Feedback Fisura Subglaciară: O zi rece în iad - Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de Viorel_77, 22 Ian 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. multumesc de raspuns.pacat ca cei de la conducere nu va anunta si pe voi ce si cum schimba ei la joc

    din cate se pare in loc sa mareasca sansa de drop au micsorato si au pus rsb la coada sa nu mai te zdrunci sa faci poarta si colac peste pupaza au micsorat si cantitatea de munitie lasata de ufoni si ufoniti.
    p.s. concluzia: mai bine nave,porti sau cubi ca iei mai bine si cu consum de munitie putina.felicitari ati reusit din nou sa stricati ceva bun pentru jucatorii care mai joaca inca acest joc
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 2 Feb 2017
  2. Degeaba s-au facut modificarile astea la asamblare. Cei care au avut uridium mult sau si-au cumparat, si au avut nave full acum au RSB cat pentru 1 an. Chei prada la fel. Energie GG plin. Pentru cei cu nave mai mici (LF3), nu exista nici un castig din poarta asta. Nu este facuta in asa fel incat sa castige toata lumea ceva din ea. Unii au pus filmulete cum isi fac 1,5 milioane RSB, chei verzi, energii si lf4 au de risipa, iar cei cu nave mici si munitie putina se chinuie sa faca 20 de chei. Eu din doua porti nici 20 de chei nu pot sa fac. Am 14 Proxium. Nu mai zic de GG-uri sau ULf4... de RSB nici atat. In plus, pentru mine, sa fac poarta fara x3, x4 e greu si dureaza. Acum a mai scazut si recompensa de x4 si rsb de la ufonit/ufo. Si se vorbeste cu mandrie ca este un joc pentru toata lumea...ca vor sa atraga jucatori noi. Pai unul nou cand vede asta se lasa. Mai sunt multe de schimbat in DO pana sa devina asa fain si atractiv cum era la inceputuri. Acum desi s-au imbunatatit cateva lucruri, este inca doar un joc cu multe fandoseli (unele inutile) pe care il poti juca intr0un mod distractiv daca tragi la greu cu cardul.
     
  3. Hai sa ne lamurim putin,nu s-a redus sansa de a abtine rsb de la ufo ci efectiv acum cele 8000 de rsb=8000 de x3,asta e un aspect,alt aspect este ca acum daca vrei sa faci gg esti obligat intru-catva sa faci noul lf4,ceea ce mi se pare o mare aberatie.Nu ma deranjeaza ca s-au marit cantitatile de proxi,ci faptul ca au schimbat ordinea in care poti obtine unele lucruri.Sa fim seriosi cei mai mititei in joc,slabe sanse sa faca ei noul lf4 in conditiile in care sansa la proxi este cum este iar poarta in sine ptr ei este destul de grea daca nu imposibila.
     
    Veneficus apreciază asta.
  4. Veneficus

    Veneficus User

    heeeee...
    eu zic ca au constatat la ultimul mhh o scadere masiva a achizitiei de rsb...
    asta cu ”ajutor” pentru cei mici/noi pe joc e praf in ochi...
    cea mai mare problema a BP acum e încrederea...pierduta in fata mea si probabil a multor utilizatori...
    nu e primul event (si probabil nici ultimul) la care se schimba regulile dupa bunul plac al dezvoltatorului...
    dezgustator...
     
    CapoHrx, WIΖΛΓΔ, motanu_1990 și alți 3 apreciază asta.
  5. -edos78-

    -edos78- User

    sa intrati si pe pagina de facebook sa vedeti ce comentarii "frumoase" sunt acolo din partea tuturor celor care joaca acest joc mirific.
    bun asa, inca o data do nu se dezice de la tot ce a facut pana acum cu toate eventurile
    P.S. nu am jucat un an si vad ca nu se schimba nimic, mai iau o pauza de un an sau poate mai multi. Felicitari celor care distrug jocul !!!
     
    madalin100 apreciază asta.
  6. :)) bine ca ni se da x3 in poarta nu stiam ce lipseste:)) dar asta cu schimbatul din mers al eventurilor .. e ceva normal la BP .. au lasat asa cat au fost boostere in shop , cand au scos boosterele au schimbat eventul ...
     
  7. Buna ziua eu nu inteleg aceasta gandire cica aceste noi lf4 vor ajuta pe cei mici sa ajunga pe cei full dar dupa ce se vor face full cu aceste noi lf4 unstable vor constata ca vor trebuie so ia de la capat si sa faca rost tot de lf4 normale finca sunt in dezavantaj fata de mine cu full lf4 normal in 16 nu inteleg cu ce ne ajuta aceste lf4 e fix fix hai sa aducem ceva nou ca sa nu zica ca nam adus...
     
