Suport [FAQ] Provocarea lui Plutus

Discuție în 'FAQ eventuri' creată de -pianoman-, 15 Iul 2021.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. -pianoman-

    -pianoman- Community Team Team Darkorbit

    Informații generale

    În timpul evenimentului Gauntlet of Plutus, pe hărțile x-8 apare o Poartă Galactică specială „Gauntlet of Plutus”, care trebuie finalizată cât mai repede de jucători.
    La fel ca data trecută, vom avea din nou o Poartă Galactică Gauntlet of Plutus de nivel ușor și o Poartă Galactică Gauntlet of Plutus de nivel normal.

    Câteva detalii generale despre Poarta Galactică:

    • Evenimentul Gauntlet of Plutus poate fi finalizat o dată pe zi, iar intrarea este gratuită
    • Se resetează zilnic după repornirea serverului
    • Nu se mai poate intra în ultimele 5 minute înainte de repornirea zilnică
    • Dacă un jucător este încă în interiorul Porții Galactice în timpul repornirii, acesta va fi trimis înapoi pe harta x-8 și progresul lui în interiorul porții va fi pierdut. În Poarta Galactică GoP ușoară, jucătorii vor fi trimiși pe harta x-1 (în cazul jucătorilor cu nivel mai mare de 12, aceștia vor fi trimiși înapoi pe hărțile X-8).
    • La resetare, poarta galactică este readusă la valul 1 și se deschide din nou
    • Fiecare jucător are 5 vieți pentru a încerca Poarta Galactică
      • Timpul înregistrat va fi din momentul intrării în Gauntlet of Plutus până la momentul în care Plutus este învins.
      • Timpul petrecut în afara Gauntlet of Plutus după ce jucătorul a fost înfrânt va fi inclus
      • Dacă jucătorul moare pe harta bossului, se va reseta întreaga hartă
    • În Poarta ușoară, saltul la harta următoare acordă timpul de încărcare obișnuit de 15 secunde
    • În Poarta normală, saltul la harta următoare are un timp de încărcare redus de 1 secundă
    • Când un jucător intră în Poarta Galactică GoP, cea ușoară sau cea normală, intrarea în cealaltă poartă nu mai este permisă în acea zi.

    Intră în Poarta Galactică „Gauntlet of Plutus” și luptă împotriva mai multor valuri de NPC-uri. Poarta oferă diferite valuri și hărți în mod aleatoriu. Doar în valul final - marele boss Plutus - va fi același de fiecare dată.

    Clasamentul evenimentului va fi creat în funcție de viteza de finalizare a Porții Galactice Gauntlet of Plutus. Recompensele evenimentului vor fi acordate în funcție de scorul final al jucătorilor care poate fi vizualizat în fereastra evenimentului, în timpul evenimentului și în Hall of Fame, secțiunea de clasament, după finalizarea evenimentului. Vor fi înregistrate cele mai bune 5 încercări ale fiecărui jucător de a finaliza Poarta Galactică GoP normală.


    IMPORTANT: aceste cutii de recompense nu sunt generate la modul general, ci doar atunci când distrugi NPC-uri în anumite valuri!



    NPC-uri eveniment


    Există unele NPC-uri de eveniment, precum și NPC-uri existente care apar în Gauntlet of Plutus.

    Statistici

    NumeHPScutRăspândire scutVitezăDauneBătaieȘansă de lovire
    Cote Lo160.00058.000704003.50040080
    Kodkod440.00070.000703006.50045080
    Aura Dun Jig400.000370.0007030011.00035080
    Lac Lion1.200.0000705006.00080080
    Natal Nap3.000.000195.0007015018.00055080
    Plutus (Boss)5.000.000600.0005030020.00045080

    Poarta Galactică Gauntlet of Plutus UȘOARĂ

    Sistemul evenimentului Poarta Galactică GoP ușoară este identic cu cel pentru Poarta normală, dar nivelul de dificultate al NPC-urilor, precum și recompensele sunt mult mai mici. Recompensele pentru Poarta Galactică GoP ușoară sunt similare cu cele oferite de Poarta Galactică GoP normală, dar sunt mai reduse deoarece Poarta este mult mai ușoară decât cea normală.

    Poți intra în Poarta Galactică GoP din harta x-1 și vei fi transferat înapoi la acea hartă atunci când părăsești Poarta Galactică.

    Numai în anumite valuri, NPC-urile vor genera cutii de recompense cu șansa de a obține modulul de navă XU01, precum și muniție valoroasă pentru rachete și lasere.


    Reține că în Poarta Galactică GoP ușoară, Plutus nu va genera un pachet suplimentar de recompense (așa cum se întâmplă în Poarta Galactică GoP normală).



