Fundal

Discuție în 'Probleme generale' creată de MaDLuCk, 4 Noi 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. MaDLuCk

    MaDLuCk User

    Salut,

    Dupa restart nu imi pot seta fundalul mapei sa fie negru, am umblat si la setari>fundal > - , dar tot nu e negru...
     
  2. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Cu siguranta e tot vre-o masura antibot, dar din nefericire pe mine m-a cam terminat, imi sacadeaza ingrozitor, acest fundal are un efect acut asupra performantelor video...desi am totul la minim, imaginea imi merge sacadata iar cutiile se "materializeaza" pe ecran abia dupa ce am trecut de ele. La noi astia care nu avem "rachete" de calculatoare...nu se mai gandeste nimeni?
    LATER EDIT Fac referire bineinteles doar la fundalurile care "zgarie ochii" , exista si harti pe care pot juca fara probleme, dar cele cu rosu predominant imi nenorocesc ochii...
     
    Modificat ultima dată: 4 Noi 2015
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  3. relax

    relax User

    Bine ar fi sa fie cum zici tu in prima parte.. eu unul jucam cu fundal si inainte deci nu comentez ultima ta propozitie, ca nu am treaba. Bafta.
     
  4. caesar691

    caesar691 User

    o masura antiboot sau nu ,nu-mi place sa joc cu fundal,trebuia gasita alta solutie contra lor.
    nu agreez aceasta agresiune vizuala din partea DO.
    Pana la revenirea fundalului asa cum a fost,in semn de protest nu mai cumpar premium,dublu,rabat si nu mai dau nici un banut la mega.
    adio DO!
     
    tolomici, crod și Seth[RO] apreciază asta.
  5. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Same here!Oricum nu mai pot juca, asa cum am spus, fundalurile sunt agresive rau la ochi (doar unele).Macar sa-mi permita sa-m ialeg fundalul pe care il vreau eu, sau sa le schimbe pe cele agresive!
     
    tolomici, crod și *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  6. Cehn

    Cehn User

    Toate plângerile voastre vor fi primite cu mare satisfacție si vor fi tratate cu aceeași indiferenta de către gânditorii DO.
    Vor cere si prime pt ca au rezolvat problema botilor din 53 (in fine o decizie politica dar tardiv de tardiva la nivelul DO).
    Acesta fiind singurul efect pozitiv legat de introducerea (de fapt variabiliatatea) fundalului.

    Personal am probleme zdravene de percepție in restul jocului (pe celelalte harti).

    Poate poate ii va duce mintea pe acesati baieti sa limiteze acest truc doar la harta 53.

    Desigur pt rigoare ori credibilitate (adminii/suporterii acestui forum imi pot verifica logul) se poate constata ca nu pedalez de nici un fel in 53.
     
    Modificat ultima dată: 5 Noi 2015
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  7. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Da, in 5-3 chiar parca se misca mai bine nava (probabil se misca la fel dar e oferita senzatia de fluidizare datorita existentei unui reper vizual acceptuat, adica acel fundal), am si alte ahrti pe lista in care fundalu le inchis la culoare sau verde sau albastru si nu ma deranejaza cu absolut nimic.Dar eu sunt MMO, si cu asta am zis tot ce era de zis! Culmea, exista harta de MMO cu un "soare" exact in dreptul navei, e un deliciu sa te joci (Noooottt!!!)!! Eventual ma mut din MMO...dar cine-mi returneaza onoarea pe care o pierd ?? Serios...au comis-o rau de tot cu fundalul!Plus ca repet, laptop-ul sughite rau de tot ce cand e introdus fundalul...
     
  8. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    dacă asta este o măsură împotriva programului de ciugulit palladium este cît se poate de jalnică. prevăd că n-au să treacă multe zile pînă cînd problema va fi rezolvată în tabăra cealaltă dar noi vorm rămîne cu resurse motorizate şi fundaluri dăunătoare vederii.
    ne tot dăm cu presupusul fără să ştim exact despre ce este vorba, poate cineva să facă oareşce precizări oficiale ?
     