  8. LF4 este cel mai bun acum. Dar, după cum ați văzut pe YouTube, ULF4 pe DMG maxim este mai bun. Dacă ai șansa sa prinzi o serie buna, cu ulf4 il faci pe unul cu lf4.
    Eu credeam ca acest ulf4 vine in ajutorul celor care nu vor sa bage bani in joc, sau nu bagă mult. Dar se pare ca este inutil, deoarece un jucatir full LF4 este greu de convins ca ulf4 e mai bun. Eu unul nu as fi.Tot ce au facut cu acest event, este ca i-au umplut pe cei UFE, de RSB si energie pentru porti, chei Prada,care ei doar pentru muniție si Cloack-uri XL le mai folosesc. In rest, tot Ce le intra au deja.
    Deci care e scopul eventului de fapt ?
    Cine implementeaza astfel de idei, ar trebui inainte, sa le dea spre revizuire celor care joaca acest joc, si Sa le ceara parerea inainte( ex cei care au conturi de admini). Din pacate din Ce bad pe youtube, nu se intampla asa:(
     
    Modificat ultima dată: 2 Feb 2017
  9. Pentru a evita dezamagirile pe care ti le provoaca acest joc te sfatuiesc sa ii tratezi cum te trateaza si ei pe tine adica cu indiferenta, din aceasta cauza au ramas serverele aproape goale pt. ca cei care au ales sa renunte la joc au vazut mai repede ce se intapla. La fel procedez si eu intru pe joc odata la 3-4 zile ma uit sa vad ce mai face lumea si am iesit.
     
  10. Da si cei full nau facut multa munitie fara sa bage bani eu full 16 tot am tot ce vreau pe nava si am facut 360 k rsb o fata maria a facut 1,800,000 rsb 800 key prada verde 16 k energii galaxy finca a bagat 100 lei un bustere pentru proxium :( deci este un event pentru cei care baga bani si referitor la lf4 unstable din cate am citit aste mai slab ca un lf4 normal pentru ca nai daune constante eu cu full lf4 normale am daune constante si daca esti full stii ca la unu vers 1 conteazza si o salva totusi consider ca nu trebuiau aceste lf4 mie unu mie dor de cum era jocul odata
     
  11. In legatura cu busterele ,sansele sa iei proxi sunt egale cu cei care nu au bustere,dar difera cantitatea.Iti spun din experienta ,mi-am bagat bustere de dublare proxi si au fost porti in care nu am luat macar 1 ,sau porti cand am luat 14 proxi la dublu vb.
     
  12. Depinde de noroc eu tiam zis adevarul nam de ce sa mint cu bustere facea la o poarta aproape cat sa construieasca 40 k rsb deci se poate tu poate nai avut noroc eu faceam si cate 7 portale pe zii cu x4

    Am si eu o intrebare si daca se poate sa imi raspunda un admin este o intrebare cat se poate de simpla si logica aceste noi lf4 sunt facute ca cei mici sa le combine cu lf3 si sa aiba cat de cat un damage acceptabil dar in aceiasi timp sa investeasca uridium in key prada verde pentru ca sa fac rost de lf4 normale sau sunt facute ca sa se faca full cu ele si sa ma faca pe mine la unu vers unu cu lf4 normale in 16 upgrate? va multumesc
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 4 Feb 2017
  13. Bismut

    Bismut User

    S-a discutat foarte multe pe tema asta si vad ca unii tot nu au inteles:
    [​IMG]
     
  14. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    la cat de des pica resursele alea faci RSB cand da primul ghiocel :)
     
  15. Aderat ai grait :D

    adevarat*
    Nu am spus ca nu ai spus adevarul,vroiam sa spun doar ca sansa la proxi a scazut fata de prima saptamana de event,si crede-ma si eu fac 6 porti pe zi si numai cu x4.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 4 Feb 2017
  16. Sansele de drop au scazut nu numai la proxium ci si la materialele cu care asamblezi poarta(scrap,plasmide.....)(cateva porti alfa,beta,gamma in care am luat doar cateva mucosum dar si acelea mai putine doar prismatium are acelasi drop)
    Fiindca nu cred ca este un bug nu l-am postat la acea rubrica.
    A scazut si drop-ul la LF4(ieri 200 chei-am primit 12 LF3 10 BO2 dar nici un LF4)
    Sansa la Kuipper s-a redus (ultimele 10 porti au fost fara design/uri primit)
     
    ★☆7FRUNZE☆★ apreciază asta.
  17. Defcon.XII

    Defcon.XII User

    Ieri din 20 cheite am luat 3 lf4 ...
     
  18. bagati un pic mai mult hp si scut la ufo ca se face prea usor
     
    crod apreciază asta.
  19. Veneficus

    Veneficus User

    si sa puna si protegiti la el...multi...mai multi decat la crazy cubikon...si uber daca se poate:)
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.