Sugestie Drop cutii de event

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de SENTINELRO1, 14 Feb 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Salut,as vrea sa stiu si eu de ce cand se lucreaza la un event nu se ia in considerare cateva lucruri.de exemplu dropul la cutiile de event.sa-mi ziceti si mie de ce nu se face nimica privind dropul,cum ar fi:r-130 si pld deci tipurile astea de munitie mi se par inutile.nu ajuta cu nimica incepatorii si e chiar bataie de joc.mai bine sa fie plt 2026 sau ceva mai bun.Astept o parere privind la acest subiect.
     
  2. styv86

    styv86 User

    PLT-2026 sunt in cutiute..bonuri de reparatie, energii-extra si restul pentru un nou venit pe joc sunt destul de consistente pentru inceput...pe mine ma intereseaza uridiumul si extra-energia..aaa si bonurile de reparatie.
     
  3. Bismut

    Bismut User

    Nu degeaba i s-a dat numele "Mascarada"
    Cei care isi cumpara premium nu au nevoie de bonuri de reparatii am aproape 50k si nu am ce face cu ele, mai degraba stai in pvp daca vrei uri si gg-uri.
     
  4. styv86

    styv86 User

    Multumesc de informatie :) stiu..
     
  5. Stiu ca sunt,dar macar sa scoata r-130 si pld-urile ca sunt inutile,parerea mea.sa mareasca dropu la uri sau gg-uri ca asa motivezi incepatorii nu cu r-130 si pld...
     
  6. Bismut

    Bismut User

    În prima zi de event 5-6 ore de cules am făcut 600 SAR-02, dar acum 600 SAR-02 le fac într-o oră.
     
  7. Mai capeti putina experienta pe joc si o sa intelegi in batai de grup cit de vital este sa te repari instant in baza si sa revii in lupta la maxim, in doar 10 secunde...

    Munitia creditara este introdusa ca o eventuala alternativa a drop-ului de credite din cutii cu scopul de a diversifica recompensa din cutii pe parcursul eventului...iar unui incepator iar ajuta mult sa infrunte un uber spre exemplu sau sa scape in portal de o bubuiala utilizind PLD-8.Un grup de 4 -6 nave cu flaxuri ,daca fac u succesiune de pld-uri pot face un uber klon.(Asta un mic exemplu a utilitatii lor pentru incepatori).Deja despre utilitatea la PLD pentru nave full nu mai are rost de vorbit.In schimb,rachetele de credite,la vinzarea lor dau un surplus considerabil de credite.(Iarasi reiesind din capacitatea unui inceptaor de a produce credite per ora.)
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 2 Apr 2016
    styv86 apreciază asta.
  8. Bismut

    Bismut User

    Dacă ai premium te poți repara full fară 10 bonuri, până când ajungi la destinație îți ia cel puțin 15-20 sec, mai poți folosi și modulul combo pentru reparații.
    Da aceste cutii sunt foarte bune pentru cei care nu au încă nava full, dar pentru cei care sunt deja full acest event nici macar nu îi tentează să cumpere duplicator. Ăia care cumpără au timp de joc și sunt puțini, în schimb mai cumpără și cei care folosesc programe...
     
  9. Macar din simplu interes inainte de a scri ai fi testat daca cu premium utilizezi sau nu bonuri...Esti activ pe forum,bravo,dar vorbesti bazindu-te pe o baza informationala foarte redusa.Inainte de a te inainta categoric contra eventurilor,mai intii incearca sa analizezi elementele pro si contra atit pentru Bigpoint,cit si pentru consumator(adica jucator).
     
  10. Bismut

    Bismut User

    Tocmai asta e și ideea, dacă am premium nu mai am nevoie de acele bonuri de reparație deoarece îmi repar nava în 7 secunde cu ajutoul modulului combo și robotului de raparații.
     
  11. mobob

    mobob User

    ::))
    tocmai asta e si ideea,nu toti au premium....asa ca lor le sint utile acele bonuri...asa incit,asa cum mai spunea cineva mai sus,daca nu iti place dropul din cutiile de event,culege in pvp si nu mai ai nici un stres...

    nu zic,se putea si mai bine,dar daca deocamdata astea sint,cu astea defilam.