Fundal

Discuție în 'Probleme generale' creată de MaDLuCk, 4 Noi 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. mobob

    mobob User

    deja e a treia zi de cind e problema asta,si vre-o trei teme deschise pe subiect,si inca nici un admin de la noi nu a zis nici pis....

    si ca sa fac o gluma cinica,as zica cam asa: de vreme ce nu ai bani sa ai un pc bun,e evident ca nu ai nici bani sa bagi in buzunarele bp....deci,ca poti juca sau nu ,ii doare in cot....

    acum lasind gluma la o parta,daca nu se face ceva,mai devreme sau mai tirziu vor ramine doar doua companii,deoarece pe hartile mmo nu prea se poate juca ....
     
  2. Hermes

    Hermes Guest

    Problema cu fundalul hartilor,...nu este o problema , de fapt, nu este accidentala , ci chiar asa s-a intentionat sa functioneze. Motivul pentru care s-a recurs la aceasta solutie, nu ne-a fost , inca , comunicat. Pentru a veni in sprijinul celor care , considera ca nu mai pot juca din cauza FPS-lor scazute, a culorilor suparatoare ale unor harti, va rog sa trimiteti tichet la support cu urmatoarele date :
    UID, FPS-uri inainte de implementare, FPS-uri dupa implementare, configuratia calculatorului (procesor, RAM, placa grafica). Deasemenea trimiteti hartile ale caror fundaluri considerati ca sunt extrem de suparatoare ochilor , mai ales celor care jucati mai multe ore.

    Toate aceste feedback-uri vor fi trimise echipei tehnice , care va cauta o solutie in cazul in care se constata ca exista probleme.
     
  3. Cehn

    Cehn User

    Buna intentie!
    Din pacate se reduce la parametrii generali in scopul optimizarii si reducerii lagului.

    Dar f.multe din reclamatii se refera la ERGONOMIE.
    Chiar nu stau sa documentez asta.
    Insa, stiu bine ca joc pe un sistem care suporta tot, fara probleme dar cu mari probleme de confort.

    OPS nu prea imi amintesc sa fi avut parte de inițiative din partea BP în ziua de sâmbăta (desigur speculez lejer despre legistlatia germana :DDD).
     
    Modificat ultima dată: 7 Noi 2015
    anaid1 apreciază asta.
  4. mobob

    mobob User

    ei bine,daca se va decide cu caracter permanent ca obtiunea de eliminare a fundalului sa nu mai existe,atunci este obligatoriu ca o mare parte a hartilor sa fie modificate, atit in sensul coloritului,cit si in sensul contrastului.
    hartile pvp cel putin,iti ard retina... .
    deocamdata eu nu am constatat vre-o ingreunare a jocului,este doar foarte obositor
     
    Modificat ultima dată: 7 Noi 2015
  5. Karadashka

    Karadashka User

    [​IMG]
     
    anaid1 și Cehn apreciază asta.
  6. Cred ca acesta problema e un virus de la ultimul restart dar totusi pe viitor s-ar putea rezolva . Totusi pentru utilizatorii care au pc-uri mai slabe sa foloseasca (ochelari de soare ) pentru ingrijirea ochiilor . Nu dau vina pe compania Bigboint sau Darkorbit , se poate remedia problema in cel mai scurt timp . Astept un raspuns din partea unu moderator sau adimin .
     
  7. Hermes

    Hermes Guest

    Poate faci efortul de a citi 3 postari mai sus. :rolleyes:
     
  8. Vladut

    Vladut User

    Cand va este facut cunoscut motivul va rog tare mult sa-l impartasiti cu noi,sunt tare nelamurit in privinta acestei decizii,nu inteleg cu ce este deranjat dezvoltatorul de cei care aleg sa joace cu fundal negru. Atata timp cat exista optiunea de a alege daca-l vrei sau nu fundalul,nu vad rostul...fiecare alegea sa joace cum considera ca e mai bine pentru el. Dar poate e ceva mult mai complicat si sunt depasit de situatie...
     