    Veneficus și Cehn apreciază asta.
  9. bai deci cei de la DO au comiso maxim cu fundalul asta!!!! sa stai sa aduni in 4-2 cutiute este ca si cum ti-ai pune ulei incins pe ochi , foarte multi au probleme cu ochi si nu pot juca in stiulu asta , mai ales ca multi suntem foarte activi si sa stai sa te uiti la un bec timp de 3-4 ore nu este ok deloc, in curand o sa vedem mai putina activitate pe joc , deoarece multi nu o sa mai pota sta mai mult la pc , deoarece o sa le oboseasca ochi , acest fundal a fost o chestie implementata inpotriva ori carui player care juca cu fundal negru !!! mare rugaminte lasati-ne sa ne alegem stilul de joc , nu ne mai impuneti cum sa jucam!!!!
     
    crod apreciază asta.
  10. T.B.C.666

    T.B.C.666 User

    nu si pentru animalute....programele . din partea mea sa ramana cum este
     
  11. Warlegends

    Warlegends User

    Foarte greu cu acest fundal nu ma pot juca aproape de loc !!!!!
     
  12. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Sunt mape in care pot juca, o sa trebuiasca sa-mi adaptez stilul de joc. Si da, e sigur masura anti-bot, n-ai observat ca brusc marile clanuri au aparut pe harta si vaneaza in haite? Cel putin pe serverul meu au disparut de la cules cutiute si palladium, si se tin de vanatori. Doar o simpla coincidenta? Clar nu! Eu sincer nu cer scoaterea fundalurilor,dar macar sa le scoata pe cele in culori aprinse,sa le lase pe cele in culori suportabile! Sa-i vad pe ei stand cu orele cu ochii in monitor pe culorile alea!
     
    T.B.C.666 apreciază asta.
  13. Ensw

    Ensw User

    Bravo BP pentru scoaterea fundalului negru din joc.
    Nu trebuie sa fii programator pentru ati seta/schimba corespunzator monitorul/cursorul la mouse....pana cand BP-ul v-a schimba fundalurile "tipatoare".
     
  14. faceti ceva cu fundalul asta , ca este jalnic. merge jocul in poze. trebuie sa stai 20 sa sari portalul. si mai mult cand intri in mapa zici ca stai pe loc asa se misca nava.
    Daca nu reusiti sa faceti ceva macar nu mai stricati si mai rau.
    Ps Reveniti la fundalul anterior. adica sa poti seta mapa sa fie neagra merge mult mai bine
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  15. bubuletz

    bubuletz User

    Poate sunt eu mai greu de cap , dar nu pricep ce legatura au fundalurile cu bot-ii.Ii oboseste cumva pe boti ? In cazul asta sunt si eu unul :)) Si chiar daca are vreo misterioasa (pentru mine) legatura ,altceva chiar nu s-a descoperit pentru contracararea lor in atatia ani decat fundalurile astea care iti omoara ochii ? Si ma intreb oare cat va dura sa isi ajusteze script-ul....
     
    Modificat ultima dată: 6 Noi 2015
  16. Chuck..

    Chuck.. User

    nu mai pot juca nu pot seta fundalul sa fie scazut am cu pusat viteza de melc si asta dupa ce s-a terminat eventul ma intrece si un fenix am incercat la setari jocsi nu am rezultat cu alte cuvinte de acum incolo nu mai joc? am calculatorul slab sa intru pe joc doar sa ma uit?
     
  17. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Verifica, e posibil sa ti se fi terminat promerium-ul de pe motoare :)
     
  18. cred ca mai degraba e o masura anti - playeri , e enervant rau sa imi bata soarele in cap, am sa-mi iau ochelari de soare :p
     
    123良好的教学 apreciază asta.
  19. :):):)
    nu stie cum sa faca sa se lase playeri de joc
     
  20. Chuck..

    Chuck.. User

    am promerium pentru 236000minute am pc slab iar fundalul imi ia din viteza am doar cind sar portalul pina apare fundalul si inainte aveam probleme am toate scazute dar acum se vede ca si cind ar fi buna asta e nu o sa mai joc nu am cum
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.