    Poarta Galactică Gauntlet of Plutus NORMALĂ


    Recompense

    NumeRecompensăCargo
    Cote Lo16.000 PE
    80 x onoare
    82.000 x credite
    40 x uridium
    60 x prometium
    60 x endurium
    60 x terbium
    0 x xenomit
    25 x prometid
    25 x duranium
    3 x promerium
    0 x seprom
    Kodkod36.000 PE
    180 x onoare
    235.000 x credite
    94 x uridium
    180 x prometium
    180 x endurium
    180 x terbium
    0 x xenomit
    75 x prometid
    75 x duranium
    10 x promerium
    0 x seprom
    Aura Dun Jig50.500 PE
    250 x onoare
    400.000 x credite
    130 x uridium
    280 x prometium
    280 x endurium
    280 x terbium
    0 x xenomit
    120 x prometid
    120 x duranium
    15 x promerium
    0 x seprom
    Lac Lion80.000 PE
    400 x onoare
    555.000 x credite
    240 x uridium
    400 x prometium
    400 x endurium
    400 x terbium
    0 x xenomit
    175 x prometium
    175 x uridium
    22 x promerium
    0 x seprom
    Natal Nap230.000 PE
    1.150 x onoare
    1.555.000 x credite
    610 x uridium
    1150 x prometium
    1150 x endurium
    1150 x terbium
    0 x xenomit
    500 x prometium
    500 x uridium
    60 x promerium
    0 x seprom
    Plutus (Boss)5.000.000 PE
    500.000 x onoare
    5.000.000 x credite
    5.000 x uridium
    Pachet de recompense 1 (vezi mai jos)
    Pachetul de recompense 1 conține șansa de a obține o mulțime de articole prețioase, de ex. lasere LF4, muniție laser, rachete, mine, precum și șansa de a obține un design de navă Cyborg, Mimesis sau Hammerclaw Nobilis. În plus: există șansa de a obține jackpotul de 5 milioane de uridium!

    NPC-urile vor genera ocazional cutii de recompense cu articole prețioase. Reține că numai în anumite valuri, NPC-urile vor genera cutii de recompense cu șansa de a obține modulele de navă XU01, precum și muniție lasere valoroasă, materii prime și tehnologii.



    Lupta împotriva bossului Plutus

    Scopul jucătorului este să-l învingă pe bossul Plutus care este protejat de patru turele așezate la fiecare capăt al scutului de invincibilitate din jurul său.

    După ce toate turelele sunt distruse, începe următoarea fază a bătăliei: lupta bossului împotriva lui Plutus! Acesta nu mai are un scut de invincibilitate și pregătește un atac de mare anvergură de care va trebui să te ferești! Luptă-te cu el până este învins!

    Design de navă nou
    Va exista 1 design de navă nou denumit „Nobilis” care va fi inclus în eveniment:
    - Goliath Plus Nobilis (disponibil ca recompensă pentru poziție)

    Design de P.E.T. nou
    Va exista 1 design de P.E.T. nou denumit „Nobilis” care va fi inclus în eveniment:
    - P.E.T. Nobilis A-Elite (disponibil prin schimb Cheie de Permis de bătălie)



    Recompense de clasament


    Recompensele evenimentului vor fi create în funcție de viteza de finalizare a Porții Galactice Gauntlet of Plutus. Recompensele vor fi acordate în funcție de clasamentul final al evenimentului. Jucătorii își pot vedea scorul în timpul evenimentului în fereastra Gauntlet of Plutus. Scorul final va fi afișat după încheierea evenimentului și poate fi găsit în Hall of Fame, în secțiunea Clasament eveniment.

    Recompensele vor fi acordate în funcție de scorurile utilizatorului la sfârșitul evenimentului.


    Recompense de clasament

    Recompense de clasament
    PozițieRecompensă
    1.2.000.000 x uridium
    2 luni premium
    Design de navă Nobilis Goliath Plus
    100.000 x seprom
    300.000 x UCB-100
    50.000 x RCB-140
    50.000 x RSB-75
    Realizare câștigător: Campionul Gauntlet
    2.1.000.000 x uridium
    1 lună premium
    Design de navă Nobilis Goliath Plus
    75.000 x seprom
    200.000 x UCB-100
    30.000 x RCB-140
    35.000 x RSB-75
    3.500.000 x uridium
    1 lună premium
    Design de navă Nobilis Goliath Plus
    50.000 x Seprom
    120.000 x UCB-100
    10.000 x RCB-140
    20.000 x RSB-75
    4. - 5.250.000 x uridium
    Design de navă Nobilis Goliath Plus
    35.000 x seprom
    100.000 x UCB-100
    5.000 x RCB-140
    15.000 x RSB-75
    6. - 10.75.000 x uridium
    Design de navă Nobilis Goliath Plus
    30.000 x seprom
    75.000 x UCB-100
    10.000 x RSB-75
    11. - 25.50.000 x uridium
    30.000 x seprom
    75.000 x UCB-100
    8.000 x RSB-75
    26. - 50.35.000 x uridium
    20.000 x seprom
    50.000 x UCB-100
    5.000 x RSB-75
    51. - 100.25.000 x uridium
    20.000 x seprom
    25.000 x UCB-100
    2.500 x RSB-75

