea ce mă tem că cei ce vă cunosc, nu prea au priceput scopul pe termen lung a unei o astfel de afirmaţii iar dacă mă înşel eu, cu siguranţă...

    ...poate rămâne cu o percepţie indusă, de care m-am disociat.



    În privinţa "poveştilor", mă tem că mă surclasaţi. Nici o teamă, n-am intenţionat niciodată să vă concurez!

    Cât despre îndeletnicirile mele în cadrul echipei de moderare / administrare, vă hazardaţi, ca mai tot timpul, la nişte presupuneri, bazate în mare parte pe propriile dvs. convingeri (şi cine vă poate condamna) şi fără a avea nici cea mai mică idee cu ce anume mă ocup.

    Într-adevăr, puteţi intui în linii mari şi cam atât....atunci, la ce rost acest "patinaj artistic" al dvs., prin forum?

    Un posibil "bug", despre care se face discuţie în intervenţiile forumiştilor din această temă, nu se detectează printr-un "script".

    Ce aduceţi dvs. în discuţie, face subiectul unei alte teme şi unei alte discuţii.

    Atunci când veţi realiza că discuţia din cadrul acestei teme este despre cu totul altceva ....


    ...nu la mine trebuie să căutaţi răspunsul! ;)
     
  12. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    în dorinţa intensă de a epata aţi devenit mult prea abscons !
    ce-ar fi să încercaţi cu propriile dumneavoastră cuvinte să-mi răspundeţi la întrebarea mea concretă: care e numărul de salturi ?

    ps: rugaţi ajutoarele din oficiu să se abţină, am încă convingerea că nu aveţi nevoie de asemenea "trupe". :)
     
    CapoHrx, Veneficus și crod apreciază asta.
  13. sorry,....pentru
    WIΖΛΓΔ si

    Bismut


    daca cunoasteti o rezolvare pentru problema ..sa fie ,o problema ,bug,error?
    dar dupa ani si ani ,intampin si eu ,,nu o pot cataloga ..bug,error,,,,/?
    urmatoarea problema
    nu pot asambla Design drone Goliath-X am toate elementele
    necesare asamblarii nu numai pentru un design,ci peste 10 bara cu asamblare este
    verde,dau clik pe ea ,dar nu se intampla nimic
    23.07.2017 - 22:19 Ai folosit o cheie de pradă Apocalypse.

    23.07.2017 - 22:19 Primit 1 rețetă Design drone Goliath-X

    23.07.2017 - 22:19 Articol obținut: Muniţie - MCB-25 (6)

    23.07.2017 - 22:19 Articol obținut: Muniţie - LCB-10 (12)

    23.07.2017 - 22:19 Articol obținut: Muniţie - SAB-50 (6)

    23.07.2017 - 22:17 Următoarele articole au fost utilizate pentru a asambla Plan
    cheie de pradă Apocalypse:

    23.07.2017 - 22:17 Scrap a fost dedus de 20 ori (20)

    23.07.2017 - 22:17 Aurus a fost dedus de 10 ori (10)

    23.07.2017 - 22:17 Cristal schismatice a fost dedus de 5 ori (5)

    23.07.2017 - 22:17 Cheie de pradă Apocalypse colectată.
    am scris si la suport in aceeasi zi ...rspuns ...se va rezolva ...cand?..D-zeu ,nici el nu stie
    a m-ai avut cineva prob,deficienta asta?
    respect all
    ©ØrrØsivΞ a dat un raspuns,dealtfel si suportul

    eu ce fac acum ..am unele elemente ..risipite ?
    sorry pentru postarea aici ,a nu deschide alta tema
     
  14. Veneficus

    Veneficus User



    tu vorbesti serios sau ai chef de glume?
    cine a facut asemenea afirmatii?
    pe de alta parte trag concluzia ca te lasa memoria...sau nu vrei sa iti mai amintesti cate "posibile buguri" (orchestrate sau nu ) au existat in jocul asta...majoritatea exploatate la maxim de anumiti (de cele mai multe ori aceasi) utilizatori...
    binenteles ca anumitii sunt prezenti in clasamente in continuare cu conturile respective, iar suportul jocului (ala de ma intrebam de ce se mai numeste asa) nu face nimic...
    paralela facuta de mine catre maretul script de detectare a utilizatorilor de programe nepermise etaleaza doar o caracteristica comuna care o are acest script cu suportul jocului... ambele sunt inutile...
    idea e aceasi...
    când voi vedea clasamentele curatate de toate profilele conturilor care au trisat in jocul asta imi voi schimba parerea fata de BP...pana atunci RUSINE BP !!!!!!!!!


    stiam asta...
    când ai nu poti,cand poti nu vrei iar când vrei nu ai...si lasi intrebarile asa cum sunt...ca doar de asta sunt intrebari....
     
    _basty13_, OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  15. reveniy..portal.care ..este pentru..cine?)))
    MEMBRU DIN:30-08-2010
    TIMP JUCAT:8,542 ore
    am sarit ..nu am avut noroc ca altii..
    Veneficus ...

    cand am plecat
    stiam doar ca-i departe
    si-i tare greu de-ajuns
    unde vroiam
    dar unde-i acel unde
    nu stiam
    caci nu-lgasisem...
    &****ion minulescu
    respect,cele bune
     
  16.  
  17. _basty13_

    _basty13_ User




    mare dreptate ai de atatea ori am facut suport cu dovezi si nu sa rezolvat nimic sa gatat evetul si acum iar sunt inapoi pe programul de bubuit npc si ????
     