  9. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nu trebuie să fii geniu ca să înțelegi din postarea lui RickDekard că modificarea a fost făcută pentru a anihila activitatea celor ce culeg palladium folosind programul neautorizat de bp, pentru conformitate: ”Hi all - we are aware of the fact that backgrounds are currently showing for all players (and bots) on all instances.” e rușinos dacă această modificare și motivul ei nu au fost comunicate tuturor echipelor și suporturilor, poate că dacă echipa noastră știa ce se întîmplă am fi aflat și noi de vineri despre această acțiune.
    din păcate modificarea nu a avut efect decît asupra ochilor și nervilor noștri deoarece azi am văzut în 5-3 nave care culegeau ”pe automat” deranjate fiind doar de npc-uri.
     
    Veneficus apreciază asta.
  10. De ce nu se poate descarca jocul astfel incat sa contina un anti-virus(adica un scut anti paraziti) ,atiunci nu s-ar mai creea boti si alte programe. De obicei auzi oferte care spun sa utilizez boti , dar prefer sa nu . De ce? Pentru ca contul meu nu se poate lua de la inceput (nu as risca niciodata ) , indiferent de ce e nu utilizez boti . Ceace voi credeti numai player cu boti ( sunt anumite programe pe care doresc sa nu le vad ) , si nu ii vad depistati nici in ziua de azi .
     
  11. Drogatu

    Drogatu User

    pai ce solutie sa aive daca eu am laptop de 7 ani in care el detine:
    -procesor: Intel Centrino2 2x2,26Ghz
    ram:2 gb
    placa video 64mb
    nush daca ar putea sa-mi faca ceva la laptop sa nu mai am lag/fps mic/joc sacadat.
    p.S:Asa ca iau o mica pauza de la joc pana se rezolva..
     
  12. Chuck..

    Chuck.. User

    am verificat si jocul merge bine am facut zeta si a mers ok doar ami da impresia ca merge incet si pe anumite harti trebuie ochelari de soare fundalul nu-mi afecteaza viteza la nava deci totul e ok
     
  13. Modificat ultima dată: 9 Noi 2015
  14. Ensw

    Ensw User

    Bravo...
    -sa speram ca vor scoate ceva boti din joc ;)
    -probabil dupa ce vor analiza toate datele se va adauga vechea optiune- "fara fundal" in joc.
     
  15. mobob

    mobob User

    fii fara grija,singurii boti afectati vor fi cei care " fura" bp-ul...cei care ne "fura" pe noi (stii tu,aia cu viziune laser,motoare cu seprom pe ele,etc) n-au nici o grija...
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  16. Un sfat pentru bugul cu viteza ? sa imi revina viteza la normal? am incercat toate posibilitatile inclusiv warp si nu merge stie cineva ce tre sa fac?
     
  17. relax

    relax User

    Sa verifici daca ai promerium pe generatoarele de viteza, logout+login.
     
  18. iti dai seama ca am verificat...
     
  19. relax

    relax User

    Atunci ce alta problema ai putea avea cu viteza, mie mi s-a intamplat ca dupa ce am fost distrus si m-am reparat pe loc sau la portal sa nu mai functioneze update-ul... se rezolva cu logout. Daca la tine nu are legatura cu asta si nu ai modificat nimic de la punctul in care totul mergea bine, adreseaza-te support-ului.
     
  20. Cehn

    Cehn User

    OPS!

    V-a spus cineva ca nu poți pune klic-ul pe un agresor?
    V-a spus cineva ca nu vezi in cine tragi?
    V-a spus cineva ca nu vezi nici o informație legata de lupta?

    Bag samă ca uitați de problema.

    Daca ați uitat va amintesc ca e absurd sa blochezi jucatorii normali ca sa termini cu boboteii. Echivalentul unei bombe atomice asupra unei zone in care sunt cativa anormali.

    Si mai amuzant este ca in "presa straina" se pare ca cei urmariti si-au rezolvat deja "impasul".
    Daca e asa ma puteti lasa sa-mi vaz de treaba mea?
     
    Modificat ultima dată: 11 Noi 2015
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.