    Realizări


    Există unele realizări care pot fi îndeplinite, fie într-un singur eveniment, fie pe parcursul mai multor evenimente:

    TitluDescrierePuncte
    Campionul GauntletFii în topul clasamentului la sfârșitul evenimentului.100
    Cu cât sunt mai mari…Învinge-l pe Plutus o dată50
    ... Cu atât e mai dureroasă căderea.Învinge-l pe Plutus de 10 ori.50
    Distrugerea bunăstăriiÎnvinge-l pe Plutus de 30 ori.100
    Impuls monumental.Acumulează un scor de 1.000 de puncte într-un singur eveniment Gauntlet of Plutus.25
    Cât ai clipiAcumulează un scor de 5.000 de puncte într-un singur eveniment Gauntlet of Plutus.50
    Distrugeri rapideAcumulează un scor de 10.000 de puncte într-un singur eveniment Gauntlet of Plutus.100
    Noroc nelimitatFii unul dintre puținii norocoși.50

    Chei de Permis de bătălie

    Pe lângă recompensele câștigate direct din obiectivul Permis de bătălie, poți câștiga Chei de Permis de bătălie (BPK) pe care le poți folosi pentru a le schimba cu recompense la alegere din noua fereastră Schimb de recompense din Permis de bătălie.

    Prezentare generală a articolelor care pot fi schimbate:

    ArticoleChei de Permis de bătălie necesareLimită de schimb
    Design de P.E.T. Nobilis A-Elite251
    DMG-XT10202
    SPC-XT10202
    HP-XT10202
    SHD-XT10202
    DMG-XHD01510
    HP-XHD01510
    SHD-XHD01510
    SPC-XHD01510
    Câmp geros18
    Armă nucleară NPC38
    Rezerve de urgență anti-AI38
    Zephyr301
    50 x R-IC3115
    75 x SP-100X110
    25 x IAC510
    15 x ulei Indoctrine510
    75 x ABR110
    150 x Bifenon110
    100 x Tetrathrin110
    75 x Kyhalon110
    125 x energie extra15
    4 x Cheie pradă110
    3.000 x RSB-75110
    4.500 x UCB-100110
    2.000 x PLT-3030110
    3.000 x PLT-202115
    500 x UBR-100110
    500 x HSTRM-01110
    25 x DCR-250110
    50 x SR-5210
    1.000 x Seprom110
    25 x Scrap110

    Cutii de pradă cu Permis de bătălie

    Cu cheile de Permis de bătălie, poți de asemenea să deschizi cutiile de pradă cu Permis de bătălie care vor fi disponibile pe perioada evenimentului Vor apărea pe hărțile X-2 până la X-8, pe Hărțile de bătălie și Hărțile piraților. Atunci când se deschid cutiile cu Permis de bătălie, procesul poate dura câteva secunde pentru a preveni clicuri accidentale.

    Din aceste cutii poți obține o mulțime de articole valoroase:

    ArticoleȘansă
    1 x DMG-XHD011,20%
    1 x SPC-XHD011,20%
    1 x HP-XHD011,20%
    1 x SHD-XHD011,20%
    50 x energie extra18,00%
    5 x log disk18,00%
    5 x Cheie pradă18,00%
    20 x emotigramă de privire de iepuraș0,50%
    20 x emotigramă care face cu ochiul1,00%
    20 x emotigramă zâmbitoare1,00%
    20 x spray de atac1,00%
    20 x spray puternic1,00%
    20 x spray de celebrare0,50%
    800 x A-BL15,00%
    100 x fragment etern7,00%
    50 x Scrap6,75 %
    1.000 x RCB-1405,00 %
    1 x design de navă Nobilis Cyborg0,35%
    1 x design de navă Nobilis Hammerclaw0,35%
    1 x design de navă Nobilis Mimesis0,35%
    1 x design de navă Nobilis Sentinel0,35%
    1 x design de navă Nobilis Solace0,35%
    1 x design de navă Nobilis Diminisher0,35%
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.

Distribuie pagina asta