  18. Salut, vad ca nimeni nu spune lucrurilor pe nume, ori nu se vrea, ori.. am asteptat sa vad daca exista cineva cu un minim de.. dar se pare ca nu, ba mai au tupeu sa si vb si sa ii faca pe altii.. au impresia ca ei le stiu pe toate, nu inteleg ca poate stiu si altii, destul de multe, dar prefera sa joace curat, nu pentru ca si-au dat cu tamaie, ci pentru ca au constiinta si stiu ca daca apeleaza la ajutoare', nu inseamna ca sunt mai buni, ba din contra.. si pt. unii este doar un joc, unde relax si gata, nu stai d-ne sa imi pun rotitele ajutatoare ca altfel.. cad de pe bicicleta, dar pentru altii.. aici se cred si ei cineva, ca in viata de zi cu zi.. ca altfel nu inteleg de ce atata stres pentru jucarii, ajutoare si cotituri? iar ca unii sau altii sunt pupatori de icoane' pentru a primi anumite informatii.. la cat mai multe, daca asa va simtiti voi bine.. oare cum va simtiti cand intalniti cate unul corect care va rupe coaja fara drept de apel? ca din cand in cand se mai termina gazul' la mobra' si fara ea.. revenind.. am sa mai spun ca.. nu conteaza cate salturi sunt necesare pentru a accesa harta ???, pentru ca degeaba stii, daca ultimul salt nu il faci tu, asa ca harta secreta, nu mai este secreta de ceva timp, mai ales pentru cei care stiu exact cate salturi sau efectuat si cate mai sunt, motiv pentru care unii au timp sa isi cheme si tovarasii, ca in grup merge mai bine ;), nu v-ati intrebat cum de unii intra cu grupul, cand sansele (o_0), sunt de 0,1%, iar acolo pot intra doar un anumit numar de playeri, avem n' exemple de videouri pe youtube, in care sunt cu grupul full, adica pe bune, mai este nevoie de confirmare sau doar de o logica bazata pe fapte? daca da eu va spun ca am si confirmari de la cei care frecventeaza cu regularitate spatiile' de informare oficiala' si aceasta harta secreta, contoarul se invarte, iar daca stii sa il citesti si sa dai consumul pentru regularizare, ai sa scapi de facturi estimate.. si atunci veti sti ca nu conteaza cate salturi sau ce sansa, ci doar ca baietii destepti' au rabdare', ca doar nu vor sarii ca toti ceilalti :cool: si app de ceva timp sansele au scazut de la 10.000, la 1.000 (se vroia sa fie secret?), dar cum am mai spus nu conteaza, ca daca vor sa sara si baietii'.. ghinionul tau, iti vor spune doar ms, pentru ca le-ai facut numarul de salturi.. cat despre alta posibilitate de a ajunge in harta ???, exista o informatie ceva mai neplacuta, conform http://darkorbit.wikia.com/wiki/Cubikon's_Graveyard vom afla ca mai exista o posibilitate..

    How to Get There?


    There are 3 ways to get in the ???/Cubikon Graveyard.
    With the Jump CPU Is the most used way. Second way is too use the Hiding portal/wormhole in 4-5.
    Last way is an admin can put you in.
    You cannot access the map if you have an active Cloak CPU on your ship. Once there, any Cloak CPU or even the Spearhead ship's Cloak Ability is disabled.
    There is also an aura that slows your ship down, so it is recommended to set your ship in a very fast configuraötion without sacrificing your shields.
    If you do find yourself in this map, note that any drones you have do not take damage and repairs are free.

    Oricum nu inteleg ce este cu atata secretism, cand pe darkorbit wiki si pe alte forumuri este cam totul la vedere? dar na daca nici noi nu ne cunoastem conationalii.. iar cu ultima parte ,,Last way is an admin can put you in'', nu vreau sa se creada ca fac vreo insinuare sau ca acuz pe cineva anume, sa nu credeti ca ii bag pe toti in aceias oala, dar cum stim ca adminii de pe alte servere sunt mai apropiati de playeri si cum exista aceasta posibilitate.. oricum toate video-urile de pe youtube in care apar cu grupul full in harta ??? sunt de alta nationalitate, nu zic ca adminii au vreo vina, daca jocul asa a fost facut.. poate are vreo necesitate si se foloseste doar in anumite cazuri, circumstante..
    P.S. ii rog pe cei care vor sa vina cu anumite comentarii, contradictorii, dar fara baza, sa se abtina.. doar asa pentru ca se simt cu musca pe caciula sau pentru ca am dat niste informatii, care nu se vroiau a fi stiute.. dar cum noi romanii suntem cu ,, sa moara capra vecinului,,.. las' d-ne sa manance si gura atuia, ca nu saracesti.. :);)
     
    Modificat ultima dată: 7 Aug 2017
    motanu_1990, WIΖΛΓΔ și Viorel_77 apreciază asta.
  19. Bismut

    Bismut User

    Obsession is the necessity :cool:
    [​IMG]
     
    styv86 apreciază asta.
  20. styv86

    styv86 User

    Bravooo !! Iimi dai si mie un pic din norocul tau ?!
     
    Viorel_77 apreciază asta.